Skocz do zawartości
domk81

naprawa boczków drzwi passat b5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym zademonstrować moją prywatna naprawę boczków. Zdjęcie przed i po naprawie. Ja zrobiłem czarnym kolorem bo bardziej mi się podoba. Koszt 4 drzwi 60 zł a afekt super!! :-PP  

Chętnie udzielę instrukcji krok po kroku jeśli ktoś będzie  zainteresowany.    

20190606_152839_Film2.jpg

20190606_174610_Film2.jpg

Edytowane przez domk81
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota :ok co co za tkanina? 

Masz jakieś foty z grzebania?  Można by z nich jakiś poradnik skleić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekaw co to za materiał, niby znalazłem boczki w jasnej skórze do swojego ale warto by wiedzieć co ewentualnie kupić na oklejenie swoich;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tkaninę kupiłem u tapicera. Jest to tkanina która jest na gąbce i jest rozciagliwa bo wtedy ładnie przylega do boczku. Miał duży wybór kolorów. Nazwy fachowej nie znam ale jest to typowa tkanina samochodowa. Podsufitki boczki itp się nią okleja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, domk81 napisał:

Witam. Chciałbym zademonstrować moją prywatna naprawę boczków.

Zrób poradnik, super to wyszło.

Może dowiesz, się o nazwę czy typ tej tkaniny, co by internetem zamówić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, domk81 napisał:

Tkaninę kupiłem u tapicera. Jest to tkanina która jest na gąbce i jest rozciagliwa bo wtedy ładnie przylega do boczku. Miał duży wybór kolorów. Nazwy fachowej nie znam ale jest to typowa tkanina samochodowa. Podsufitki boczki itp się nią okleja. 

Podsufitki boczki to troche za ogólne stwierdzenie. Jedna od drugiej zwykle się różni, pstryknij fote z bliska bo Twoje wyglądają na ala welur taki jak na aledrogo. Ogolnie super robota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20190803_154714_HDR.thumb.jpg.4d302d29d438a6c3af47a7afedae58e9.jpg

Zdjęcia z bliska jak wygląda materiał.. jest minimalnie cieńszy niż welur ale bardzo podobny w dotyku.  

20190803_154955_HDR.thumb.jpg.b1fb1a948643fbceb8db133a6c4cc6a5.jpg

.20190803_154846_HDR.thumb.jpg.3dc52aacdfc5a5b24cb68be57bef7a7c.jpg

Wszystko sklejone do siebie takim klejem.

Klej nakładamy na tkaninę i na boczek, czekamy aż odparuje i delikatnie naciągamy materiał ale na początku smarujemy tylko środek czyli wnękę drzwi.. Jeśli już nam wyschnie środek robimy zewnętrzną część równie dobrze naciągając.

Edytowane przez domk81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarejestrowałem się tutaj bo chciałem zadać pytanie jak zabrać się za dokładnie coś takiego co zapostowałeś. Świetna robota, dużo czasu ci z tym zeszło? Resztę drzwi też czymś potraktowałeś czy tylko tą tkaninę? Bo na zdjęciach wydaje mi się że całość wygląda dużo lepiej. Zastanawiam się właśnie czy dałoby radę pomalować te drzwi od środka jakimś sprayem, a dopiero potem te obicia zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem to na spokojnie ? i zeszło mi 2 dni ale bez problemu bym się w 1 dzień uwinął zaczynając od rana ?.. Klej szybko schnie więc nie trzeba czekać długo. Jedne drzwi sobie schną a w tym czasie rozmontowuje sie drugie . Trzeba ściąć zgrzewy od środka oraz zeszlifowac do golego plastiku starą gąbke i to schodzi najdłużej. A z malowaniem drzwi to nie wiem bo to jest oryginalny kolor ja nic więcej nie malowalem. Ale zachęcam do pracy bo trudne nie jest a efekt super. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instaluj Pan jeszcze pasek chrom w tym rowku na łączeniu czarnego z białym. Będzie mega.

 

74507e77443de826gen.jpg

4e0b295504974d24gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he ? jasne że o tym pomyślałem. W niedługim czasie to zrobię. Tylko spróbuję dojechać do końca tapicerki tak żeby zawinąć na druga stronę aby nie było widać cięcia..ale jak wyjdzie to zobaczę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności