Skocz do zawartości
Baryła

DYNAUDIO brak niskich tonów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Tak jak napisałem w tytule, przestały grać głośniki nisko tonowe. Za pierwszym razem na jakieś 10 minut po czym podgłosiłem na połowę zakresu i wszystko wróciło do normy, za drugim razem zamilkły całkowicie do dnia dzisiejszego. Po zrobieniu testu VCDS-em okazuje się, że tylny prawy głośnik nisko tonowy nie daje żadnych oznak życia ( wysoko tonowy reaguje przez VCDS ale fizycznie nie gra). Rozbierałem boczki i sprawdzałem przewody w poszukiwaniu przetarć lub przerwania obwodów i nic nie znalazłem :/

Czy przy DYNAUDIO jest możliwe, że po spaleniu jednego głośnika niskotonowego przestają grać pozostałe 3?

Szukać przyczyny problemu we wzmacniaczu czy na początek wymienić głośniki z tyłu (jeżeli tak to jakie polecacie ;) )?

Z góry dziękuję i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie się tak zachowywał amplituner w domu... Końcówka mocy padła we wzmacniaczu i trzeba było całą wymienić (problem dotyczył tylko surroundu, a w ampkach yamaha jest to oddzielna końcówka - główna scena ma swoją). Po wymianie gra jak nowy. Obawiam się, że i tutaj mogła powiedzieć papa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam się nastawiać na wymianę wzmacniacza? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił jakiś z allegro z opcją zwrotu (ważne). Wtedy możesz sprawdzić najprościej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie pytanie, czy oryginalny wzmacniacz mogę zastąpić jakimś innym czy muszę kupić konkretnie dynaudio? 

Jakiś czas temu szukałem wzmacniacza i pojawiały się tylko oferty pełnego zestawu - 10 głośników i wzmacniacz z demobilu za około 1500 zł :/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No konkretny raczej Ci potrzebny. W sensie, że ma być Dynaudio do B6/B7, a nie np. SoundSystem itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupiłem niedawno B6, jak w temacie mam navi MFD2 i nagłośnienie Dynaudio i działają tylko głośniki wysoko tonowe. W sensie duże głośniki na dole drzwi nie działają w ogóle... Macie jakiś pomysł co mogło by być przyczyną? Głośniki podpięte, żaden kabel nie wisi przy radiu.

Pozdrawiam!

Czy powodem może być wzmacniacz? grało by wtedy tylko na wysokotonówkach? Czy w ogóle by  nie grało?

Edytowane przez Szczupak06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności