Skocz do zawartości
Andys74

B8 [EPB] - Auto Hold nie "odpuszcza" bez dodania gazu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

Od wczoraj, po 2 godzinnym postoju, mam dziwny problem dotyczący działania funkcji Auto Hold. Problem polega na tym, że nie "odpuszcza" on w trakcie ruszania bez gazu, co udawało się do tej pory bez wysiłku. 

Auto zachowuje się dokładnie tak, jak w przypadku włączonego hamulca postojowego, czyli do "przełamania" oporu przy ruszaniu trzeba dodać gazu. Auto to B8 z 2018 z przebiegiem 18 k km, Auto Hold używam od początku, wiem jak działa ;)

Błędów nie ma, uprzedzając pytania, kontrolka na desce ma kolor zielony, nie czerwony, jak w przypadku hamulca postojowego. Samochód hamuje normalnie, hamulec postojowy działa normalnie. Macie jakieś pomysły, ja mam jeden, ale nie chcę sugerować ...

Pozdrawiam.

Edytowane przez Andys74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli działa tak jak u wszystkich innych. Raz odpuści raz nie, zależy od pogody, temperatury, nachylenia itd. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak działa ten układ, jeżdżę tym autem prawie rok. Może źle się wyraziłem, w chwili obecnej ruszanie powoduje ciągle przysiadanie tyłu auta. Musiałem wyłączyć Auto Hold. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EPB to hamulec postojowy, wykorzystujący silniczki elektryczne z tyłu. Nie łączyłbym tego z Auto Hold, który używa hydraulicznej jednostki ABS.

Na internetach piszą coś o adaptacji hill holdera:

https://www.golfmk7.com/forums/showthread.php?t=8119

 

Edytowane przez enriquez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem adaptacje HHC z "Normalny" na "Wcześnie" i zwiększyłem kąt, w którym ABS trzyma hamulec z największą siłą, nic to nie dało. Wczoraj, na poziomej powierzchni HHC wstrzymał auto do obrotów na poziomie 2 tys. (2.0 TDI 150KM). W chwili obecnej muszę wyłączyć Auto Hold. Ktoś z Was wie, w którym bloku pomiarowym silnika szukać odczytu z czujnika położenia sprzęgła?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba czas na ASO :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem do domu (450km) po drodze, problem zniknął... HHC działa jak powinno. Ciekawe kiedy problem się powtórzy... Jeździłem po górach, na Mazurach też teren raczej pofałdowany, tylko na Kaszubach coś mu nie odpowiadało... Zamykam temat. Dzięki za porady. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.08.2019 o 10:00, Andys74 napisał:

Właśnie wróciłem do domu (450km) po drodze, problem zniknął... HHC działa jak powinno. Ciekawe kiedy problem się powtórzy... Jeździłem po górach, na Mazurach też teren raczej pofałdowany, tylko na Kaszubach coś mu nie odpowiadało... Zamykam temat. Dzięki za porady. 

Nie tak do zamknięcia ,teraz ja tak mam 😫

Najgorzej kiedy mnie auto.hold zaskoczy, dam za mało gazu i wtedy silnik gaśnie.

Niestety dzieje się to szczególnie podczas ruszania na skrzyżowaniu

Ktoś to ogarnął?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo, ktoś coś? Najgorsze że dzieje się to losowo. Czy ciepło czy zimno, mokro raz działa raz nie. Czasami muszę na prawdę mocno odkręcić gaz żeby ten hamulec puścił.😡

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.08.2019 o 10:00, Andys74 napisał:

Właśnie wróciłem do domu (450km) po drodze, problem zniknął... HHC działa jak powinno. Ciekawe kiedy problem się powtórzy... Jeździłem po górach, na Mazurach też teren raczej pofałdowany, tylko na Kaszubach coś mu nie odpowiadało... Zamykam temat. Dzięki za porady. 

Nie tak do zamknięcia ,teraz ja tak mam 😫

Najgorzej kiedy mnie auto.hold zaskoczy, dam za mało gazu i wtedy silnik gaśnie.

Niestety dzieje się to szczególnie podczas ruszania na skrzyżowaniu

Ktoś to ogarnął?

39 minut temu, Gatts napisał:

U mnie to samo, ktoś coś? Najgorsze że dzieje się to losowo. Czy ciepło czy zimno, mokro raz działa raz nie. Czasami muszę na prawdę mocno odkręcić gaz żeby ten hamulec puścił.😡

Zmień w ustawieniach, żeby puszczał wcześnie U mnie pomogło

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pomocą OBD zmieniłem na wczesne odpuszczanie. Jest o wiele lepiej, ale nadal mam przypadki jakby trzymał trochę za mocno choć nie ma to porównania z poprzednim ruszaniem.. Wcześnie jak miałem B6 nie był najmniejszych problemów z autohold.

Dziękuję. za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.07.2023 o 08:49, krispassat napisał:

Nie tak do zamknięcia ,teraz ja tak mam 😫

Najgorzej kiedy mnie auto.hold zaskoczy, dam za mało gazu i wtedy silnik gaśnie.

Niestety dzieje się to szczególnie podczas ruszania na skrzyżowaniu

Ktoś to ogarnął?

Zmień w ustawieniach, żeby puszczał wcześnie U mnie pomogło

 

Jest lepiej, ale nadal czasami problemy kiedy stoję pod i z górki. Wtedy jakby silnik się dławił. Mam odb11 i tam znalazłem kilka opcji ustawień.1765149739_Screenshot_20231001_134848_OBDelevenVAG.thumb.jpg.4935b37f5404009927349197c5c8370b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu zdecydowałem się na ASO, bo nie szło jeździć. Pan znalazł informacje o takich przypadkach i wtedy należy zrobić Update Auto Hold. W piątek odebrałem auto. Jest jeszcze gorzej. Wróciłem do warsztatu, pan mechanik zrobił znów jazdę próbną, i sam stwierdził że jest coś nie tak. 

Zrobił kolejny termin na wizytę w warsztacie . Będą szukać przyczyny.

 

Edytowane przez krispassat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności