Skocz do zawartości
Gość nakedo

Jakie głośniki zamontować w tylnych drzwiach Passat B5

Rekomendowane odpowiedzi

Chcesz by glośniki grały w plecy?

 

 

Głośnik musi posiadać pierścień gotowy do zamontowania w Passacie no i wolę, żeby to była współosiówka bo raczej nie mam w tylnych drzwiach głośników wysokotonowych.

Przy klamkach są tweetery. Fabryka lepiej gra niż w/w głośniki

Moja rada i pewnie nie tylko moja dobry przód a tyłem się nie zajmuj. Zresztą pisaliśmy już nie raz dlaczego dlaczego dobry przód jest lepszy niż xxx głośników ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na tytuł tematu, myślę przyda się przeczytać a tu rozczarowanie :( Zamiast przeczytać weź takie albo takie bo to i to czytam nie wkladaj nic bo nie ma sensu. A co zrobić jak się uparł? Myślę że założyciel tematu nie pytał czy zakładać tylko co włożyć żeby miało ręce i nogi.

Moich dwóch kumpli wkładało zestawy Hertz DSK 165 i na seryjnym Radio bardzo ładnie to grało. Dystanse dawali z mdf i nie grało nic na dwa głosy ;)

Ja na wiosnę też będę montował głośniki w tylne drzwi i raczej na pewno będą to właśnie zestawy Hertza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja napisałbym pololecam te i te głośniki ale wiem, że to nie ma sens. Nie ma sensu pakowanie dodatkowych głośników w tyle drzwi, mija się to z celem. Hmm... bardzo ładnie to napewno nie zagra.

Osobiście fabrycznie miałem głośniki z tyłu i co odłączyłem je, a dlaczego? No właśnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ori z tyłu mi tam sie podoba jak to wszystko gra pod radio, co prawda nie siedziałem w pasku gdzie grał tylko przód to nie mam porównania ale o co chodzi że nie ma sensu przód + tył:hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... burzy całą scenę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musiałbym posłuchać tylko tyłu na razie nic nie odłączę gra bardzo dobrze jak na fabrykę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylne drzwi chcę wyposażyć w głośniki dla pasażerów jadących z tyłu. Współosiowe głośniki chcę dlatego, żeby nie bawić się w odseparowane tweetery - z przodu bym się bawił, ale z tył nie zamierzam. Po prostu chcę, żeby pasażerom z tyłu coś tam grało - możliwie jak najlepiej dla głośnika koaksjalnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm? to przodu nie słychać, bo jakoś moim pasażarowie nie mardzą...

 

jak już chcesz jak bardzo (nieptrzeby) tył to kup byle co i tak zagra podobnie ;) nawet super zestawy za kilka tysi nie zagrają dobrze jak nie mają z czym zagrac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem Was. O czym Wy wpiszecie. Macie w domu kina domowe? Odłączcie tył, fajnie gra??? Radio ma po to 4 kanały żeby grały. Nie rozumiem o jakich przesunięciach piszecie... Nie lubicie słuchać muzyki to puszczajcie sobie z telefonu ale czemu zniechęcacie ludzi??

Wojtekk, nie pisz żeby kupić co kolwiek. Tobie może nie potrzebne Ale inni chcą i szukają tu porady a nie "nie kupuj bo nie" .

Całe moje życie związane z samochodami mam zawsze i przód i tył, w polonezie się sprawdzało, w hondzie i bravo również, fakt faktem nie wiem jak w passacie ale nie wierzę że czuć opóźnienia.

Proszę o jedno, temat nie dotyczy czy zakładać czy nie a jakie głośniki na tył. Ja i pewnie kilka osób również chcą założyć i chcą usłyszeć jakie kupić warto. Tego dotyczy temat i tego się trzymajmy. Z góry dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Macie w domu kina domowe? Odłączcie tył, fajnie gra??? Radio ma po to 4 kanały żeby grały. Nie rozumiem o jakich przesunięciach piszecie... Nie lubicie słuchać muzyki to puszczajcie sobie z telefonu ale czemu zniechęcacie ludzi??

 

Nie porównuj kolego kina domowego do CA, bo to dwa inne światy. W moim kinie domowym rozmieszczenie głośników wg. instrukcji wygląda następująco: przód satelita i na dole woofer przód lewy i prawy po kątach, tył tak samo lewy i prawy po kątach. W samochodzie masz inną konfiguracje, gdzie suba masz z tyłu. Kino domowe polega przede wszystkim na dźwieku przestrzennym, gdzie im wieksze pomieszczenie tym lepszy efekt, tak jak w kinie. W aucie tej przestrzeni niestety nie ma. Ot krótko i na temat...

Kolega Obywatel tak czy owak wsadzi głośniki na tył i zapewne nikt mu tego nie zabroni - jeżeli taki odbiór będzie mu odpowiadał to jego sprawa :) Ja kiedyś zaczynając swoja przygodę z CA też byłem uparty i wsadziłem głośniki na tył i suba w bagażnik. Myślałem, że efekt będzie dużo lepszy a okazało się inaczej - tu mowa o tym co pisał wojtekk. Głośniki w tylnych drzwiach zostały (odpięte na kostkach). Na swoim przykładzie mogę przedstawić następującą sytuację: podpinam wtedy tył, kiedy jadę w dłuższą trasę z małym dzieckiem ale pod warunkiem, że odepnę suba - wtedy to ma sens moim zdaniem.

Jeżeli Obywatel już zdecyduje się ostatecznie na montaż to najlepiej gdyby wsadził takie same głośniki jak ma z przodu i pobawił się z "sykami". Jeżeli nie będzie chciał się bawić to ze swojego doświadczenia mogę polecić Pionki z serii TS, miałem kiedyś takie w Audi i grały przyzwoicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi o rozmieszczenie głośników tylko o tę "przesunięcie". Ja,mam w tej chwili Hertze z przodu i woofer Magnata w bagażniku. Jest w miarę ok ale brakuje właśnie głośników tylnych.

Ta debata nie ma sensu, nie przekonacie mnie ani ja Was. Jedyne co mogę to po raz kolejny prosić, przeczytajcie tytuł tematu i trzymajcie się go a o tym czy warto czy nie załóżcię inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dlaczego nie beda ori glosniki kupowane za mniejsze pieniadze tylko cos tam zakladane? bo ktos tam marke slyszal i möwil ze fajnie wali?:/:

co do kina domowego to widze ze brakuje fundamentu wiedzy - w aucie stereo (2 kanaly) - kino domowe (u mnie) 8 kanalöw ;)

 

a co do pomocy w glosnikach: teraz jest to juz chyba 3. temat na stronie. odrobina fatygi jeszcze nie zaszkodzila nikomu - temat glosniköw 100 razy jak guma wyzuty.

 

chce ktos glosniki z tylu to niech zaklada ori i koniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam też, że z tyłu nie powinno być, do czasu aż tam usiadłem i się przejechałem. Z bagaja bass a z przodu resztą. Wszystko super gra jak się siedzi z przodu. Z tyłu lipa. Więc jak montowałem z przodu głośniki, oryginalnych nie wywalałem. Założyłem je z tylu i jest już ok. Nie widzę sensu kupowania tam innych. One służą jako lekkie uzupełnienie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem jakis czas temu paska z glosnikami w przodu i prawde mowiac czegos mi brakuje. Wiec nosze sie z zamiarem zainstalowania czegos z tylu. Poki co nie wiem czy do mojego rns510 dokupic oryginalne dynaudio czy szukac czegos innego. Jak myślicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość abef6600

sorki za offtop ale mam pytanko :) mam passata b5 i z tyłu wgl nie ma w drzwiach głośników i tych małych też nie. Nie wiem jak z kablami, ale słyszałem że tak wychodziły, prawda to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozkoduj wlepkę z bagażnika, a dowiesz się z iloma głośnikami Twoje auto wyjechało z fabryki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję kotleta. Wymieniłem tylne boczki i te mają twittery (stare nie miały). Pod co mam podłączyć twittery? Mogę się wpiąć w głośniki dolne w drzwiach czy muszę kable ciągnąć do radia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odgrzeję kotleta. Wymieniłem tylne boczki i te mają twittery (stare nie miały). Pod co mam podłączyć twittery? Mogę się wpiąć w głośniki dolne w drzwiach czy muszę kable ciągnąć do radia?

 

Oryginalne wysokotonowce VW mają już w sobie kondensatorek pełniący funkcję zwrotnicy więc po prostu łączysz je równolegle z głośnikiem niskotonowym; po prostu kabel minusowy gwizdka lutujesz (ew. wpinasz) do styku minusowego głośnika niskotonowego, a plusowy do styku plusowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oryginalne wysokotonowce VW mają już w sobie kondensatorek pełniący funkcję zwrotnicy więc po prostu łączysz je równolegle z głośnikiem niskotonowym; po prostu kabel minusowy gwizdka lutujesz (ew. wpinasz) do styku minusowego głośnika niskotonowego, a plusowy do styku plusowego.

czyli mogę szybkozłączkami wpiąć się w kable od dolnych głośników tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli mogę szybkozłączkami wpiąć się w kable od dolnych głośników tak?

 

Tak, pod warunkiem, że to oryginalne tweetery VW z kondensatorami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności