Skocz do zawartości
Gość nakedo

Jakie głośniki zamontować w tylnych drzwiach Passat B5

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nakedo

Witam Serdecznie.Mam pytanie:Jakiej średnicy głośniki kupić do tylnych drzwi Passata B5.Są maskownice na głośniki główne i małe wysokotonowe.A czy fabrycznie w tylnych drzwiach są montowane przewody do głośników gdyż jeszcze tego nie rozbierałem a zamierzam zamontować komplet głośników na tył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tymon Octa

nakedo, twoja decyzja, ale jak mogę coś doradzić, to dołóż sobie kilka groszy, zakup panele z MDFu, matę wygłuszającą i zrób sobie przedni zestaw grający jak należy :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przewodami bywa róznie. Czasem trzeba poprowadzić w progach, bo fabryka nie dała :( Głosniki muszą być na dystansach (zarówno przód i tył) - pójdziesz do sklepu to będą wiedzieli o cho chodzi. Średnica to 16 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nakedo

Dzięki Konrado:D za tę informację.Poszukam w sklepie albo w jakimś serwisie car audio.Pozdr. :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewodów w tylnych drzwiach nie uświadczysz będziesz musiał sobie pociągnąć przewody.

Głośniki 16,5 wejdą bez problemu także śmiało możesz takie kupić.I bez dystansów nie będzie dobrego efektu wiec tez radziłbym ci zakupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jacentus25

do tyłu? a po co? przecież Ty i tak siedzisz z przodu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do tyłu? a po co? przecież Ty i tak siedzisz z przodu...

Ta wypowiedz bardzo duzo wnosi do tematu..... Tak dalej kolego..... :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi padł jeden głośnik w tylnych drzwiach, ten średniotonowy (orginalnie mam 8 głośników), w jego miejsce zamontuje inny orginalny głośnik średniotonowy z passata, najprawdopodobniej z paska martinauk mi taka jakość dźwięku wystarcza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dystanse do głośników kupisz na allegro, to koszt +- 14 zł za sztukę, albo kilka złoty ch więcej i masz z kablami , kostkami ...

średnica głośników 165 mm , zanim kupisz głosniki zmierz ich głębokość, bo może się zdarzyć iż mimo dystansu będą blokowały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

martinUK, a jaka musi byc glebokosc glosnika ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jacentus25

Kurzyn: głośniki wstawione do tyłu będą jedynie psuc scene muzyczną pojawią sie niepotrzebne pogłosy, w tym przypadku trzeba by zastosowac procesor dźwięku który pozwoli na to aby dźwięk docierający do uszu słuchacza docierał tak z przednich jak i tylnych głośników w tym samym czasie, tak więc ja uważam że lepiej zrobic tylko przednie drzwi ale za to dobrze :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz dojdziemy do tego ze jak ktoś miał 8 głośników standardowo (np ja) to będzie wskazane odłączenie 4 tylnich zeby nie psuć sceny muzycznej :przestraszony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głębokość głośników z tyłu jeśli z dystansem to 70mm sie zmieści spokojnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apropo głosniików w drzwiach wchodzi w gre przod i tyl, aby wyjąć głosniki wysoko tonowe i średnio , trzeba zdejmować całą tapicerke??:638:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, trzeba zdjąć boczki drzwi. Inaczej się nie uda.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam na to inny pomysl

zamiast kupować drogie dystanse wyciąłem gorny pierscien ze starych glosnikow i do nich zamocowalemm nowe na sruby i silokon wytlunienie z maty w srodki drzwi i na blasze zakrywajacej wne3e drzwiowe, wszystko poskrecane i doszczelnione silikonem,buczy pieknie i nic nie 3eszczy na wiekszej glosnosci

kabelki wymienilem na lepsze 2x6m2

i wszystko lutowane bo to najpewniejsze polaczenie

Edytowane przez bimbol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie a ktore glosniki beda lepsze na przod a ktore na tyl JBL GT5-652 czy magnat DARK POWER 162?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Widzę, że chyba nie wszyscy rozbierali tylne drzwi. Głębokość montażowa głośników w tych drzwiach jest duża, gdyż szyba nie opuszcza się tak nisko. Więc z dystansem to i 10cm spokojnie wejdzie. Ja wymieniłem orginalne na signaty H16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zamontować głośniki w tylnych drzwiach. Nie zależy mi na mocnym basie bo mam subwoofer. Poza tym głośnik będzie grał pod samym radiem. Zależy mi na tym, żeby głośnik odtwarzał w miarę czysto tony średnie i wysokie. Głośnik musi posiadać pierścień gotowy do zamontowania w Passacie no i wolę, żeby to była współosiówka bo raczej nie mam w tylnych drzwiach głośników wysokotonowych. Moje radio to Kenwood kdc 4751 sd. Cena zestawu - chciałbym zmieścić się w ok. 200 zł z przesyłką.

 

Czy poniższe propozycje są godne uwagi?

Pioneer TS-G1712I http://allegro.pl/pioneer-glosniki-vw-passat-golf-bora-jetta-polo-i3611331565.html

Pioneer TS-G1722I http://allegro.pl/pioneer-glosniki-wv-golf-4-5-passat-b5-b6-polo-4-5-i3614264969.html

JBL GTO6528S http://allegro.pl/jbl-glosniki-golf-3-passat-b3-b4-skoda-octavia-i3618401333.html

HERTZ DCX165.3 http://allegro.pl/glosniki-hertz-dcx165-vw-passat-sharan-tiguan-lodz-i3649606516.html

SONY XS-F1727SE http://allegro.pl/sony-glosniki-vw-golf-tiguan-polo-passat-beetle-i3669280492.html

 

 

Z góry dziękuję za komentarze i wskazówki.

Edytowane przez Obywatel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności