Skocz do zawartości
bbbb

Android Auto

Rekomendowane odpowiedzi

Słyszałem, a ostatnio czytałem o Android Auto. Dowiedziałem się, że jest to aplikacja stworzona specjalnie na potrzeby motoryzacji. Instaluje się ją na smartfonie i kablem(albo i nie) łączy z odtwarzaczem auta. I tyle mojej wiedzy. Zainteresowało mnie to dlatego, iż mam chiński kombajn z Androidem i zastanawiam się jak to ugryźć. Otwieram temat, gdyż zapewne znajdą się koledzy, którzy są w temacie i posiadają znacznie większą wiedzę ode mnie(w zasadzie tej wiedzy nie mam). Krótko i węzłowato. Co to jest ten AA i z czym to się je?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AA to aplikacja, którą instalujesz na telefonie. Pomaga ona połączyć telefon z kompatybilnym "ekranem" w aucie. Po połączeniu KABLEM masz na tym ekranie np. GM, Waze, Spotify, Podkasty, obsługe rozmów i pewnie coś tam jeszcze. Mi wyskakuję też przypomnienia z kalendarza, czyta mi sms itd. Fajna zabawa z asystentem google. Wypowiadajac "OK google" można w nudnych momentach trochę z nim pogadać :). Wszystkie te aplikacje masz w werski uproszczonej aby jak najmniej rozpraszać podczas jazdy.

 

Napisz coś o swoim chinczyku. My mamy stare radio i tak nas nosi aby na coś za 5-7 stów to wymienić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takiego https://pl.aliexpress.com/item/32916625212.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.180a55883KPBPR&algo_pvid=1d2edb37-5ae3-49f8-8692-55c6dd5cbd03&algo_expid=1d2edb37-5ae3-49f8-8692-55c6dd5cbd03-35&btsid=43bf3b59-3ffc-45a3-9b6e-d3ed215773cc&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_1,searchweb201603_53

Ale podejrzewam, że wszystkie te radia mają podobne parametry. Mój razem z przesyłką(ok. tygodnia) kosztował mnie coś 500zł. Rozpatrywałem oryginalne radio, ale po podsumowaniu koszt wyniósłby grubo ponad 1000zł, a i tak nie miałbym takich możliwości jak teraz. Mam go ponad rok i nie miałem żadnych problemów.

Jak dobrze zrozumiałem to jest aplikacja na telefon. I telefon za pomocą kabla albo BT łączy się z radiem.

Edytowane przez bbbb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to aplikacja na telefon niedostępna w PL w Sklep Play

Musisz w telefonie wyrazić zgodę na pobranie aplikacji z nieznanych źródeł

Wyszukać w google i pobrać z jakiejś wiarygodnej strony najnowszą wersję. Ja nową ściągałem z 1-2 tygodnie temu

Jak wchodzi nowa wersja to stara z czasem przestaje działać no i nie idzie jej zaktualizować. Musisz odinstalować starą i zainstalować nową

Dla mnie super opcja, używałem tego w 2 autach (Ford, Opel) i zawsze trzeba było łączyć kablem

Mam też np. aplikacje audioteka na fonie a tam kilka ebooków. Pojawiła mi się teraz ikona na wyświetlaczu auta i słucham też książek podczas jazdy

 

Moja żona ma pewnie takie samo auto jak Twoje. Z radiem 300 ma problem bo jej się samo często włącza w nocy w garażu itd. Pewnie czeka nas wymiana i zastanawiam sie właśnie nad jakąś chińszczyzną, coś w deseń jak Ty masz. Sam to wymieniałeś? Jakieś kłopoty? Ile to zajęło itd. Żona nie ma w aucie czujników parkowania, a to kombi z ciemnymi szybami. Podłączałeś może do tego kamerę z tyłu?

 

Zainstaluj Android Auto na telefonie i napisz jak działa na Twoim radiu :)

 

Np z tej strony

https://www.dobreprogramy.pl/Android-Auto,Program,Android,77700.html

Też mam wersje 4.5

Edytowane przez piotrulex
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpowiadamy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wele uznania

Ja jednak wolę z PL i sprawdzonych stron, a na dodatek wolę 4.5 zamiast starszej 4.4 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2019 o 17:32, bbbb napisał:

Ja mam ...

Witaj

Zainstalowałeś?

Opiszesz jak poszło z instalacją tego chińczyka u Ciebie i jak współpracuje z Android Auto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam założone radio z funkcją AA (pioneer) i całkiem nieźle współpracuje (najnowszy android auto). Pod kątem wyznaczenia trasy, czy informacji drogowych całkiem nieźle sobi radzi na mapach google jak i waze. Minusem dla mnie jest sposób wybierania połączeń telefonicznych - nie każdą nazwę kontaktu rozpoznaje głosowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, radio po prostu włożyłem, podłączyłem kostki i gra. Internet mam z routera mobilnego(połączony poprzez USB z radiem). Nie instalowałem w smartfonie AA gdyż mam Androida w radiu, więc jakby bez sensu instalować AA w telefonie po to aby z niego korzystać w radiu. Zastanawiałem się nad zainstalowaniem AA w radiu i tam z tego korzystać.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2019 o 22:22, bbbb napisał:

Piotrek, radio po prostu włożyłem, podłączyłem kostki i gra. Internet mam z routera mobilnego(połączony poprzez USB z radiem). Nie instalowałem w smartfonie AA gdyż mam Androida w radiu, więc jakby bez sensu instalować AA w telefonie po to aby z niego korzystać w radiu. Zastanawiałem się nad zainstalowaniem AA w radiu i tam z tego korzystać.

OK

Skoro w radiu jest android to chyba nie ma sensu instalować na nim AA. Sam nie wiem, to chyba wiele nie zmieni, nie w takim celu to zostało wymyślone, nie do takiej konfiguracji

Ja u siebie w seryjnym zestawie auta nie mam GM, Waze, Podkasty czy Spotify. Pojawiają mi sie te aplikacje DOPIERO jak podłącze kablem telefon z zainstalowaną aplikacją AA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności