Skocz do zawartości
dawidson23

Plan serwisowy Passat B8

Rekomendowane odpowiedzi

Serdeczna prośba o informacje z jakim interwałem czasowym/kilometrowym  wymieniać filtry i oleje w Passat B8  HighLine  4x4

Zwłaszcza chodzi mi o oleje w DSG i tylnych napędach łącznie z HALDEX i filtrami,  jak to wygląda cenowo i co ile się wymienia ?

- Olej w DSG z filtrem  - co ile wymiana ?
- Olej +filtr w Haldex - co ile wymiana ile i jaki zestaw ?
- Olej w tylnym napędzie mech. różnicowym - co ile wymiana ile i jaki olej ?
 

 

 

Edytowane przez Nuno_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , czy orientuje się ktoś co ile trzeba wymienić olej w haldexie passat b 8 ? 

Według książki  miałem wymieniane przy przebiegu 140000 km , a teraz mam nalatane 175000km ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

VW zaleca wymianę co 3 lata, ale juz wiekszosc osob na forach niemieckich zaleca wymianę co 2 lata lub 60.000 km lub nawet co 30.000 km. Wiadomo im częściej tym lepiej.

Ja miałem teraz serwis i był wymieniany olej w haldexie + czyszczenie, koszt niecałe 70€ dlatego będę ten olej wymienial co 30.000 km czyli minimum raz w roku.  

W przypadku Haldex 5 należy pamiętać, że nie ma on wymiennego filtra, tylko plastikowy, który należy wyczyścić, dlatego przed wymianą oleju należy zdemontować pompę Haldex i wyczyścić plastikowy filtr. W środku jest dużo bałaganu. To może zaoszczędzić dużo pieniędzy. Jeśli czyścisz pompę Haldex, zwróć uwagę, że należy również wymienić zestaw oringów. Poniżej przedstawiam pompę Haldex z przebiegiem 100 tys. km, z wymianami oleju co 55 tys. km i 90 tys. km (ale bez czyszczenia filtra). Zostało wyczyszczone przy 100 tyś km i ponownie wymieniony olej.

 Jxo5aBhZkCeyVvXq_59.thumb.jpg.4854d60aea973f881c436c2121441791.jpg   Jxo5aLuQiipWfvIi_59.thumb.jpg.3a777554e0f22e16ca3c797331033968.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za informacje , właśnie kupiłem passata , i chcę go podszykować. Czy u mnie będzie tęż HALDEX 5 generacji ? , a jaki olej wlałeś ?

Mam jeszcze jedno pytanie , mam DSG6 według książki serwisowej miałem wymianę oleju  przy przebiegu 140000km, a teraz mam nalatane 1750000 km  , czy mogę wymienić przy  200000km olej ?

 

 

Edytowane przez Bolek123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mailen DSG6 to wymieniałem co 60tys km, co zatem zastanawia… dlaczego miałeś przy 140? Nie mniej jednak, jeśli jesteś pewien że była wymiana to zostaw do 200. Jeśli nie, wymień „na czasie”.

ja mam DSG7 4M i tam oleju się w ogóle nie wymienia. Nie mniej jednak idę zgodnie z sugestia forum i wymieniam co 60kkm. Następna wymiana za 3kkm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Bolek123 napisał:

Czy u mnie będzie tęż HALDEX 5 generacji ? , a jaki olej wlałeś ?

Haldex 5 generacji jest wprowadzony od 2012r wiec patrzac ze masz 2015r to tez powinienes miec juz go.

Niestety nie wiem jaki olej byl wlany bo nie zwracałem uwagi na to, tym zajal sie moj mechanik w którego ręce oddalem Passata na kompleksowy serwis (tylko dodalem ze maja byc rzeczy z górnej półki a nie najtańsze). A ze robilem wymiane rozrzadu przy 120.000km to przy okazji wymieniłem wszystko co było możliwe na nowe i teraz wiem przynajmniej że jest jeżdżone na nowych częściach i olejach oraz filtrach. na szczescie moj mechanik w DE wymienił też filtr oleju w skrzyni DSG (DQ500) bo wiekszosc gdzie chodziłem na wyceny serwisu mówili tutaj ze filtr jest nie wymienny 🤯 (z względu na trudny dostęp)

Osobiscie i tak bede robil szybsze wymiany/serwisy niz to co zaleca serwis bo zależy mi na tym aby jeździło to auto jak najdłużej :) a dodatkowo niedługo wpadnie nowy program i moc sie podniesie więc szybsze wymiany płynów zalecane będą 😉

18 godzin temu, Bolek123 napisał:

DSG6 według książki serwisowej miałem wymianę oleju

W DSG ogólnie wymienia sie olej i filtry co 60.000km a wiadomo że im częściej tym lepiej, ja staram sie to robic co 30.000km 😉

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.04.2023 o 08:08, Sir_Stahu napisał:

Haldex 5 generacji jest wprowadzony od 2012r wiec patrzac ze masz 2015r to tez powinienes miec juz go.

Niestety nie wiem jaki olej byl wlany bo nie zwracałem uwagi na to, tym zajal sie moj mechanik w którego ręce oddalem Passata na kompleksowy serwis (tylko dodalem ze maja byc rzeczy z górnej półki a nie najtańsze). A ze robilem wymiane rozrzadu przy 120.000km to przy okazji wymieniłem wszystko co było możliwe na nowe i teraz wiem przynajmniej że jest jeżdżone na nowych częściach i olejach oraz filtrach. na szczescie moj mechanik w DE wymienił też filtr oleju w skrzyni DSG (DQ500) bo wiekszosc gdzie chodziłem na wyceny serwisu mówili tutaj ze filtr jest nie wymienny 🤯 (z względu na trudny dostęp)

Osobiscie i tak bede robil szybsze wymiany/serwisy niz to co zaleca serwis bo zależy mi na tym aby jeździło to auto jak najdłużej :) a dodatkowo niedługo wpadnie nowy program i moc sie podniesie więc szybsze wymiany płynów zalecane będą 😉

W DSG ogólnie wymienia sie olej i filtry co 60.000km a wiadomo że im częściej tym lepiej, ja staram sie to robic co 30.000km 😉

 

Dzięki Panowie za informacje .  Olej w DSG6 wymienię przy 200000km , a w Haldxie wymienię wcześniej dla pewności  🤔.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności