Skocz do zawartości
joker817

RNS 510 wymiana na RCD310 bluetooth pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie szanownych kolegów mianowicie mam taki przypadek mam zestaw głośnomówiący w samochodzie passat b6 rok 2010 dotychczas miałem rns510 i wszystko działało bez problemu, natomiast gdy przełozyłem radyjko rcd310 również wszystko działa lecz rozmówca mnie nie słyszy przez mikrofon a ja wszystko słyszę przez telefon co on do mnie mówi?i w vcds jest błąd mikrofonu nie wiem dlaczego skoro wcześniej wszystko działało? coś było pisane w internecie jak szukałem o aktywnym mikrofonie w rns510 czy to ma coś wspólnego z tym że teraz mnie nie słychać? Proszę o podpowiedz bo nie wiem co mam robić żeby to znów działało ??.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RNS510 obsługują komendy głosowe, więc mikrofon jest fizycznie podłączony do kostki radia, a następnie (na innych pinach) z radia do modułu BT. 

Najprościej byłoby wyjąć 4 konektory z tej kostki i zmostkować je jak na obrazku:

 

IMG_20190802_121845.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumie a jeśli bym wrzucił rns315 zamiast samego radia rcd310?  to ruszy mikrofon tak jak było wcześniej rns510?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RNS315 z wewnętrznym Bluetooth'em powinien działać z tym mikrofonem. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumie tylko czy kazdy rns 315 ma taki bluetoth w sobie?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy. Jeśli w polu MAC są same zera to nie ma BT:

IMG_20190802_133410.jpg.8bf0205a61bbb8e6c5f22fc5ffb161f8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dołączam się do tematu , też mi nie działa mikrofon po zmianie radia z rns 510 na RCD 510. I mam pytanie te mostki to trzeba zrobić przy kostce w radiu czy gdzieś indziej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Krzysiek 74 napisał:

przy kostce w radiu

Tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności