Skocz do zawartości
Gość nakedo

Jakie głośniki zamontować w tylnych drzwiach Passat B5

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście dobrze jest dać zwrotnice przed tym tweeterem.

Tak naprawdę to żaden koszt a i miejsca też jest sporo.

Ja dałem 4 zwrotnice dla każdego głośnika i jest bomba.

Niskie to niskie a wysokie to wysokie.

i można odkręcić na maxa bez obaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie czy się mylę czy nie ale jeżeli wstawi zwrotnicę na tweeter to musi z niego wymontować kondensatorek czyż nie ?

Albo kondzior na TW albo zwrotnica ale usuwamy kondor z TW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kondensator pełni funkcję zwrotnicy więc jak wyżej... albo jedno albo drugie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie odkopuje temat. Proszę o wypowiedzi ludzi którzy wozili się z zestawem na przód, a potem domontowali sobie zestaw na tył.

Jak wrażenia z dźwięku ? Zmiany na plus czy minus itp. Może pojawiło się jakieś nowe grono użytkowników którzy sobie dodali zestaw na tył i chcą się podzielić opinią.

 

Nosi mnie, żeby wstawić zestaw na tył ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nosi mnie, żeby wstawić zestaw na tył ...

Po co? tył psuje scenę. Lepiej za tą kasę doinwestuj przód... albo przepij :hyhy :browar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie tył wyciszam. A dla pewności jeszcze odpinam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kusi mnie straszliwie czysta ciekawość ale pojawił się problem. Zestaw którym mam na przodzie jest już nie do kupienia...

Na przodzie mam GMS 1968 PRO. Jestem zdania, że jak instalować głośniki na przód i tył to tylko i wyłącznie identyczne modele. Wysłałem zapytanie do GMS dlaczego zestaw jest już nie do kupienia. Kurde niedobrze by było gdyby to był koniec tego modelu.

 

W razie gdyby to pyrkało nie tak ja trzeba to zawsze można tył wyciszyć w radiu :hyhy

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylne głośniki montuje się głównie z myślą o pasażerach z tyłu.

 

Jestem zdania, że jak instalować głośniki na przód i tył to tylko i wyłącznie identyczne modele.

 

Absolutnie nie ma takiej reguły ani konieczności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specjalista nie jestem ale wydaje mi się, że inny zestaw to inne brzmienie, inna moc, ciśnienie i te sprawy.

Jeżeli zestaw na tył burzy scenę to dwa różne zestawy chyba zrobią to jeszcze mocniej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
że inny zestaw to inne brzmienie, inna moc, ciśnienie i te sprawy.

 

Montując zestaw tylny faktycznie tworzysz dwie sceny. Nawet gdybyś zastosował identyczne przetworniki, nie sprawisz żeby te dwie sceny brzmiały identycznie - zbyt wiele zmiennych. Siedząc z przodu praktycznie nie słyszysz zestawu tylnego i o to chodzi - w aucie nie bardzo jest możliwość stworzenia dźwięku przestrzennego.

 

Jeżeli zestaw na tył burzy scenę to dwa różne zestawy chyba zrobią to jeszcze mocniej ?

 

Brak związku przyczynowo skutkowego. Jeśli przyjmiemy założenie, że zestaw tylny burzy scenę dla pasażerów jadących z przodu, to nie dlatego, że zestaw tylny brzmi gorzej / lepiej / inaczej lecz dlatego że z tyłu dochodzą jakiekolwiek dźwięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie lepiej zainwestować w wygłuszenie drzwi i wzmacniacz na przód niż głośniki z tyłu. Zauważ że we wszystkich jakościowych systemach tył pomija się całkowicie. Posłuchałbyś dobrze nagłośnionego samochodu to byś się przekonał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.  przymierzam się aktualnie do podłączenia głośników tylnych w moim passacie B5 fl 2000 rok. Pytanie takie do forumowiczów. Co potrzebuje żeby podłączyć tylne nagłośnienie zakładając że fabrycznie na tył nie posiadam nic. Na chwilę obecną zamówiłem już dwa głośniki niskotonowe oraz dwa testery w miejsce na klamce. Zamówiłem również dwa dystanse oraz nowe maskownice głośników ponieważ te z tylu są pełne. Zastanawiam się jednak jak podłączyć te głośniki. Czy ciągnąć okablowanie do radia czy też do wzmacniacza z tylu ( w bagażniku posiadam subwoofer) nie zależy mi na mega basie z tych głośników lecz bardziej na czystym sopranie ponieważ bass mam z subwoofera. Radio które posiadam to Sony Mex N5150BT. Głośniki basowe planowałem podłączyć pod wzmacniacz w bagażniku. Ale nie wiem co z tweeterami  czy je mogę podłączyć również pod wzmacniacz czy szeregowo z głośnikami basowymi? Jak myślicie? Aha jeszcze jedno pytanie. To że maskownice na głośnikach basowych są pełne to wiem ale co z maskownicami tweeterkow? Tam również są pełne? Muszę je wymieniać? Czy nie? Jak myślicie? ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasłoń ręką tweetery z przodu i będziesz wiedział jak gra głośnik wysokotonowy z pełną maskownicą...

Jak masz w bagażniku wzmacniacz, to zacznijmy od tego ile tam jest kanałów w tym wzmacniaczu? Jak masz jeden/dwa(mostek) to podłączyłeś do tego głośnik basowy i koniec. Zapomnij o jakimkolwiek szeregowym łączeniu głośników, tego się nie robi. Jak masz coś w stylu 4 kanałów, to już lepiej - powinieneś być w stanie podłączyć tam bezpośrednio tylne głośniki do dedykowanych kanałów. Ale w takim układzie mając przód pod radiem (zakładam, że tak teraz jest?) to nie ma sensu kompletnie. Jaki to wzmacniacz, jak podłączony? :P

Tweetety zwykle mają wbudowany filtr, więc też nie ma problemu w podłączeniu, ale znów - nic szeregowo. Łączysz je równolegle z tymi głośnikami tylnymi. Pamiętaj o polaryzacji (ma być wszędzie tak samo, plus do plusa, jak pomylisz się tylko w jedym głośniku to rozwalasz scenę muzyczną, chociaż tak na dobrą sprawę ludzie twierdzą, że tylne głośniki same z siebie niszczą scenę...). 

A jak nie chce Ci się kombinować, a przednie głośniki tak czy siak są podłączone pod radio to i tylne podłączasz do tego samego radia... Masz wtedy pełną, niezależną regulację głośności każdego kanału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobić instalacje głośnikową na tył do passata b5 1.6 AHL 99 gdyż nie ma jej nigdzie w drzwiach ani w słupku z redia wychodzą tylko 4 kable? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągnij kable aż do wtyczki radia. Innej opcji nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie kable i według jakiegoś schematu czy jak?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No musisz samemu pociągnąć przewody głośnikowe od radia do głośników na tył. 

Wpinasz się do kostki w pozostałe miejsca tam gdzie powinny być przewody i łączysz je z głośnikami.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , moje pytanko brzmi ma ktoś może jakiś poradniczek jak poprowadzic instalacje do tylnych drzwi na głośniki ? I co należy zakupić niezbędnego prócz głośników oczywiście , dystansy ,przewodów , maskownic ? Jakie przewody wybrać ? Czy trudno osadzić przewody w kostce ISO ? Nie chciałbym ciąć i lutować do nowej kostki ale jeśli będzie trzeba , na co zamontowac dystanse do głośników ? Jeżeli ktoś robił a napewno robił to prosiłbym o małe wskazówki nigdy takich rzeczy nie robiłem i prosiłbym o pomoc , dzięki 

Edytowane przez Adicon123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montaż głośników na tyle nie różni się niczym od procesu w przednich drzwiach. 

Jeśli chodzi o ciągnięcie kabli to polecam poradnik tego Pana (po angielsku)

Pokazuje dalej właśnie jak przeprowadzić przewody przez kostkę żeby nic "nie psuć".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności