Skocz do zawartości
Lavigru

Geometria zawieszenia- ściąganie auta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów

Chciałbym podpytać innych użytkowników B8-emek bez DCC o zachowanie aut przy jeździe na wprost. Ostatnio  wymieniałem wahacze i parę tuleii, po czym ustawiałem geometrię w serwisie VW. Wg wydruku wszystko idealnie. Auto przy jeździe prawym pasem przy puszczeniu kierownicy ściąga w prawo i identycznie auto się zachowuje na przeciwległym pasie,  z tym że ściąga w lewo- jednym słowem w zależności od pochylenia jezdni trzeba kontrować kierownicą żeby auto jechało na  wprost. Gdy jadę środkiem jezdni auto jedzie na wprost.  Czy tutaj przy pochyleniu nawierzchni taka sytuacja jest normalna czy doszukiwać się problemu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie wszystko jest OK. Ja miałem problem taki, że chyba 4 razy robiło ASO geometrię i wszystko było na wykresie super, a w praktyce ściągało wciąż na prawo. Jeśli auto reaguje tylko na nachylenie jezdni to nie rozumiem, czemu miałoby to być nieprawidłowe. Te układy kierownicze są dość czułe po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobna sytuacja wymieniłem tuleje i auto zaczęło ciągnąć w prawo. Posprawdzałem koła (wyważenie, ciśnienie ) wszystko pięknie. Ustawiłem geometrię wyszło książkowo a auto dalej ciągnie w prawo. Dodam ze mam DCC 

Dodam ze lekkie przekrzywienia jest już przy niskich prędkościach a przy autostradowych to już wogole walka z kierownica. ? Jakieś koncepcje ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed wymianą tuleii też ściągało czy było lepiej? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez ściągało , wymieniłem tuleje potem geometria i nic. Nawet przekładałem koła bo myślałem ze od felg ale nic ciagle to samo 

O

Edytowane przez BartekV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściaga  tylko  w jedną stronę czy w zależności od pochylenia  jezdni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągnie tylko w prawo , muszę korygować kierownica w lewo i to dość sporo. Jeżeli na wmiare najprostszej drodze trzymam kierownice prosto auto zjeżdża mi na drugi pas w prawo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano byłem na  stacji diagnostycznej zawieszenie Ok , hamulce Ok jedynie jest zastrzeżenie do lewego przedniego amorka wyszła sprawność 30% a prawy 75%. Powiem szczerze ze w czasie jazdy nawet po nierównych drogach nie czuje jakos bardzo ze lewy jest tak słaby. Czy jest opcja ze przyczyna ściągania w prawo może być zużyty amorek z lewej strony ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

Mam to samo. I na letnich i na zimowych oponach. Miałem robiona geometrię i nic to nie dało. Zaczynam wierzyć ze ten typ tak ma. Jaki macie rozmiar koło? Ja mam 16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś małe odchylenie względem drogi to pewnie normalnie ale to co jest u mnie to w mojej opini dramat  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jest prawdą, że tttm. Jeżdżę już drugim passkiem b8, można puścić kierownicę i jedzie prosto, nawet przy hamowaniu. (nie polecam oczywiście testować gdzie indziej, niż na zamkniętym dużym pustym placu). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ściąga nawet gdy jedziesz po pochyłej nawierzchni?

BartekV- jaki przebieg u Ciebie w pasku? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat zakończony ... mechanik wymieniając tuleje opuścił trochę sanki i przy składaniu gdzieś przesunął o milimetr czy dwa. Poprawione wszystko śmiga jak po sznurku 

Edytowane przez BartekV
Jeszcze został temat tego jednego amorka ale to będzie drążyć temat póki co jest ok
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie ma znaczenia  jezdnia? Jak puscisz  kierownice auto jedzie bez sciagania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji - chciałem zapytać się,  czy "skoszenie krawężnika" przy powolnym wyjeździe z bocznej drogi (po prostu przejechanie przy skręcie w prawo po krawężniku) może przestawić geometrię, albo coś uszkodzić? Akurat dziś mi się przydarzyło coś takiego, po prostu najechałem (jednym albo dwoma kołami - nie jestem już pewien) i dość mocno podskoczyło auto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lavigru nie No bez przesady jak jezdnia jest pochyla w jedna mańke to trzeba korygować kierownica ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 8/28/2019 at 5:09 PM, BartekV said:

Temat zakończony ... mechanik wymieniając tuleje opuścił trochę sanki i przy składaniu gdzieś przesunął o milimetr czy dwa. Poprawione wszystko śmiga jak po sznurku 

Bartek, gdzie robiłeś tuleje w Pasku? Też jestem z WWA i mam ten sam problem co Ty, mocno mnie to denerwuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez tak jest ze delikatnie ucieka w prawo w zaleznosci od pochylenia drogi ale to raczej normalna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość w serwisie coś mówił ze dopuszczalne jest chyba 5% odchylenia na kierownicy  ale ręki nie dam sobie uciąć bo było to w zeszłym roku i już pamięć zawodzi  ?

Edytowane przez BartekV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Geometrię robiłem pierwszy raz na stacji diagnostycznej gdzie robię przeglądy- wykres że wszystko ok a jednak jak wyżej auto ściągało.  W moim przypadku  gość ze stacji totalnie pojęcia  o ustawieniu geometrii nie miał. Finalnie pojechałem do ASO- efekt- ustawiona geometria i auto jedzie jak po sznurku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności