Skocz do zawartości
  • 0
Thomastk

Lusterko lewe - składane/podgrzewane UK

Pytanie

Witam i o drogę pytam. Mianowicie mam do wymiany lusterko lewe w Passacie B7 2014 rok, niestety nie mam aktualnie możliwości rozebrania go by dostać się do numeru. 
Trochę się pogubiłem przeglądając oferty z allegro, widzę lusterka 6 pin, 7 pin i 10 pin. Czy jest możliwość dopasowania które będzie pasować?

Z góry podziękował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jeśli szukasz angielskiej wersji lusterka elektrycznie składanego, podświetlanego, podgrzewanie i sterowanie to musisz szukać lusterka 9 pin. Tylko trzeba uważać bo europejskie lewe lusterko też może mieć 9 pin ale nie ma składania bo ma fotochrom.

 

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.08.2019 o 08:12, turek napisał:

musisz szukać lusterka 9 pin.

I tak i nie. Wszystko zależy od kolorów kabli we wtyczce w których dziurkach siedzą. Może być jeszcze lustro z pamięcią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Pamięć to dodatkowo 3 piny, podgrzewanie i el. sterowanie to w sumie 6 pin, podświetlenie to 1 pin, fotochrom lub składanie to kolejne 2 pin, nie spotkałem lusterka z pamięcią bez podświetlenia, więc wychodzi że musi szukać 9 pin (podgrzewanie, sterowanie, podświetlenie, składanie). Fotochrom można łatwo wykluczyć poznając po wkładzie lusterka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jak szukałem do swojego to widziałem z pamięcią, bez podświetlenia.

Najlepiej jak jest fotka od spodu lustra, to wtexy nie ma wątpliwości czy to podświetlane, czy z pamięcią ;)

Co do fotochromu - masz rację. Lusterko z fotochromem ma taką jakby obwódkę na krawędzi szkła, a środek będzie delikatnie ciemniejszy od tej obwódki.

Tak wygląda wkład do fotochromu:

7a17cbe444719f1c4d9b1085411e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A to ciekawe,  na tyle lusterek co przeszło przez moje ręce czy to z B6 czy B7 i ani jednego nie spotkałem bez podświetlenia ale z pamięcią, chyba nie miałem szczęścia ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No ja szukałem do B6 jeszcze tego lustra, bo był plan na taki prawie full-wypas, ale kompletne (składane, podświetlane, z pamięcią) chcieli jakieś niebotyczne pieniądze, więc zacząłem szukać w takich nieopisanych (sprzedawane jako "lusterko passat b6"). I w tych nieopisanych były zdjęcia wiązek/wtyczek. Po schematach wywnioskowałem, że były dwa lusterka z pamięcią, składane, bez podświetlenia (jeden sprzedający wysłał mi nawet fotę i rzeczywiście - lampek nie było, a we wtyczce 10 kabli), oraz jedno z podświetleniem i pamięcią, ale bez składania.

Ba! wykopałem nawet takie, które miało tylko trzy kable! Lusterko elektryczne, ale nawet niepodgrzewane. Sprzedający twierdził, że to z rozbiórki auta z Włoch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności