Skocz do zawartości
krzysiek7501

wymiana skrzyni do passat b5 AVF

Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebuje bardzo waszej pomocy. 

Kupilem passata  b5 fl silnik AVF ale skrzynia jest zalozona EEN czyli 5 b.i to jest skrzynia do paska od 90-110KM no i sie rozsypala teraz potrzebuje i poszukuje skrzyni do niego.Znalazlem EEN ,ale tez znalazlem skrzynie do 130KM o symbolu  BBG tez 5b. , a teraz czy zakladajac ta skrzynie od 130KM bedzie pasowac dwumasa,uchwyty itp.Mechanik mowi ze najlepiej zalozyc teraz orginal czyli FRK czyli 6b. ale jest to "ale" jest drozsza i trzeba powymieniac troche rzeczy ,a nie chcem wiecej juz ladowac w niego .

Edytowane przez krzysiek7501

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozsypała się bo miała się rozsypać a nie że jest od słabszego silnika. Jak nie chcesz dopłacać do 6b to ładuj EEN i jeździj ;) ja w vectrze 136km miałem założona skrzynie z lanosa z połowe mniejszą mocą bo miała krótsze przełożenia i nic się nie rozsypało, baa nie jedna f16 z lanka przeżyła orginalna f18 oplowską

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A weź jeszcze się zorientuj jak spisuje się skrzynia DQS w tym silniku bo ludzie jak zmieniają to często na DQS z 2.5 TDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie. Wybierak do wymiany bo 6b ma inaczej biegi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak i wybierak to i pozostale typu polosie itp. czyli tak jak FRK

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na forum bo jest temat dotyczący zmiany skrzyni 5<>6b. Ogólnie jest troche do zmiany. Ładuj 5b i będzie jeździł 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak zostaje 5b tylko ktora EEN taka mam czy znaleziona BBG nie wiem czy polosie i reszta bedzie  do tej BBG beda pasowac.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro dobrze Ci się jeździło z tą co masz to taką wkładaj. Co do półosi to nie wiem dokładnie więc musiałby się wypowiedzieć ktoś biegły w temacie ale zdaje mi się że będą pasowały. W zasadzie to różnice które mogą być to nie w samych półosiach a we flanszy mocującej. W paskach nie wkładasz półosi w skrzynie tylko ją przykręcasz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz porównanie skrzyni 6b fabrycznej w 1,9 ATJ i skrzyni 6b od 2,5 zamontowanej do AFNa. Być może skrzynie w 3BG mają inne przełożenia, ale i tak zapewne bliżej im do skrzyni z ATJ niż tej od 2,5 TDI.

W obu przypadkach 1500 obr., 6. bieg.

1,9:

Skrzynia-6b-1-9.jpg

 

2,5:

Skrzynia-6b-2-5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istotne tutaj jest oznaczenie skrzyni bo dwie skrzynie 6b o innych oznaczeniach będą mieć inne przełożenia. Przykład masz na swoich fotach gdzie jedna z nich jest krótsza. Twoje porównaniena nic się zda autorowi bo on w swoim ma 5b i taką ze względów finansowych chce wsadzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież po to wstawiłem te zdjęcia, żeby pokazać jak duże są różnice między skrzyniami.

Mając skrzynie 5b nie ma NAJMNIEJSZEGO sensu wymieniać na 6b od 1,9 TDI.

Edytowane przez jihad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki bardzo za podpowiedzi szukam jednak tej EEN po sciagnieciu skrzyni okazalo sie jeszcze brak dwumasy zalozone zwykle sprzeglo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zmieniam teraz dwumase a ze jest to avb z delikatnym wirusem na 130 pomyślałem zmienię skrzynie na dłuższa FHN lub GGB,wiec takie dałem ogłoszenie.Pokazala się skrzynia 6 biegów   DQS,co Wy na to robił kto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności