Skocz do zawartości
GrekuPL

diesel Po wymianie turbo, problem z dpf'em BMR

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wiem że tutaj się pisze o dpf ale z tego co czytam to nie jest normalne żeby tak szybko się za pełnił mimo wymiany czujnika i mycia dpf-a. Osobiscie wiem że to wróżenie z fusów ale ja bym sprawdził wtryski czy nie leja, ewentualnie wymień olej z dexos no chyba że taki jest zalany. Jeszcze z innej beczki odkręć dpf od turbo i odpal auto tak na 2-3 min i zobacz czy turbo nie wali olejem w tłumik. 

Edytowane przez robert_s
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz rację, dlatego dziś będę sprawdzał jak auto się zachowuje od strony wtrysków i gubienia oleju. Co ciekawe nawet dymka nie puści, czego np. nie mogę powiedzieć o moim fordzie mondeo, gdzie jest sprawny dpf i kat i chmurę czasem puści przy mooooocny bucie :)

 

 

No i lipa, co ok. 40-50km wywala kontrolkę DPF i trzeba jechać dopalać, na kompie pokazuje ok.50% zapchania, aby zgasła musi zejść do 15%. Myślę, czy pompki nie robią mi problemu, auto odpala, kompa ma dobrego. Kiedyś obiło mi się, że potrafi olej iść do paliwa i tak myślę, czy u mnie takiej opcji nie ma, tym bardziej że kolor paliwa w filtrze jest taki "ciemny czarny". Więc na 100% jest jakiś problem, pytanie czy to idzie gdzieś przez pompowtryski czy jest jeszcze jakaś inna opcja?

 

podejrzenie pada na vacum pompę, mam wersję która padała jak głupia i najprawdopodobniej tam się miesza paliwo z olejem i stąd problem z dpf'em :) testy i pewnikiem wymiana już niedługooooo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@GrekuPL korzystaj, z łaski swojej, z opcji edytowania postów i przestań pisać posty jeden pod drugim. Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności