Skocz do zawartości
yorey

gubi dystans od tankowania

Rekomendowane odpowiedzi

Mędrcy, od jakiegoś miesiąca rupieć nie umie zapamiętać, kiedy tankował i w trakcie jednego zbiornika potrafi się 3 do 4 razy wyzerować. Jest jakiś pomysł z czego błąd wynika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis i wgranie nowego oprogramowania. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo od dawna, nawet zgłosiłem do ASO. Wymienili mi całe zegary - nic to nie dało. Dalej zupełnie przypadkowo się kasuje, raz wytrwa całe tankowanie raz co 200-500km się restartuje. Nie chce mi się nawet ponownie zgłaszać jeżeli znowu mają coś wymieniać i mi drapać konsole.

Aha był moment po którymś przeglądzie, że od przeglądu do przeglądu się nie kasowało, ale potem znowu to samo. Więc pewnie oprogramowanie, ale oni sami tego nie kumają.

Edytowane przez Jarod84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaobserwowałem, że problem występuje właściwie tylko w lecie. Temperatury rzędu 25+ sprzyjają zjawisku resetowania się komputera "od tankowania". Być może opary paliwa wywołują taki efekt przy wyższej temperaturze zewnętrznej (zmieniają się objętości/ciśnienia). Jak jest chłodniej to problem w ogóle nie występuje.

Edytowane przez IvanH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Własnie przerabiam ten temat. Od około roku miałem ten problem z resetującym licznikiem. 2x miałem resetowanie komputera, pomogło na około 1 mc. Obecnie auto mam w serwisie i zostało zakwalifikowane do wymiany pompy paliwa z pływakiem. Naprawa oczywiście na gwarancji. Dodam że oprócz resetującego licznika od tankowania zdaźało mi się bardzo szybki spadek pokazywanych km do przejechania. Np. Komputer pokazywał 170 km do przejechania na paliwie, pokonywałem dystans około 30km spokojnej jazdy i komputer w szybkim tępie zniżał dystans prawie do 40-50 km i pokazywał rezerwę. Poziom paliwa też wyraźnie spadał. Wystarczyło się zatrzymać na jakiś krótki postój i po opaleniu komputer pokazywał dystans znowu około 140 km do przejechania. Zdażyło mi się to ze 3 razy w ciągu roku, odkąd pamietam jak zaczął szwankować licznik od tankowania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wymienili zegary AID, 2 razy ten moduł ze schowka, przewody paliwowe i jakiś zbiornik z węglem aktywnym na opary paliwa. Pomogła dopiero wymiana jakiegoś zaworu w układzie zasilania w paliwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten problem występuje od początku lipca. Kasuje się licznik między tankowaniami, innych objawów brak. W połowie czerwca miałem serwis, więc myślałem, że to wina aktualizacji softu czy czegoś takiego. Na początku lipca szukałem na forach tego problemu i praktycznie nie występował, a teraz mnóstwo wpisów, więc myślę, że to wina kosmicznych temperatur. Od połowy lipca byłem na urlopie na Podlasiu, tam było troszkę chłodniej i problem nie istniał. Wróciłem do Wrocławia, auto postało pod domem 3 dni w upale i znowu to samo. Jako, że jestem po gwarancji a spalanie między tankowaniami liczę sobie dziennikiem kosztów, mam to gdzieś na chwilę obecną i nie zamierzam nic z tym robić. Zacznę się martwić jak problem nie ustąpi jesienią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie auto dowiaduje się, że zostało zatankowane (w sytuacji gdy wszystko działa poprawnie):

otwarcie klapki wlewu - chyba zbyt proste

pływak

jakiś inny "czujnik"

W moim przypadku serwis próbował mnie zbyć, że parkuję na pochyłości.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja nie przeczę, że to jakaś część jest przyczyną, natomiast podejrzewam, że ta część co do zasady działa prawidłowo a jedynie wariuje przy upale.

Jak wspomniałem jedyny objaw jaki u mnie występuje to kasowanie przebiegu między tankowaniami. Samochód ma normalne spalanie i osiągi, rezerwa zapala się normalnie, podawany zasięg też się zgadza. Zatem na chwilę obecną zgadzam się z IvanH, że to jest kwestia oparów czy jakiegoś ciśnienia. Objaw występuje tylko przy ekstremalnych upałach, gdy samochód długo stoi w słońcu. Jak wspomniałem wcześniej, od razu po wystąpieniu problemu zacząłem przeszukiwać sieć i praktycznie nie było tematu. Stąd też wnioskuję, że sprawa ma związek z ostatnią falą mega upałów.

Większość ASO nie cierpi tego typu tematów. Dopóki nie dostaną manuala z centrali albo sami na bazie dużej liczby przypadków nie wypracują rozwiązania, to będą olewali temat. No a jak klient się awanturuje, to dla świętego spokoju wymienią to czy owo, a nuż pomoże i jeszcze się zarobi... Sorry, ale wymienili Ci pół samochodu i co, przestał się kasować licznik? Dobrze, że silnika nie zamienili... Śmieszna i niepoważna sprawa (z ich strony oczywiście).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie awanturowałem się. Za każdym razem dostałem auto zastępcze. Wymieniali stopniowo, aż w końcu doszli do rozwiązania. Po wymianie tego zaworu problem nie wystąpił ani razu (byłem na wakacjach w Czarnogórze i Chorwacji - tam jest cieplej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porsche Rybnik

zawór odpowietrzania zbiornika czy układu paliwowego, szczegółów nie pamiętam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności