Skocz do zawartości
pobs

USTAWIENIE KOMUNIKACJI między vag-comem a portem USB

Rekomendowane odpowiedzi

com;a masz źle zkonfigurowanego ;)

poczytaj 1-szego posta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz wlasnie przeczytalem i zaczne dzialac.Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie jestem w domu, ale czy po kliknięciu TEST w vag-com 409-1 powinno pisać

Port: OK

Interface: Not found

?

Też wam nie znajduje kabla jak nie macie go podpiętego do samochodu?

 

EDIT

 

Problem rozwiązany. Poprostu w instrukcji było napisane że bez podpięcia do samochodu musi również wykrywać kabel a u mnie tak nie było. Po podpięciu wszystko ok

Edytowane przez blazejp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałem tobie na PW ;)

 

:D głowa do góry :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktos mi powie co nalezy zrobic zeby uruchomic interfejs na porcie RS232 ?

Mam taki fejsik, ale po podlaczeniu do komputera VAG wogole go nie widzi, co nalezy ustawic ? Vag KKL dziala bez problemu, ale wersja na gniezdzie RS juz nie podejmuje pracy. Mial ktos z tym do czynienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wersja RS232 nie ma żadnych sterowników. Musisz po prostu podłączyć pod port RS232 i sprawdzić w konfiguracji portu pod jakim COMem jest ten port widoczny. Następnie ustawić odpowiedni COM w VAGu i będzie działać... Chyba, że uszkodzony jest kabel. VAG ma też tryb diagnostyczny, który powie Ci co jest nie tak (czy to brak komunikacji z portem, czy kabel jest, ale nie wetknięty w gniazdo w aucie, czy może wetkniety i gniazdo i wszystko OK).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. nie moge sie polaczyc do autka. pozyczylem od kumpla kabel polski vag ale niestety nie moge sobie poradzic. na programach polski vag 2.5 i 4.9 ciagle jest brak komunikacji przy probie polaczenia, natomiast przy vag-comie 409.1 na tescie jest cos takiego:

port status: ok

interface: found

type: serial pass-through

opto/iso: no

ross-tech design:no

wychodzi normalnie i zapisuje jakby bylo wsio ok ale tak samo probuje i sie nie laczy...

sprawdzalem juz na wylaczonym i wlaczonym zaplonie, na 2 komputerach i ciagle to samo :/ jakis miesiac temu do auta byl podlaczany inny kabel i dzialal....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a który (jaki) masz kabel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kabel obd II z nalepka polski vag. kupiony chyba na allegro lub bezposrednio u producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o to czy wiesz pod który vag-com ten kabel działa (a nie jak wygląda :D )

próbowałeś pod vag-coma 311.2 ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczepie się do tematu. Też mam taki sam problem jak M4R71N i też na dwóch kompach pokazuje że próbuje nawiązać polączenie... 6 razy i potem pokazuje błąd komunikacji. Zapłon jest. Com1 w programie i menadżerze jest. Zmieniałem też czas opóźnienia na 10s, 8s i nic. Co jest nie tak w takim razie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje sprawdzić na innym samochodzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na samochodzie dzialalo takze raczej to nie samochodu wina :) mozliwe ze kumpel mogl ten kabel cos skopac i dlatego nie laczy... zobaczy sie jak kupie kabla :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, podlaczal ktos moze Vag do Passata CC? Mam interfejs od Yasska v.704 i nie chc esie polaczyc z NAVI/Radio. Interfejs jest pod USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Pozwolę sobie, podpiąć się pod ten temat, choć mój problem jest nieco innego rodzaju.

Mam kabelek kupiony razem z Polskim Vagiem 2.5 i na tym programie wszystko ( tj. to co jest możliwe przy jego użyciu ) pomyka.

Ale jak zgodnie twierdzą tutejsi bywalcy - to nie ten program :-(

Więc zaopatrzyłem się w Vag - coma 4.09 - taką wersję z witaminką. I niestety - tutaj zaczęły się schody - program zachowuje się jak wersja testowa. Po użyciu witaminki - pokazuje że wszystko jest dobrze, odczytuje błędy - ale tylko jeden raz. Potem - info - to wersja testowa i nic już nie można zrobić. Adaptacja - podobnie - tylko, że tu już przy pierwszej probie - zonk!!!

A najciekawsze jest to - że witaminka znika z katalogu programu.

Może mógłby ktoś przesłać mi działający zestawik ??!!

 

Pozdrawiam

A i jeszcze adres: [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jak będziesz miał czas to załatwimy temat.

Edytowane przez krzymack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pav

witam wszystkich !

prosze o małą pomoc , bedac w polsce kupilem kabel TELWIS VAG USB i nie mam sterowników , czy ktos wie gdzie moge sciagnac takie sterowniki i jak je wgrac i jakiego modelu vag coma uzyc zeby poprostu podpiac do passata 2.0 benzyna 2001r. i sprawdzic dlaczego pali mi sie kontrolka ,,check,, i ewentualnie skasowac bład . Jeżeli ktos odpisze to poprosze wszystko od poczatku do konca opisac co mam zrobic poniewasz jestem zielony . z gory dzieki !

[email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiś link do aukcji/kabla???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem kabelek ze strony http://www.allegro.pl/show_item.php?item=704643357 łączy sie z samochodem i nie raz mogę gdzieś wejść a nie raz nie auto scan nie chce zrobić do końca czy coś źle zrobiłem ??mam programy polski vag obd2 4.9 i vag- com 3.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam VAG-COMa 311.2-N i nie chce mi sie połaczyć z samochodem. Gdy robie test wyskakuje mi coś takiego:

com port status: ok.

interface status 0 – foud,

ready fash-synch compatible: NO

Próbowałem na wszystkich 4 portach COM i tak jak w menedżerze urządzeń tak i w progamie od razu przestawiałem i za kazdym razem to samo.

Latency Timer (msec) zmieniłem wartość z 16 na 1. no i bez żadnego efektu...

System Operacyjny to Vista Home Edition.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności