Skocz do zawartości
Marek87

diesel Wskaźnik temperatury na desce rozdzielczej

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Nie działa mi wskaźnik temperatury na desce rozdzielczej. Auto to passat B5 FL 2002 rok. Dzień wcześniej podłączałem komputer i sprawdzałem błędy, wykonywałem logi dynamiczne.

Podejrzewam że padł czujnik temperatury G2. Na komputerze zostały zapisane błędy :

17664 - Engine Coolant Temp Sensor (G62) : Open or Short to Plus P12 56 25 00

01039 Coolant Temperature Sensor (G2)

Auto normalnie odpala na zimnym i ciepłym, pali średnio 6,7 litra na trasie 25 km.

Jedynie co zauważyłem to po przekręceniu zapłonu, dłużej pali się kontrolka świec żarowych oraz nie działa wskaźnik temperatury.

Czy to może być do wymiany czujnik ? Jaki polecacie ? Oryginalny chyba ciężko jest kupić. 

Jak to najłatwiej wymienić ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można prawie na 100% obstawić, że to czujnik G2/G62.  Jeżeli dasz radę to kup ori w ASO.   Czujnik znajduje się z tyłu silnika w okolicach pod pompą podciśnienia. Jest na zawleczce. Obadaj czy dasz radę sam wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej sam nie wymienię. Dzisiaj tam zaglądałem i jest ciężki dostęp. Czujnik jest koloru zielonego. Wymieniłbym ale trzeba ściągać rurę górną. To chyba jest przepustnica. Nie chcę czegoś połamać :) Chcę kupić czujnik i oddać mechanikowi samochód. Nie mam dostępu do ASO. Wszystko kupuję przez neta.

Znalazłem na Allegro za 109 zł + przesyłka. Bezpośrednio w ASO będzie taniej :) ?

Edytowane przez Marek87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności