Skocz do zawartości
wodzio

zablokowany na amen zamek w przednich drzwiach

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Wymieniłem oryginalny zamek w przednich lewych drzwiach na SKV i zaczęły się przygody. Zamek po tygodniu dobrej pracy zaciął się i nie chciał się otworzyć. Według wskazówek z tego forum pomogło mu stukanie w drzwi i otwieranie/zamykanie z pilota. Po połowie dnia piłowania w końcu zwolnił i drzwi się otworzyły. Szybka reklamacja, montaż nowego zamka, który to w ten sam dzień podczas jazdy odryglował drzwi i nie chciały się zamknąć. Na postoju udało mi się za którymś trzaśnięciem drzwi zamknąć, niestety na amen bo do tej pory nie dają się otworzyć. Nie pomaga stukanie ani proszenie. Tym razem mam zdjęty cały boczek i przysłonę z prowadnicą szyby. Zamek jest praktycznie na wyciągnięcie ręki. Podpięcie przewodów pod 12V baterię do 1 i 2 pinu nic nie daje, mam wrażenie jakby mechanizm próbował otworzyć, ale coś było przycięte. Bolec też stoi w miejscu.  Stukanie też nie daje efektu.

Jak jeszcze mogę spróbować ten zamek otworzyć? Dziękuję za każdą podpowiedź. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popuść odrobinę linkę, która jest założona - połączona z zewnętrzną klamką. Jak jest za mocno napięta to może dochodzić do podobnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety popuszczenie linki nic nie dało, stukaniem młotkiem po zamku również. W akcie desperacji rozkręciłem widoczne śrubki na obudowie zamka i łamiąc plastik rozwarłem. Po wyciągnięciu silniczka widoczny był mechanizm ryglujący, i dopiero grzebiąc w nim śrubokrętem coś podwarzyłem i zamek puścił. 

Podsumowując odradzam zakup zamka marki SKV. Obecnie mam zamontowany oryginalny, nowy zamek i chodzi bez problemów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2019 o 17:47, mazigt1 napisał:

Popuść odrobinę linkę, która jest założona - połączona z zewnętrzną klamką. Jak jest za mocno napięta to może dochodzić do podobnych problemów.

Miałem to samo i w moim przypadku pomogło, linka była zbyt mocno dopięta. Po regulacji było wszystko w porządku z zamkiem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.08.2019 o 22:13, wodzio napisał:

Niestety popuszczenie linki nic nie dało, stukaniem młotkiem po zamku również. W akcie desperacji rozkręciłem widoczne śrubki na obudowie zamka i łamiąc plastik rozwarłem. Po wyciągnięciu silniczka widoczny był mechanizm ryglujący, i dopiero grzebiąc w nim śrubokrętem coś podwarzyłem i zamek puścił. 

Podsumowując odradzam zakup zamka marki SKV. Obecnie mam zamontowany oryginalny, nowy zamek i chodzi bez problemów. 

Trochę mało profesjonalnie podszedłeś do tematu stukając młotkiem po zamku. Osobiście mam założony zamek skv i złego słowa nie powiem, działa dobrze i nie zacina, więc nie wiem co u Ciebie nie zagrało. No ale ile użytkowników tyle opinii..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności