Skocz do zawartości
przem3k

Instalacja oryginalnej zmieniarki CD w schowku

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ moje radio z nawigacją ma problemy z odczytem Audio CD, a trafiła mi się w dobrych pieniądzach oryginalna zmieniarka CD Volkswagena razem z mocowaniem do schowka to postanowiłem, że ją zainstaluje u siebie w aucie. W jaki sposób najlepiej się do tego zabrać i na co uważać? Jak najprościej podmienić tą wiszącą skrytkę otwieraną poprzez pociągnięcie pomarańczowej taśmy w schowku na uchwyt wraz ze zmieniarką? Proszę o wskazówki które zaoszczędzą mi czas, nerwy i zatrzaski poszczególnych elementów w aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że chcesz zmieniarkę? Myślałem, że zmieniarki i w ogóle technologia CD to już tylko dla takich masochistów jak ja. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, jihad napisał:

Jesteś pewien, że chcesz zmieniarkę? Myślałem, że zmieniarki i w ogóle technologia CD to już tylko dla takich masochistów jak ja. ;)

Jak najbardziej ma być klasyczna zmieniarka CD, a nie emulator zmieniarki odtwarzający z karty pamięci. Mam trochę płyt więc chcę je wykorzystywać.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerowałem raczej wymianę / naprawę radia, ale jak lubisz użerać się z płytami jak ja to OK. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, jihad napisał:

Sugerowałem raczej wymianę / naprawę radia, ale jak lubisz użerać się z płytami jak ja to OK. ;)

Wymiana radia to już większe koszta, może w przyszłości spróbuję przeczyścić optykę lasera. Na chwilę obecną chcę rozwiązanie ze zmieniarką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak odnośnie tego co pisałeś wcześniej... 

IMG_20190830_223222.jpg

IMG_20190830_223210.jpg

IMG_20190830_223232.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, ANDRIUBIKER napisał:

Z jakiego powodu jakis sprytny inaczej kasuje posty w tym watku?? Jakis dziwaczny zakompleksiony koles?? 

Ano dlatego, że żaden twój post nie miał związku z pytaniem użytkownika. A już porady typu załóż sobie rcd510 to szczyt bezużyteczności. Albo masz coś do powiedzenia W TEMACIE, albo ogranicz się do czytania. A określenie "sprytny inaczej" odczytuję jako hejt i jako taki nagradzam punkcikiem ... Twoich śmieci o niczym jest wystarczająco dużo na forum. Nie ma powodu, żebyś zostawiał ślad po sobie w kolejnym temacie. Jeśli nie pamiętasz co pisałeś to mogę ci wszystko przywrócić. Sam się przekonasz, że nie napisałeś absolutnie NIC co przybliżałoby autora tematu do rozwiązania problemu.

KONIEC OT!

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - nic nie wiemy co to za urządzenie jest w aucie, bo od tego należałoby zacząć porady dot. zmieniarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, ANDRIUBIKER napisał:

i bayo

Lepiej bym tego nie ujął .... Teraz można wrócić do normalnej dyskusji, a ta, przypominam, dotyczy montażu zmieniarki w schowku pasażera.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem, że "andrew" to tylko na DRLe i inne takie jest uczulony a tu chodzi po prostu o kompleks (?) starego auta... :D  Wybaczcie za OT ale się powstrzymać nie mogłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zachciało mi się zmieniarki. Radio mfd2 dvd, gniazdo ma 18 pin (rozumiem że zmieniarkę trzeba podłączyć do tego w lewym górnym rogu? ). Nie mogę znaleźć kabla z taką wtyczką żeby połączyć się ze zmieniarką. Czy czegoś nie rozumiem? Proszę o pomoc 

IMG_20210328_103030324.jpg

IMG_20210325_174103201.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, SzymonGrz napisał:

gniazdo ma 18 pin

To nie to. 

Zmieniarkę podłącza się do kostki 12 pinowej B. 

Tu jest pinout

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź. To wiele wyjaśnia ?

 

Przepraszam że drugi post z rzędu. Zmieniarka (Sony) podłączona, przewód masowy przykręcony do radia. Płyty wciąga i wypluwa ale nie odtwarza. Wywala błąd CDC. Czy zmieniarka jest uwalona? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co da się wyczytać w sieci, to oznacza błąd mechanizmu zmieniarki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. No to teraz błysnę pytaniem. U żony do zmieniarki wkłada się płyty "odwrotnie" czyli zapisem do góry. Tu przekładałem w obie strony. Przez brak wiedzy i ten błąd. Czy zatem zapisem do góry jest poprawnie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie. 

Na filmie widać płytę od góry. Poza tym gość też miał błąd CDC z powodu zablokowanego ramienia. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki. Zmieniarkę mogę zwrócić, ale sprzedawca powiedział że być może trzeba ją zakodować (rozkdować?). Coś komuś o tym wiadomo? Zagłębiać się w to? Radio mam bez kodu.

Edytowane przez SzymonGrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po instalacji zmieniarki przydałoby się włączyć jej obsługę w MFD zmieniając kodowanie - dodając 2 na pozycji: 00xxxx?: Radio Configuration II

Potrzebny VCDS albo temu podobny kabelek... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. No właśnie nie wiem czy może to być kwestia kodowania, bo radio widzi zmieniarkę, interfejs widzi załadowane płyty. Ale już tracków nie załapuje.. Biegły w vcds nie jestem ale posiadam, to i sprawdzę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem kodowanie zmieniając ostatnią cyfrę na 2,reszty nie zmieniałem. Kodowanie przyjęło, ale jak się domyślacie - nic to nie pomogło. Zdecydowałem o odesłaniu zmieniarki gdyż jest zaplombowana. Dla jasności sytuacji wrzucam zdjęcia. Jeśli coś przeoczyłem to proszę o info. 

IMG_20210331_174921010.jpg

IMG_20210331_174840434.jpg

IMG_20210331_174752472.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności