Skocz do zawartości
Albercik

diesel Płyn chłodzący - ciemny kolor

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Poszukałem trochę na Forum, ale znalazłem tylko jeden post o ciemnym kolorze płynu chłodzącego i to w B5.

A pytanie jest takie: czy kolor płynu widoczny na zdjęciu sugeruje jakąś usterkę? W B6 po trzech latach na tym samym płynie - był cały czas idealnie różowy. Tutaj nie wiem kiedy był ostatni raz wymieniany. W płynie nie widać oleju na powerzchni, zapach ma taki, jak płyn.

IMG_20190809_110834.thumb.jpg.33552c80d771d0dcbf8786d8f632ff12.jpg

IMG_20190809_110829.thumb.jpg.10ca4e49b50447e68d374176585c43e8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj czy nie ma w płynie tłustych bąbli, to wygląda jak tłuste oczka w rosole. Dodatkowo wyciągnij trochę strzykawką do słoika tego płynu bo zdjęcia są ciemne i słabo widać tą barwę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, boroskym napisał:

zdjęcia są ciemne i słabo widać tą barwę 

Na pierwszym foto jest dokładnie taka barwa, jaka jest naprawdę.

4 godziny temu, boroskym napisał:

Obejrzyj czy nie ma w płynie tłustych bąbli, to wygląda jak tłuste oczka w rosole. 

Wiem jak wygląda - miałem auto z padniętą UPG ;) nie widziałem nic takiego, ale faktycznie - wyciągnę trochę z wierzchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A  dawno płyn był wymieniany ? Po prostu może plyn jest stary i brudny, ja bym wymienił płyn i pojeździł zobaczył czy zmieni barwę, jak zmieni to duże prawdopodobieństwo będzie padać na chłodnicę egr, która najczęściej robi takie figle. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej zgadzam się z przed mówca że do kontroli chłodnica oleju bardzo lubi płatać figle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię - po powrocie z urlopu zmienię płyn z płukaniem układu. Następnie będę obserwował.

Jeśli walnięta jest chłodniczka spalin, to nie powinny lecieć bąble w płynie na odpalonym silniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności