Skocz do zawartości
voywizard

Pamięć trybów jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

Auto nie zapamiętuje trybu jazdy po wyłączeniu zapłonu. Próbowałem to w trybiw ECO.

Po ponownym uruchomieniu samochodu aktywna jest kontrolka MODE i wyświetla tryb ECO, natomiast silnik i samochód działa wraca do trybu normalnego

Czy ktoś przerabiał taki problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, voywizard napisał:

Auto nie zapamiętuje trybu jazdy po wyłączeniu zapłonu. Próbowałem to w trybiw ECO.

Po ponownym uruchomieniu samochodu aktywna jest kontrolka MODE i wyświetla tryb ECO, natomiast silnik i samochód działa wraca do trybu normalnego

Czy ktoś przerabiał taki problem?

Napisz jeszcze raz gramatycznie po polsku...

Wyłączasz silnik z ustawionym trybem eko , po ponownym uruchomieniu masz dalej eko  ...(tak napisałeś) 

To kiedy auto wraca do trybu normalnego  podczas jazdy ?

 

Może przyczepę masz zaczepioną i system dezaktywuje eko tryb ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się, że jasno sformułowane.

Np. w trakcie jazdy zmieniam tryb na ECO i faktycznie auto w tym trybie zaczyna pracować, czyli jest ok.

Po wyłączeniu zapłonu i ponownym odpaleniu samochód pracuje w trybie normalnym choć na wyświetlaczu jest tryb ECO i zapalona jest kontrolka MODE.

Nie ma przyczepy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, voywizard napisał:

Wydawało mi się, że jasno sformułowane.

Np. w trakcie jazdy zmieniam tryb na ECO i faktycznie auto w tym trybie zaczyna pracować, czyli jest ok.

Po wyłączeniu zapłonu i ponownym odpaleniu samochód pracuje w trybie normalnym choć na wyświetlaczu jest tryb ECO i zapalona jest kontrolka MODE.

Nie ma przyczepy.

Przetestuję u siebie ,ale muszę mieć bardziej szczegółowe informacje :

"Na wyświetlaczu jest tryb eco" ,ale na którym ?

tym na radiu ,czy na wyświetlaczu w zegarach (jeżeli mówisz o zegarach rozumiem że mówisz o literze E  , np E6 na zegarach ) ?

Po czym zauważasz że auto pracuje w trybie normalnym , choć masz eco włączone (skrzynia zmienia biegi dynamicznie ,czy silnik lepiej się zbiera )  ?

 

Osobiście używam indyvidual , bo można każdy parametr ustawić , zmieniam czasem tylko napęd i dcc

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla przykładu właczam tryb ECO w czasie jazdy - lampka mode jest podświetlona, na wyświetlaczu na radiu jest napis ECO i w zegarach biegi są wyświetlane w formie E...

Po wyłączeniu zapłonu i ponownym włączeniu - lampka mode jest nadal podświetlona, na wyświetlaczu na radiu jest nadal napis ECO, lecz na zegarach biegi są wyświetlane jako D.. i silnik pracuje jak w trybie normalnym (nie zmniea biegu jak w ECO poniżej 2k obrotów).

Zasięgnąłem trochę więcej wiedzy i ponoć ma to związek z wymogami homologacyjnymi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, voywizard napisał:

Dla przykładu właczam tryb ECO w czasie jazdy - lampka mode jest podświetlona, na wyświetlaczu na radiu jest napis ECO i w zegarach biegi są wyświetlane w formie E...

Po wyłączeniu zapłonu i ponownym włączeniu - lampka mode jest nadal podświetlona, na wyświetlaczu na radiu jest nadal napis ECO, lecz na zegarach biegi są wyświetlane jako D.. i silnik pracuje jak w trybie normalnym (nie zmniea biegu jak w ECO poniżej 2k obrotów).

Zasięgnąłem trochę więcej wiedzy i ponoć ma to związek z wymogami homologacyjnymi ?

No u mnie jak zostawię na eco to po ponownym odpaleniu też jest eco. Co do kontrolki w przycisku mode pali się ona cały czas , tylko w trybie normal jest zgaszona.

Spróbuj ustawić indywidual następnie napęd zmień na eco , na zegarach pojawia się E1 , różnica jest tylko w tym że nie działa tryb żeglowania. Może będzie te ustawienia w idyvidualu pamietać...  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak samo - po odpaleniu niby się świeci eko, ale skrzynia chodzi w normalu, to samo z trybem sport. Ja z tym nie walczyłem bo i tak jeżdże zawsze na normal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

a może ktoś ma pomysł na taką usterkę?

DCC jest cały czas w trybie ECO, przycisk MODE świeci się cały czas.

Zauważyłem to w sobotę, w środę zakładali mi kartę antykradzieżową SAT-DOG. Pomiędzy środą a sobotą jeździłem przez chwilę bo poruszam się służbowym samochodem. Nie jestem w stanie przypomnieć czy przełączałem tryb pomiędzy środą a sobotą, prawdopodobnie tak, ale na 100% nie potwierdzam. Nie ma żadnych komunikatów, kontrolek amortyzatorów, status samochodu ok.

dziękuję za odpowiedź

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.08.2019 o 09:00, voywizard napisał:

Auto nie zapamiętuje trybu jazdy po wyłączeniu zapłonu. Próbowałem to w trybiw ECO.

Po ponownym uruchomieniu samochodu aktywna jest kontrolka MODE i wyświetla tryb ECO, natomiast silnik i samochód działa wraca do trybu normalnego

Czy ktoś przerabiał taki problem?

W moim B8 FL z silnikiem 2,0 TSI 140 kW i skrzynią DSG7 jest tak samo (rok produkcji 2019, rok modelowy 2020). Przy wybraniu w DCC trybu ECO - przy włączonym silniku - ustawia się tryb pracy przekładni DSG 7 w tryb "eco" co jest sygnalizowane wskazaniem E1 (zamiast normalnego D1 dla trybu "normal") na wyświetlaczu zestawu wskaźników. Tryb "eco" zmiany biegów i "żeglowania" działa przez cały czas, co jest potwierdzane podczas jazdy wskazaniem E1 do E7 przy napędzaniu samochodu przez silnik poprzez przekładnię DSG, oraz literą "E" na wskaźniku przyrządów podczas "żeglowania" - po zdjęciu nogi z pedału przyśpieszenia (lub po wyłączeniu funkcji ACC przyciskiem na kierownicy). 

Jednak po wyłączeniu silnika i ponownym uruchomieniu silnika (np. następnego dnia) na wyświetlaczu wskaźnika przyrządów widoczny jest nadal wskaźnik trybu "eco";  także po naciśnięciu na przyciska wyboru funkcji DCC na konsoli środkowej jest wyświetlana ikona trybu jazdy "eco" na ekranie infotainment - lecz skrzynia biegów nie pracuje jednak w trybie "eco" bo na wskaźniku przyrządów jest pokazany symbol D1 (przed ruszeniem) lub odpowiednio D1 do D7 podczas jazdy. 

Jeśli chcę kontynuować jazdę z pracą skrzyni DSG w trybie "eco" muszę ponownie po uruchomieniu silnika dokonać wyboru trybu "eco" za pomocą przycisku DCC na konsoli środkowej i potwierdzić wybór na ekranie dotykowym infotaiment (można to także dokonać podczas jazdy - lecz nie polecam ze względu na bezpieczeństwo i konieczność obserwacji drogi)

Moim zdaniem może to być zamierzone przez Producenta, bowiem jest to z punktu widzenia bardziej bezpieczne rozwiązanie. Użytkownik uruchamiając samochód może nie zauważyć, że ma pozostawiony włączony tryb "eco" i w razie konieczności wykonania dynamicznego manewru może okazać się to niebezpieczne (samochód w trybie "eco" reaguje wyraźnie opieszale).

BTW: nie mogę od pół roku doprosić się o wprowadzenie na tym FORUM do profili silników i przekładni DSG produkowanych i sprzedawanych od czerwca 2019 wersji napędów w Passatach B8 FL. W moim przypadku silnika 2,0 TSI 140 KW z przekładną DSG 7 (ale nie tylko tych skojarzeń napędów). Stąd moje dane w profilu dotyczące samochodu jakim dysponuję są mylące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy jest jakakolwiek możliwość włączenia żeglowania podczas jazdy z bagażnikiem rowerowym (czyli jakby z podpiętą przyczepą?). Żeglowanie dość wydatnie oszczędza paliwo i szkoda że jest niedostępne przy bagażniku rowerowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności