Skocz do zawartości
Bojaneq

Passat długo kręci po jeździe na gazie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Męczę się z przypadłością w moim passacie ponad rok. Rocznik passata to 1998. Moim problemem jest to, że auto po jeździe na gazie ciężko odpala - nawet na ciepłym po zgaszeniu i odczekaniu 20-30 minut, to samo tyczy się na zimnym rano. Gaz był założony używany, gaz sekwencyjny STAGa. Wczoraj z czystej ciekawości po poradzie znajomego jeździłem tylko na benzynie. Rezultat? Odpala od strzała po godzinie i dzisiaj rano. Gdzie szukać rozwiązania? W czym tkwi szczegół? Filtry gazu zmienić? Proszę o pomoc, za wszystkie porady dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma problem z odpaleniem na benzynie czy gazie? Jeżeli na gazie to do sprawdzenia regulacja gazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reduktor puszcza gaz w dolot, do sprawdzenia, odłaczyć podciśnienie z reduktora i wsadzić do szklanki z wodą jak będą bąbelki to do wymiany reduktor albo jeszcze listwa też

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma problem odpalenia na benzynie po jeździe na gazie. Tak wiem, mało rozumowo to piszę ale wiadomo o co chodzi. Dwa dni temu calutki dzień jeździłem na benzynie i rezultat tego taki, iż wczoraj bardzo ładnie mi zapalił z rana. Zalałem gazu, pojeździłem, postawiłem na noc i dziś rano już się męczył z odpaleniem - jakieś dobre 10 sekund. @janekg16 droga naprawa czegoś takiego? Pomocy szukać u gazowników tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie siedze już w lpg ale dobry reduktor to od jakiś 250zł ale to już dokładnie dowiesz się u gazowników. Pojeździj na gazie po czym zakręć na noc butle i odpal z rana wtedy zobaczysz. Nie widzi mi się problem z odpalaniem po nocy na benzynie przez puszczanie gazu w dolot. Po zgaszeniu silnika tak zawór w butli jak i zawór w parowniku zostaje zamknięty więc kiedy ma puszczać ten gaz. Od roku masz z nim problemy tak? A czy nie jest to od czasu założenia instalacji lpg? Jeśli tak to ewidentnie coś skopane w instalce, może sterownik ubity i odcina benzyne jak mu sie zachce, jedź do gazowników niech sprawdzą pod kompem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej od roku. Na początku zaczęło się od tego, że jeżeli został zgaszony zaraz po tym, jak gaz się załączył to potem ciężko odpalił. Całkiem inaczej jeżeli złapał normalną temperaturę i dopiero został zgaszony, wtedy odpalił normalnie. Ale od roku w ogóle ciężko pali, nie wiem co może z tym być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wizyta u gazowników za podłaczenie pod kompa nie weźmie więcej niż 50zł. Mógł sterownik lpg rozjechać Ci mape benzyny co też  czasem się zdarza. Jedź do gazowników bo inaczej to wróżenie z fusów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności