Skocz do zawartości
Tomek85

Koło zapasowe czy dojazdowe

Rekomendowane odpowiedzi

w zamówionym passacie nie wybrałem koła zapasowego oraz koła dojazdowego, wiec bede miec zestaw naprawczy.

zastanawiam sie czy nie kupic koła dojazdowego, ceny za 16" wynoszą ok 400zł. Chodzi mi jeszcze myśl, czy może wsadzić koło zimowe w lecie, a w zimie koło letnie jako ew. zapas w przypadku złapania kapcia.

co sądzicie? z czym jeździcie obecnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw naprawczy był w B7, w B8 ja nic nie mam, ale chyba przez to, że mam Pirelli P7, chyba że w PL jest inaczej, tutaj wszyscy mają ADAC, a kapcia to ostatni raz złapałem chyba z 10 lat temu?

Edytowane przez paolokos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, paolokos napisał:

Zestaw naprawczy był w B7, w B8 ja nic nie mam, ale chyba przez to, że mam Pirelli P7, chyba że w PL jest inaczej, tutaj wszyscy mają ADAC, a kapcia to ostatni raz złapałem chyba z 10 lat temu?

Prawdopodobnie masz radiowe czujniki ciśnienia w kołach , i wtedy nie dają zestawu  bo czujnik został by zniszczony ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czujników. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, paolokos napisał:

Nie mam czujników. 

To pewnie jakiś eko Niemiec zamówił auto bez koła zap.  aby auto mniej paliło..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś lubi koło na drodze zmieniać to zamawia koło zapasowe, a jak tego nie masz zamiaru robić to zamawiasz teoretycznie nieprzebijalne opony i masz spokój ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już dwie "teoretycznie nieprzebijalne" opony Pirelli mi się przebiły na jakichś drobiazgach, na dodatek jako że miały się ponoć same uszczelnić, to były nienaprawialne.

Oczywiście się nie uszczelniały.

I $$$ poszły na dwie nowe sztuki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2019 o 23:00, paolokos napisał:

Zestaw naprawczy był w B7, w B8 ja nic nie mam, ale chyba przez to, że mam Pirelli P7, chyba że w PL jest inaczej, tutaj wszyscy mają ADAC, a kapcia to ostatni raz złapałem chyba z 10 lat temu?

wczoraj odebrałem B8FL, tez nie mam zestawu naprawczego bo "opony sa samo uszczelniające"...

no nic, pozostaje kupno koła dojazdowego, pytanie czy to co jest na allegro w cenie ok 450zł jest ok? Marka Linglong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam RM2018 i miałem w standardowym wyposażeniu koło alu takie samo jak założone na aucie. 

Opony wszystkie tez samouszczelniające. 

Edytowane przez brono
Zmiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W RM2018 mam pełne koło 18" z taką samą felgą jak na samochodzie. Zajmuje dużo miejsca i nie da się obniżyć podłogi bagażnika. Nie było za to na pewno żadnej dopłaty.

W RM2020 (B8FL) w standardzie nie ma nic. W opcji jest koło dojazdowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, ze nie da opuścić bagażnika. Ale w Hondzie miałem zestaw naprawczy i wkurzało mnie to. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat. Passat B8 2019 z kołami 18" bez zapasu i zestawu. Chcę dokupić dojazdówkę (czekam na odpowiedź ASO). Wiecie, czy z dojazdówką 18" uda się obniżyć podłogę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam z dojazdowka opuscisz bez problemu a jak kupisz pelny wymiar to nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie w bagażniku nie mam ani zapasówki ani dojazdówki. Jest za to zestaw naprawczy. Kilka postów wyżej widzę , że niszczy ten zestaw czujniki ciśnienia , które mam u siebie. Zaczynam się na poważnie zastanawiać w którą stronę iść.

Kupić koło dojazdowe , czy może nowe opony wraz z pakietem assistance na naprawę o ile takowy istnieje.

Co radzicie. Jak to u Was z doświadczenia jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zapasowke i starczy, w Kia(oryginalnie tez tylko zestaw naprawczy) mam subwoofer w miejscu zapasowki i zakupilem oryginalna 5 felge i bede wyrzucal sub'a a dam w jego miejsce kolo. Chyba, ze jezdzisz tylko wokol komina to mozna sobie darowac zapas(ale ja mam pelne AC wykupione to tez inna bajka, ale w miesci zawsze(poza niedziela) znajdziesz kogos kto ci kolo zalata w 15 minut).

Edytowane przez loki7777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dojazdówka jest lepszym rozwiązaniem , bo dodatkowo można obniżyć podłogę bagażnika ,zwiększając powiesznię w nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności