Jump to content
Sign in to follow this  
driwer78

diesel Temperatura cieczy.

Recommended Posts

Witam

Mam taki problem.Dzisiaj przy temperaturze na zewnątrz 34st podczas normalnej jazdy silnik miał temperaturę 90 stopni po wjechaniu w korek i wolnej jezdzie temperatura urosła do 115 stopni.Czy to normalne zachowanie? Dopiero po włączeniu ogrzewania zaczeła nieznacznie spadać. Potem przy normalnej jezdzie wróciła do poziomu 90 stopni. Czy mogło to być spowodowane wypalaniem się PDF? Po zgaszeniu auta i ponownym odpaleniu na klimie temperatura ustawiła się na 22 stopnie.

Silnik 2.0 170KM

10 godzin temu, driwer78 napisał:

Mam taki problem.Dzisiaj przy temperaturze na zewnątrz 34st podczas normalnej jazdy silnik miał temperaturę 90 stopni po wjechaniu w korek i wolnej jezdzie temperatura urosła do 115 stopni.

Biorąc pod uwagę, że wskaźnik pokazuje temperaturę nieliniowo (od 75 do 105 st. pokazuje cały czas 90) to raczej nie jest do końca prawidłowe zachowanie, aczkolwiek... Jest gorąco jak nie powiem co, turlając się powoli w korku - pęd powietrza nie chłodzi silnika, a jeśli dodatkowo wypalał Ci się DPF, to w komorze silnika miałem temp. kilkaset stopni... Mógł się biedak ugotować.

Podjedź lepiej teraz do jakiegoś serwisu, żeby sprawdzili Ci stan płynu chłodzącego, bo po przekroczeniu pewnej temperatury (tylko nie pamiętam jakiej :P ) płyn traci swoje właściwości i trzeba go wymienić. Warto też w takich sytuacjach kontrolować temp. oleju, bo po przekroczeniu 150 st. - olej się nadaje do kosza.

Umówiłem auto do mechanika.Zobaczymy co mu dolega. Mam nadzieję że nic poważnego.Dopiero co sprężyny wymieniłem.

No i coś się dowiedziałeś?

Panowie. Mój pasek po zatrzymaniu na parkingu ma jeszcze przez chwilę włączony wentylator silnika. Nie zawsze, ale się zdarza. Dziś temp ok 28 stopni i jazda przed zaparkowaniem normalnie bez korków. Wentylator po zgaszeniu silnika chodził jeszcze z 2 min. 

Witam

Ugnity kabel do wentylatora. Wszystko ładnie hula teraz.