Skocz do zawartości
Zibi68

benzyna Niskie ciśnienie oleju przy 3700 obr./min

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Passat B7 160KM 2012r  Powyżej 3500 obr./min zapala mi się kontrolka EPC błąd 005707 - Włącznik  ciśnienia oleju . Zbyt duża wartość rezystancji. Wymieniłem czujnik niebieski i brązowy. To samo. A dodam że lampka gaśnie po zgaszeniu samochodu i pojawia się ponownie po przekroczeniu około 3500 obrotów. Silnik pracuje normalnie. Jak trzyma obroty w tym zakresie to śmiga łącznie z przyspieszaniem. Niestety wymiana czujników nic nie dała więc pojechałem do ASO Skody bo w pobliżu. Sprawdzili ciśnienie okazuje się, że do 3700 obr./min trzyma odpowiednie powyżej spada jak pamiętam do 1,9 bara generalnie nie trzyma a powinno chyba być powyżej 3. Sprawdzili smok czyściutki. Zaproponowali wymianę pompy ?! I teraz pytanie czy może to być faktycznie pompa a jeszcze sprawdzili jakiś zawór podobno OK no i teraz albo pompa albo panewki, ale proponują wymianę pompy niestety koszt to około 2000zł razem z wymianą.

Ma ktoś może doświadczenie w tym temacie. Dodam, że przeglądałem internet, ale większość to ma niskie ciśnienie przy małych obrotach. Olej zawsze zgodny ze specyfikacja VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Zibi68 napisał:

proponują wymianę pompy niestety koszt to około 2000zł razem z wymianą.

Proponuję kupić używaną pompę z allegro na próbę. Jak okaże się, że pompa - dopiero wymienić na nową/drogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczny objaw w b6. Zapchany " smok" w pompie. Po zdjęciu miski okazało się, że uszczelka miski czyli silikon zapchal sitko na tyle skutecznie, że pompa ledwie zaciągała olej. Po wyczyszczeniu sitka i zmianie oleju na nowy jak ręką odjął. Dodam, że profilaktycznie sprawdziłem stan panewek na wale korbowym. Na szczęście były idealne. Stało się to przy przebiegu około 230 tyś.km.  Napisałeś, że serwis stwierdził, że smok jest czysty. Czyli zajmowali misję czy tak po prostu powiedzieli?

Edytowane przez 77Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Albercik napisał:

Proponuję kupić używaną pompę z allegro na próbę. Jak okaże się, że pompa - dopiero wymienić na nową/drogą.

No jest to jakieś rozwiązanie rozważę to bo 1200 za pomp, która może być ok to za dużo. Dzięki

40 minut temu, 77Marek napisał:

Miałem identyczny objaw w b6. Zapchany " smok" w pompie. Po zdjęciu miski okazało się, że uszczelka miski czyli silikon zapchal sitko na tyle skutecznie, że pompa ledwie zaciągała olej. Po wyczyszczeniu sitka i zmianie oleju na nowy jak ręką odjął. Dodam, że profilaktycznie sprawdziłem stan panewek na wale korbowym. Na szczęście były idealne. Stało się to przy przebiegu około 230 tyś.km.  Napisałeś, że serwis stwierdził, że smok jest czysty. Czyli zajmowali misję czy tak po prostu powiedzieli?

Sprawdzali nawet widziałem na fotce bo prosiłem żeby mechanik zrobił zdjęcie - czyściutka, ale...

Tak sie zastanawiam bo miska jest wgnieciona  przypomniałem sobie że uderzyłem o kamień  w dniu kiedy zaczęły się problemy  może to wgniecenie zakłóca przepływ i przy dużych obrotach zaczyna brakować oleju ? Ale oczywiście ASO nawet o tym nie wspomniało że miska może do wymiany. Jade dziś zlecić wymianę miski bo sami do tego nie dojdą co mnie dziwi wydaje mi sie że powinni zaproponować co najmniej wymianę jej. Aaaa i ten smok jakiś taki przygnieciony hmmm dziwne

Dam znać jadę sprawdzić i zasugerować im to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miska jest metalowa i skoro smok jest wgnieciony to może mieć wpływ na jego prace? 

 

Miska wgnieciona jest akurat pod samym smokiem pompy?

Edytowane przez 77Marek
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności