Skocz do zawartości
HansikVR5

Odświeżenie plastików/wnętrze

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądnąłem cały dział ale nic nie znalazłem, google odsyła w większości do dwupostowych tematów na forach aut ze stajni Vaga lub do ofert allegro które nie rozwiążą problemu. Mianowicie chodzi mi o odświeżenie plastików we wnętrzu a głownie o tunel środkowy który jak wszyscy wiemy pokryty jest jakimś gów.. które po 20 latach eksploatacji klei się niemiłosiernie. Wyjąłem wczoraj tunel, wymyłem ciepłą wodą z płynem noi nic, nadal się klei, żadne plaki czy inne wynalazki do kokpitów nie dają rady. Czy ktoś z was ogarnął jakoś temat u siebie? Jest to irytujace gdy po wysprzątaniu auta dotyka się tunelu a on się klei do rąk :annoyed: Malowanie raczej odpada, usunięcie tej gumy bez naruszenia struktury plastiku jest wręcz niemożliwe, zakup innych elementów nic nie wniesie bo będą się kleić tak samo a ponadto ich stan na wielu aukcjach  woła o pomste. Wszelkie rady mile widziane :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było się myć częściej, albo długie spodnie zakładać do auta :D .... Opalarka w łapę i delikatnie spróbować odświeżyć plastik. Coś obawiam się, że to reakcja chemiczna, która powoduje ulatnianie się jakiegoś składnika utwardzającego. Zauważyłem podobny objaw na obudowach klamek w alfie żony. Z tym że u niej to tylko jak jest bardzo gorąco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, mkpol napisał:

Było się myć częściej, albo długie spodnie zakładać do auta :D .... Opalarka w łapę i delikatnie spróbować odświeżyć plastik. Coś obawiam się, że to reakcja chemiczna, która powoduje ulatnianie się jakiegoś składnika utwardzającego. Zauważyłem podobny objaw na obudowach klamek w alfie żony. Z tym że u niej to tylko jak jest bardzo gorąco

Spróbuje z tą opalarką chociaż mam pewne obawy czy temperatura nie poczyni czegoś gorszego :D jest to podobny efekt jak na uchwytach drzwi z tym że nie ma tutaj takiej ilości gumy że można ją skrobać nożem. Nie zostają ślady na rękach ale tunel nie jest neutralny w dotyku, klei się jak oblany czymś słodkim a ponadto na powierzchni zostają odbite palce :/ wrr szmelcwagen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za Twoją radą @mkpol przeleciałem tunel wokół lewarka opalarką, niestety dało to tylko chwilowy efekt. Po przetarciu husteczką dla niemowląt zrobiła się tragedia ale poprawiłem jeszcze raz opalarką i było ok ale.. Przez parenaście minut nie kleiło się praktycznie wcale po czym wróciło do stanu poprzedniego z tym że klei się jakby ciut mniej. Jutro spróbuje z tunelem podłokietnika bo on klei się najbardziej. Ale chyba trzeba szukać innej metody :/ mam pytanoe do posiadaczy polifta, czy w waszych plastiki też są pokryte tą śmieszną gumą? Wszystkie polifty które widziałem miały jakby lepszej jakości te plastiki? Brak mi pomysłów na ten nieszczesny tunel...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też są pokryte, łuszczy się ale nie ma tragedii, w sensie nie widać tego, przynajmniej u mnie na szarym. No i się nie klei ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, The_Saint napisał:

Też są pokryte, łuszczy się ale nie ma tragedii, w sensie nie widać tego, przynajmniej u mnie na szarym. No i się nie klei ?

Zatem będe szukał plastików z fl'a bo i tak chciałem zmienić podłokietnik. Innej rady chyba nie ma bo na forum detalingowym mówią żeby szlifować i malować, a jakoś za nic noe moge sobie wyobrazić gładkiego tunelu w b5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki masz kolor?


ja w swoim po prostu wszystko "wytarłem" (umyłem, zdrapałem, wyszorowałem i pozbyłem się jakichkolwiek pozostałości) - pod spodem wygląda identycznie, jeśli nie lepiej... ta "satyna" po 10 latach i tak się świeci więc nie robi to praktycznie żadnej różnicy...

https://forum.vw-passat.pl/topic/57656-wiecznie-zakurzony-w8-jdm-3d-android-auto-drl-bixenon/?do=findComment&comment=1905130

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarny, dzięki za linka zaraz poczytam i może bedzie to jakiś sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że wyszło to u Ciebie bardzo dobrze. Foty oglądam z telefonu więc trocje one wygładzają ten plastik i na kremowym gładki wyglądałby nieźle, na czarnym chyba jednak nadal tego nie widze więc chyba spróbuje czyszczenia. Możesz przybliżyć jak dokładnie  to robiłeś? Używałeś wstępnie jakiejś chemii? Czy tylko szorowanie? Bo widze że schodzi ładnie płatami. U mnie wygląda to tak, te przejaśnienia to własnie odbicia palcy i lekkie jakby uszkodzenia tej powłoki 

20190831_093000.jpg

20190831_092955.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moczyłem w gorącej wodzie z płynem do mycia naczyń, żadnej chemii...

i szorowałem ścierą i zmywakiem... zajęło mi to ŁADNYCH kilkadziesiąt minut i nie wspominam tego jako najlżejszej roboty, ale było warto ? Spróbuj na jakimś mało rzucającym się w oczy elemencie zanim zaczniesz walczyć z tunelem (np. ramką dookoła popielniczki z tyłu - zawsze można nową zamówić jak coś będzie nie tak).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przedliftowy niski tunel więc nie ma u mnie ramki wokół popielniczki ale dzięki serdeczne za rade? :) Myślę że zrobie tak że kupie tunel z FLa a moj wykorzystam do testów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności