Skocz do zawartości
Moonracker

napięcie ładowania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jakie powinno być napięcie ładowania na akumulatorze przy wyłączonych wszystkich odbiornikach prądu (światła, klima, wentylator, radio) ???

U mnie w tym momencie jest 13,86V 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy masz regulator akumulatora czy nie i jaki masz akumulator (AGM czy zwykły)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz bardzo dobre ładowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, jak ma akumulator AGM i regulator baterii to ma za wysokie na postoju (powinno być ~13,2) ;) Dlatego o to zapytałem.

W przypadku zwykłego kwasiaka, bez regulatora, przy sprawnym akumulatorze i braku obciążenia jest dobrze. Mój CBAB z tego samego rocznika też takie miał. Co ciekawe, mimo braku regulatora baterii - jak mi padał aku to napięcie na postoju było 14,1-14,2. Po wymianie baterii na nową - wrócił do 13,8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W paskach z 2008 roku nie było systemu start stop, więc nie montowali akumulatorów AGM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W MY'09 już był, więc jak ma z końca 2008 to jest <nikła> szansa, że będzie miał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek widzę, że obowiązuje zasada "nie znam się, no to się wypowiem" ... Doczytaj, a potem pisz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zwykły akumulator.

 

Moje pytanie, wzięło się z tego iż od pewnego czasu akumulator 2,5 letni podczas postoju około 2-3 tygodni (czasami krócej) rozładowuje się do 0.

I teraz nie wiem czy jest to wina akumulatora czy ładowania, sprzedawca akumulatorów stwierdził że ładowanie jest zbyt niskie (pomiary jakimś testerem). 

Podczas normalnego użytkowania akumulator dział bezproblemowo.

 

Dzięki wszystkim za zainteresowanie tematem, kupiłem nowy aku zobaczmy jak on będzie się zachowywał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś ci zżera prąd. Musisz podpiąć amperomierz w obwód, poczekać aż komputer uśpi wszystkie systemy i sprawdzić jaki będzie pobór. Nie pamiętam dokładnie ale powinno być ok 0,02 A. (albo coś koło tego). Jeśli będzie większe to niestety trzeba będzie po kolei wyciągać bezpieczniki i sprawdzać po którym prąd się zmniejszy. 

Masz może dynaudio w aucie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie.

 

Kenwood DNX7200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności