Skocz do zawartości
evo9pl

Gruszka podcisnienia ADR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Posiadam Passata 1.8 silnik ADR, samochód jak już go kupiłem to wydawało mi się że jak na 125km to jest strasznie zmulony, ale pomyślałem że może ten typ tak ma? chodź ostatnio natknąłem się na temat "gruszki podcisnienia" Odra u zaznaczę sciagnelem klapkę sztanga przy włączonym silniku ani drgnie jak ruszę ręką to idzie, myślę że może być to pekniety membrana i tutaj pytanie jak otworzyć ta czapkę na górze bo wszystkie ktore widziałem trzeba podważyć a moja jest jakby w środku. Załączam zdj i czekam na wasza pomoc Pozdrawiam 

DSC_0212.JPG

DSC_0211.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gruszka nie pracuje od razu po odpaleniu auta a dopiero przy pewnych obrotach. Przygazuj i wtedy zobacz czy działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wogole ciegno nie pracuje przy żadnych obrotach, membrana cała, sprawdzona. Mam podejrzenie na ten zaworek czy czasami nie jest uwalony, wie ktoś może jakie powinien mieć napięcie we wtyczce? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie ma gdzieś nieszczelności. Po napięciu na wtyczce nie rozpoznasz czy zawór jest ubity. Podłącz do niego napięcie z aku lub prostownika i zobaczysz czy działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przewodach podcisnienia raczej nieszczelności niema bo jak odlaczylem waz to dopiero ciśnienie zeszło. Na kompie pokazuje blad

17924 Regulowany kolektor dolotowy, zawór przełączający: przerwa w obwodzie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz zewnętrznym zasilaniem czy działa, jeżeli tak to wepnij się miernikiem w kostke zaworu odpal silnik i sprawdz czy ma napięcie, może nie mieć na wolnych więc przygazuj i zobacz czy sie pojawia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kolega sprawdził mi miernikiem i we wtyczce która dochodzi do elektrozaworu wogole niema napięcia? chyba jednak sam się z tym nie uporam i trzeba będzie poszukać mechanika bądź elektryka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, evo9pl napisał:

Właśnie kolega sprawdził mi miernikiem i we wtyczce która dochodzi do elektrozaworu wogole niema napięcia? chyba jednak sam się z tym nie uporam i trzeba będzie poszukać mechanika bądź elektryka. 

Ale sprawdzał pod obciążeniem czy tylko na wolnych obrotach? Weź przekop instalacje idącą do tego zaworu pewnie tylko kabel przerwany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności