Skocz do zawartości
fanbmw

diesel identyfikacja silnika

Rekomendowane odpowiedzi

turbo zdechło to pewne, szukam innego ale nie wiem jak to model silnika, zdaję się był wymieniany, proszę o pomoc w określeniu modelu silnika i jakie turbo szukać o jakim numerze?

20190806_160907.jpg

20190806_160912.jpg

20190806_160916.jpg

20190806_160920.jpg

20190806_161130.jpg

20190806_161135.jpg

20190806_161138.jpg

20190806_161141.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, fanbmw napisał:

silnik był raczej wymieniany, bo jak patrzyłem na zdjecia to AHH wygląda trochę inaczej

Szukaj na głowicy powinno być wybite gdzieś oznaczenie.  Nie jestem mocny w odróżnianiu diesli w b5 ale silnik wygląda mi na starszą konstrukcje z b4-toledo-venciak, AHU lub 1Z. te dwa praktycznie nie różnią się od siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki na fb piszę że to AFN 110 KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdawało mi się że u szwagra w AFNie jest inny nastawnik na pompie sle faktycznie jest taki  sam więc może i jest to Afn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, fanbmw napisał:

silnik był raczej wymieniany, bo jak patrzyłem na zdjecia to AHH wygląda trochę inaczej

Właśnie dokładnie tak wygląda AHH. i to jest AHH.

3 godziny temu, fanbmw napisał:

chłopaki na fb piszę że to AFN 110 KM

W kwestii turbiny nie ma to dla ciebie zadnego znaczenia bo i ahh i afn miały dokładnie takie same turbiny. róznice w tych silnikach to pompa i wtryski. Na pierwszy rzut tylko po pompie jestes w stanie je rozróżnić

Edytowane przez tauka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wg Ciebie jaki to silnik? no i jakiego turbo szukać?  bo tych turbo to nawet serwis vw nie ogarnia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, fanbmw napisał:

a wg Ciebie jaki to silnik? no i jakiego turbo szukać?  bo tych turbo to nawet serwis vw nie ogarnia 

 

11 minut temu, tauka napisał:

to jest AHH.

 

4 minuty temu, fanbmw napisał:

no i jakiego turbo szukać?

Turbo VNT do tdi. przecież takie turbo ma kazde tdi poniżej 130km jezeli tylko ma zmienna geometrię i wzdłużny silnik...

Pierwsza lepsza z allegro: https://allegro.pl/oferta/turbo-turbina-audi-a4-a6-1-9-tdi-ahh-afn-454231-8347348560

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam już taki młyn że sam nie wiem, na fb piszą mi AFN 110 KM w innym miejscu AHH 90 KM, na nowe turbo obecnie nie mam kasy, musze kupć uzywane a w nastepnym miesiacu dam swoje do regeneracji. Dlatego szukam jak najtańszego rozwiązania odżycia samochodu, olej astrol magnatec 10W.40 zamówiony, czeka mnie wyjazd do mojej mamy prawie 500 km, Tato mi nie dawno zmarł i obiecałem odwiedzić mame z dziecmi dlatego nie kupuje nowej turbiny ani regenerowanej, taki były szef taka wypłata  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam używane z dobrym stanie z AVB za mały hajs. Sprawdź czy pasuje i jak chcesz to odezwij się na PW.

 

EDIT: właśnie poszła sprzedana

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, fanbmw napisał:

na fb piszą mi AFN 110 KM w innym miejscu AHH 90 KM

Już ci pisałem że w kwestii turbo nie ma to dla ciebie najmniejszego znaczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, fanbmw napisał:

ja mam już taki młyn że sam nie wiem, na fb piszą mi AFN 110 KM w innym miejscu AHH 90 KM, 

Dlatego tak jak pisałem trzeba szukać na silniku. Wystarczy się pochylić, poświecić latarką, popatrzeć a może nawet troche pobrudzić. Ale.. kolega @tauka udzielił już dla Ciebie odpowiedzi 

 

58 minut temu, tauka napisał:

Już ci pisałem że w kwestii turbo nie ma to dla ciebie najmniejszego znaczenia

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

numer turbosprężarki 028145702H ktoś ma taką na sprzedaż? na all... są ale mają inne koncówki chodzi mi o literkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. To jest wg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, fanbmw napisał:

numer turbosprężarki 028145702H ktoś ma taką na sprzedaż? na all... są ale mają inne koncówki chodzi mi o literkę

 

Końcowa literka raczej nie ma znaczenia. Masz typową turbinę z silników 1.9 TDI regulowaną podciśnieniem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turbo AFN, AHH, AJM, ATJ, AVB wszystko to samo. Literka na końcu bez znaczenia.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak nie do końca. Bo avf to już inna sprężarka. Ona bez korekty nie będzie tak śmigać jak powinna... Jeżeli nie ma w planach podnosić mocy, to lepiej zostać przy tych wymienionych wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tauka Masz rację, zapędziłem się chociaż ja tak śmigałem kawałek czasu i brak różnic było w moim AVB z turbo AWX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności