Skocz do zawartości
Gość Laur_r1cbr

Problem z oświetleniem

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Laur_r1cbr

Po włączeniu świateł przeciwmgłowych, których nie używałem od dłuższego czasu, straciłem światła mijania wraz z drogowymi, podgrzewanie tylnej szyby, wycieraczki, nadmuch powietrza itp. no i oczywiscie owe światła przeciwmgłowe, swiatła postojowe, pozycyjne tylne i wewnętrzne działają, ale najdziwniejsze jest to, ze włączając przy kierownicy dzwignie swiatel drogowych tzw. MRYGNIECIE wszystko zaczyna dzialac, ale tylko przez czas trzymania tej dzwigni, po puszczeniu wszystko ginie Bezpieczniki sprawdzone.... wszystko oki ......

 

 

 

 

 

Jak ktoś potrafi to racjonalnie wytłumaczyc , to bede bardzo wdzieczny........... :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szczygiw

Racjonalnie to tylko tak:

 

Oni są wśród Nas... :vw:

 

A swoja droga, to na swiatlach przeciwmgielnych musi byc jakies dziwne spiecie, ktore zbiera prad z pozostalych przyrzadow. Ale jak widac swiatla drogowe, maja wieksze przebicie i dlatego wszystko wraca do normy. Ja szukalbym przyczyny w instalacji przeciwgielnych. Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
światła mijania wraz z drogowymi

Manetka i stacyjka idzie biegiem do sprawdznia, następnie VAG i lecimy po instalacji do świateł przeciwmgielnych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz mase z tyłu w bagażniku w lewym schowku

miałem coś podobnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adso

Możliwe że przekażnik z nr 18 padł, ale co to ma wspólnego z długimi to nie wiem :niepewny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Myster

ja stawiam na przekaznik jak poprzednik :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to kostka w stacyjce, "błysk" świateł działa także na postoju, włączając błysk dajesz + na resztę odbiorników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Laur_r1cbr

Witam!!!

Problem był banalnie prosty, w kostce stacyjki był nadlew materiału który był bardzo blisko styku głównego. Po załączeniu świateł przeciwmgłowych (w których było zwarcie) styk się tak nagrzał że roztopił nadlew, a co za tym idzie przywarł do obudowy. Resztę tych niesamowitych zachowań w instalacji wyjaśnił ORMOWIEC w swoim poście :

„Wg mnie to kostka w stacyjce, "błysk" świateł działa także na postoju, włączając błysk dajesz + na resztę odbiorników.”

Jak ktoś nie wierzy że tak jest to niech sobie sprawdzi w bardzo prosty sposób.....

 

 

 

Jadąc lub stojąc na włączonych światłach drogowych wieczorem, włącz tzw. „błysk” a zauważysz że światła nieznacznie poprawia swoją jasność, jest to spowodowane tym że do świateł drogowych dochodzi niezależna wiązka + -sa. Jeżeli ktoś kuma trochę elektrykę :wpale: to wie że prąd potrafi płynąć też w drugą stronę i tak światła drogowe zasilają nam cały układ od drugiej story.

 

Pozdro!!!! :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość boostertd

w audi 80 b2 widzialem cos takiego ze przy wyjetych kluczych ze stacyjki przy opcji blysk mozna bylo wlaczyc sobie np nadmuch jak sie puscilo wlacznik dmuchawa gasla:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności