Skocz do zawartości
pobs

USTAWIENIE KOMUNIKACJI między vag-comem a portem USB

Rekomendowane odpowiedzi

Na VCDs'ie przy tescie wyskoczył komunikat jal na zdjeciu

 

 

[ATTACH=CONFIG]109641[/ATTACH]

to znaczy że kabel jest ok i przeszedł test .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to znaczy że kabel jest ok i przeszedł test .

No ok ale przy probie sprawdzenia bledow np silnika nie polaczy sie. Oczywiscie na przekreconym kluczyku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to tani niebieski (chiński) kkl ,to mnie to nie dziwi.

Kiedyś też tak miałem na niebieskim kabelku ,na Polski Vag 4.9 czasami sie łączył a na vag-com nie ruszył :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak to tani niebieski (chiński) kkl ,to mnie to nie dziwi.

Kiedyś też tak miałem na niebieskim kabelku ,na Polski Vag 4.9 czasami sie łączył a na vag-com nie ruszył :-(

 

Mam cos takiego

http://allegro.pl/skoda-felicia-octavia-fabia-passat-golf-vag-kkl-i3611310176.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam cos takiego

Możesz spróbować z ustawieniami portu com w windowsie

http://forum.vw-passat.pl/threads/8905-USTAWIENIE-KOMUNIKACJI-miedzy-vag-comem-a-portem-USB?p=1529401&viewfull=1#post1529401

 

Widzę że kabel na ftdi 232RL,wiec można przeprogramować ftdi,posiadam taki wsad EPT do tej kości od kabla Polski Wag(nie miałem z nim nigdy problemu z połączeniem z jakim kolwiek serownikiem) powinno to poprawić jakość kabla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam problem z vcds lite. Mianowicie posiadam podczas proby pdlaczenia sie pod sterowniksilnika to ,,mysli i mysli" i nic nie wymysli. Kabelek niby ok bo wyskakuje cos takiego:test portu.jpg

Z ESP i ABS to wczyta sobie nr sterownika i tyle. Dodam ze to kiedys normalnie dzialalo a w innych autach dziala nadal..

POMOCY bo cos mi z passkiem sie dzieje a nie wiem jak sie dostac do jego sterownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

test portu.jpg

Tutaj jest ten test togo portu. Dodam jeszcze we to win 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, a ja do tej pory używam oryginalnego kabla USB od Polski VAG z programem Polski VAG 2.5, ale chciałem spróbować pobawić się VAG Com'em. Zainstalowałem jakiegoś ściągniętego z chomika i wywalało błąd że nie widzi wogóle interfejsu. Na Polskim Vagu śmiga aż miło. I tak się zastanawiam czy kabel jest tylko do Polskiego VAG'a czy VAG-COM też ruszy? OS to Win Vista HP. Czy faktycznie na viście trzeba uruchamiać go jako admin i w trybie zgodności z XP?

 

Zastanawiam się czy nie ściągnąć takiej wersji VCDS'a.

 

VCDS co prawda próbowałem połączyć jeszcze z poprzednim autem (Skoda Felicia), a na paszczaku jeszcze nie testowałem.

Edytowane przez pietrek_g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj VAG COM 311 lub VCDS Lite. Ten od Adako z Twoim kablem nie będzie działał.

Jaki masz system 32 czy 64bit?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

32 bit.

Ok, będę szukał w takim razie. A który jest nowszy/lepszy? Da się je znaleźć w jezyku polskim? Nie lubię się bawić w tłumaczenie anglojęzycznych programów przy ich obsłudze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko wersje EN do tego kabelka. Oba są porównywalne. VCDS Lite chyba odrobinę świeższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. podpinam się(nie moge tworzyć nowych tematow).

mam polski vag 4,9 i kabel KKL OBD2 pod USB. ustawione mam te porty com itp, jednak nie mogę dostac się do diagnostyki SILNIKA. skrzynia (automat) wchodzi, nie pokazuje bledow, abs i poduszki to samo. udalo mi sie jeszcze dostac tylko do modulu komfortu i klimy. nic wiecej nie dziala - brak komunikacji. najbardziej zalezy mi na silniku - zapala mi sie check i chcialem to sprawdzic. mieliscie takie przypadki? wiem, ze kazdy inny, ale moze jednak?

 

PS: Panowie, ściagnalem VAG-COM (polecany na forum seata i audi), jednak efekt ten sam = dostep do tych samych modulow, a najwazniejsze dla mnie - silnik - bez zmian.

prosba o help

Edytowane przez pandrevko
aktualizacja stanu faktycznego, oznaczona w poscie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marasisonlyone

Witam

Mam problem z podłączeniem kabla. Laptop nie wykrywa interfejsu pod USB serial port... w ogóle nie moge go znaleźć w menadzerze urządzień... Sytuacja taka ma miejsce na Win7 32 bit i XP. Kiedy 1 raz włożylem kabel wgralem domyślne sterowniki. Komunikat który jest na zdjęciach pokazuje kiedy uruchamiam com3 którego nie moge zlokalizowac w systemie. Na starym laptopie 2 lata temu jakoś to ustawiłem ale już nie pamiętam jak.. Prosze o pomoc:)

 

de3c4d9bfdd6b6d5gen.jpg

23c4eabd033c194fgen.jpg

882c556499c55117gen.jpg

vag1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z uruchomieniem VCDS-a w passacie B6.

Dotychczas śmigałem na 311 i w starszych brykach sprawdzł się wyśmienicie.

 

Mam Kabel Vag908 do tego VCDSlite porty ustawione, test przeszedł, a jak przychodzi do wybrania bloku np. engine to mieli przez minutę i wywala komunikat "no response from controller"

 

Co robię/mam złe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam Kabel Vag908 do tego VCDSlite porty ustawione,

A do tego nie powinien być dedykowany program?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, a ten kabel obsługuje CAN'a? B6 ma CAN, a starsze auta magistrali KKL wiec może tutaj tkwi problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marcin, a ten kabel obsługuje CAN'a? B6 ma CAN, a starsze auta magistrali KKL wiec może tutaj tkwi problem.

 

Podobno obsługuje.

Mam jeszcze drugi kabel czyli KKL i tamtym daję radę wejść jedynie w blok silnika, ale to nie jest istotne.

Chyba będę musiał zainwestować w nowy kabel.

Poleci ktoś kabel który na pewno będzie działał z B6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

Pożyczyłem interfejs od kolegi. W środku siedzi FTDI FT232BL

W moim nowym nabytku Passat B6 2005r BKP mogę się połączyć tylko z silnikiem. Odczytać błędy i je skasować. Nie mogę się połączyć z innymi modułami. Czy problem jest w interfejsie czy może w oprogramowaniu? Próbowałem na VAG-COM 311-2 i Polski VAG 4.9. Ten sam problem. Tylko silnik.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich forumowiczów.

Pożyczyłem interfejs od kolegi. W środku siedzi FTDI FT232BL

W moim nowym nabytku Passat B6 2005r BKP mogę się połączyć tylko z silnikiem. Odczytać błędy i je skasować. Nie mogę się połączyć z innymi modułami. Czy problem jest w interfejsie czy może w oprogramowaniu? Próbowałem na VAG-COM 311-2 i Polski VAG 4.9. Ten sam problem. Tylko silnik.

Pozdrawiam

http://forum.vw-passat.pl/threads/3825-Interfejs-OBDII-jaki-wybrac wystarczy przeczytać kilka ostatnich postów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://forum.vw-passat.pl/threads/3825-Interfejs-OBDII-jaki-wybrac wystarczy przeczytać kilka ostatnich postów.
Przeczytałem kilka postów.Testowałem vcds-lite 1,2 vcds 10.06.

Lite czyta tylko silnik, 10.06 nie chce wykryć kabla. Kabel loguje się jako USB serial port. Nie chce się logować jako Rosa-tech usb.

Mój kabel wewnątrz wygląda jak poniżej.

P1050822.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności