Skocz do zawartości
driwer78

diesel Temperatura cieczy.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki problem.Dzisiaj przy temperaturze na zewnątrz 34st podczas normalnej jazdy silnik miał temperaturę 90 stopni po wjechaniu w korek i wolnej jezdzie temperatura urosła do 115 stopni.Czy to normalne zachowanie? Dopiero po włączeniu ogrzewania zaczeła nieznacznie spadać. Potem przy normalnej jezdzie wróciła do poziomu 90 stopni. Czy mogło to być spowodowane wypalaniem się PDF? Po zgaszeniu auta i ponownym odpaleniu na klimie temperatura ustawiła się na 22 stopnie.

Silnik 2.0 170KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, driwer78 napisał:

Mam taki problem.Dzisiaj przy temperaturze na zewnątrz 34st podczas normalnej jazdy silnik miał temperaturę 90 stopni po wjechaniu w korek i wolnej jezdzie temperatura urosła do 115 stopni.

Biorąc pod uwagę, że wskaźnik pokazuje temperaturę nieliniowo (od 75 do 105 st. pokazuje cały czas 90) to raczej nie jest do końca prawidłowe zachowanie, aczkolwiek... Jest gorąco jak nie powiem co, turlając się powoli w korku - pęd powietrza nie chłodzi silnika, a jeśli dodatkowo wypalał Ci się DPF, to w komorze silnika miałem temp. kilkaset stopni... Mógł się biedak ugotować.

Podjedź lepiej teraz do jakiegoś serwisu, żeby sprawdzili Ci stan płynu chłodzącego, bo po przekroczeniu pewnej temperatury (tylko nie pamiętam jakiej :P ) płyn traci swoje właściwości i trzeba go wymienić. Warto też w takich sytuacjach kontrolować temp. oleju, bo po przekroczeniu 150 st. - olej się nadaje do kosza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umówiłem auto do mechanika.Zobaczymy co mu dolega. Mam nadzieję że nic poważnego.Dopiero co sprężyny wymieniłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i coś się dowiedziałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

termostat do wymiany tak mi się wydaje 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Mój pasek po zatrzymaniu na parkingu ma jeszcze przez chwilę włączony wentylator silnika. Nie zawsze, ale się zdarza. Dziś temp ok 28 stopni i jazda przed zaparkowaniem normalnie bez korków. Wentylator po zgaszeniu silnika chodził jeszcze z 2 min. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ugnity kabel do wentylatora. Wszystko ładnie hula teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności