Skocz do zawartości
pilnik

analiza logów 1.9tdi avg

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem ze swoim autkiem gdyż nagle strasznie zrobił się mułowaty a spalanie wzrosło 2 krotnie okolo 11-12l / 100km. Pomóżcie bo sprawdzilem przewody, kable, a wąż od turbiny od intelcoolera ten górny przy 3000obrotów jest na tyle miekki ze mozna go w całości ścisnąć. zrobiłem logi dynamiczne kanalu 003 i 011. Proszę o pomoc bo sam nie dam rady.

003 link:   http://vaglogi.pl/log-003_nU6YSR.html

011 link:    http://vaglogi.pl/log-011_i3Igb.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj go ścisnąć przy 3krpm podczas jazdy ;) na postoju nie jesteś w stanie obciążyć sprężarki na tyle żeby dmuchała pełną mocą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U znajomego z tym samym silnikiem nie da rady scisnac tego weza nawet na postoju bo probowalem dzisiaj wiec tutaj napewno cos mu dolega dodam ze brak mocy objawil sie nagle pod gorke. Myslalem ze zacisk mi zapieklo bo byl na jednym kole wrzatek ale po regeneracji zacisku kolo obraca sie lekko a brak mocy pozostal. Auto nie kopci jedyne objawy to znaczny spadek mocy no i spalanie rzedu 11-12 na 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.08.2019 o 20:44, pilnik napisał:

U znajomego z tym samym silnikiem nie da rady scisnac tego weza nawet na postoju bo probowalem dzisiaj wiec tutaj napewno cos mu dolega dodam ze brak mocy objawil sie nagle pod gorke. Myslalem ze zacisk mi zapieklo bo byl na jednym kole wrzatek ale po regeneracji zacisku kolo obraca sie lekko a brak mocy pozostal. Auto nie kopci jedyne objawy to znaczny spadek mocy no i spalanie rzedu 11-12 na 100.

Udało Ci się ustalić co było przyczyną spadku mocy i wzrostu spalania?
Może przepływomierz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaslepilem turbine i wdmuchnalem mu w uklad 4 atmosfery ze sprezarki okazalo sie ze ta plastikowa kierownica co jest na intercoolerze przetarla 2 zeberka od chlodnicy i tamtedy uciekalo po wymianie jest znacznie lepiej choc sadze ze jeszcze mu cos dolega... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności