Skocz do zawartości
Gość broniu63

Alarm fabryczny B4

Rekomendowane odpowiedzi

Gość broniu63

Witam .Mam pytanie dotyczące fabrycznego alarmu w B4.Co on nam daje?W których momentach daje znac że jest?Zauważyłem że kontrolka w drzwiach miga z dwoma różnymi częstotliwościami tzn.gdy przekręcimy kluczyk w dzwiach i wyciągniemy go to miga ok. raz na sekundę.Gdy natomiast po przekreceniu klucza i pozostawieniu go w zamku na kilkanascie sekund, dioda przechodzi do szybszego mrugania.Czyli wychodzi ze zadziałała jakas inna opcja. Zauważyłem że auto gdy jest zamknięte na central.i po otworzeniu kluczem klapy bagaznika,i nie dokladnym zatrzasnieciu tej klapy auto zawyje.W jakich sytuacjach jeszcze alarm sie uaktywnia?Próbowałem kołysać samochod ale sie nie odzywa.Czy moze mi ktoś wytłumaczyć w jakich sytuacjach alarm reaguje,i czym różnia sie te dwie opcje mrugania diody.Mam passata 94 CL kombi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robert

opcji mrugania diodek to nie wiem ale wiem to ze alarm aktywuje sie dopiero przy probie otwierania auta.kolysanie go nie uaktywnia.dopiero jak sie zaczyna otwierac drzwi lub klape.ja mam tylko jedna faze mrugania wiec dalej ci nie pomoge.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

Próbowałem kołysać samochod ale sie nie odzywa.Czy moze mi ktoś wytłumaczyć w jakich sytuacjach alarm reaguje?

[...]

 

Na kołysanie nie zareaguje, gdyż nie ma czujników ruchu.

Powinien zareagować po otwarciu drzwi bez przekręcania kluczyka w zamku (ręczne wycignięcie cypla od środka po np wybiciu szyby). Strzelam, że powinien się włączyć po włączeniu zapłonu/uruchomieniu silnika bez otwierania drzwi (np wchodząc przez okno).

Właściwie też mam fabryczny alarm i nic o nim nie wiem.

Wyżej pisałeś, że alarm wyje przy niedomkniętej/źle zamkniętej klapie bagażnika. Wiesz może jak go wyłączyć gdy zacznie wyć ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość broniu63
Wyżej pisałeś, że alarm wyje przy niedomkniętej/źle zamkniętej klapie bagażnika. Wiesz może jak go wyłączyć gdy zacznie wyć ???

Wystarczy włożyć klucz do zamka drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alarm dziala tylko na "nieregulaminowe" ;) otwarcie drzwi klapy. Jak otwierasz klape z tylu kluczykiem, w zamku jest czujnik, ktory wylacza krancowke w klapie, aby alarm sie nie wlaczyl.

 

Przy probie wyciagniecia cypla po zamknieciu drzwi zycze powodzenia :) jest to niemozliwe, dlatego, ze aktywuje sie doryglowanie.

 

dioda mruga na poczatku wolniej gdyz zaznacza ze alarm jest wlaczony, ale aktywowane sa czujniki po przejsciu alarmu w pelen tryb, wtedy dioda mruga szybciej.

 

Ogolnie alarm jest lipny, bo wystarczy lamakiem przekrecic kluczyk w drzwiach i alarm sie deaktywuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko byłoby ok shade_ gdyby wkladki zamków były takie, jak ma np. Ford lub Mercedes. Grot prawie okrągły i dużo, duzo większy problem z łamakiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kssawery
Wszystko byłoby ok shade_ gdyby wkladki zamków były takie, jak ma np. Ford lub Mercedes. Grot prawie okrągły i dużo, duzo większy problem z łamakiem.

 

 

W moim B4 są właśnie takie jak w Mercedesie, czyli łamakiem można je załatwić. Dlatego mam zamiar zdemontować bębenki zamków. I tak po zainstalowaniu dodatkowego alarmu nie otwieram kluczem drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko. Nie mam oryginalnego alarmu, ale chciałbym odłączyć kluczyk, tzn. zeby nie było mozliwosci otwierania drzwi kluczem. Po wstepnych ogledzinach zamek niestety nie ma ciegień jak polonez. W polonezie odpina się ciegno i juz zamkiem mozna sobie krecić do woli. Jak to rozwiązac w B4?? Czy tylko demontaz bębenka załatwi sprawę, czy moze mech w zamku odciąc język?? i rozłączyć kostke?? A moze klamka z tyłu pasuje do przodu?? Podejmował ktos kiedys taka próbe?? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta. Odkręcasz z bębenka element w kształcie litery "V", odpinasz kostkę i masz, co chciałeś. Tylko pilot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Aro23

witam alarm powinien też zawyć jak otworzysz pokrywę silnika. z tego co wiem to wyłącza się go poprzez otwarzenie drzwi kluczykiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noooo ziom.

A tak na marginesie, to temat już zapomniany. :643:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamek sterowany pilotem i zamiana klamek przednich na tył jest spoko, klamki pasują na tył i nic nie trzeba kombinować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mlodyfree

jak juz tu jestem to napisze.moze ktos przeczyta i napisze co nieco. a wiec jesli zaslepie bebenki w dzwiach i korzystam tylko z pilota, w raziekiedy pilot przestanie dzialac co zrobic?? jest jakis sposob na to abe sie dostac d samochody i wylaczyc alarm??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mlodyfree, bagaznik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mlodyfree

dzieki shade. nom ale to jest opcja o ile nie zaslepie bebenka w klapie bagaznika. bo wtedy podejrzewam ze juz niema ratunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mlodyfree, sa sposoby :) ale o nich sie nie mowi i nie pisze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mlodyfree

w sumie tak. bede sie martwił w razie potrzeby. dzieki wielki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość GUPETTO

Przepraszam za odkop :hyhy:

Pytanko,jesli po zamknieciu centralnego dioda wogule niemiga to alarm niedziała??

Gdzie jest jakis bezpiecznik do tego,albo najlepiej gdzie on jest zamontowany bo go chyba wywale i załoze cos na pilota.

Czy w bagazniku co jest pompka tam siedzi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kabel od diody cię zaprowadzi. Może pod deską z lewej strony :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość GUPETTO

Rany no, to musze rozbebeszyc drzwi i tak dalej :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności