Skocz do zawartości
bartusj

Centralny zamek - tylna klapa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Panowie  mam problem, po odłączeniu akumulatora teraz przy otwieraniu centralnym otwiera mi tylną klapę, otwiera w sensie popuszcza zamek ale nie można go mikrostykiem otworzyć. Nie działało mi też otwieranie i domykanie szyb  ale to udało mi się zakodować VCDSem ale  nie wiem co się mogło stać z tym tylnym zamkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, bartusj napisał:

po odłączeniu akumulatora teraz przy otwieraniu centralnym otwiera mi tylną klapę, otwiera w sensie popuszcza zamek ale nie można go mikrostykiem otworzyć.

nic nie rozumiem...

Sedan/kombi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombi :) Przy otwieraniu samochodu z centralengo zamka siłownik tylnej klapy otwiera mi zamek i pojawia się informacja o nie zamkniętej klapie (klapa jest luźna ale naciskając na mikrostyk nie mogę jej otworzyć).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a odpinałeś akumulator zgodnie z procedurą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem że jest jakaś procedura :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W autach z regulatorem napięcia zaleca się wymianę akumulatora podpinając najpierw akumulator podtrzymujący :) Wtedy nie mamy problemów z rozjechanymi kodowaniami, milionem błędów, kodem radia itd.

Co do klapy to musiał bym pomacać to moim VCDS'em - inaczej ciężko coś powiedzieć.

 

Jedno, co mi przychodzi do głowy na odległość to <skoro już i tak odpinałeś akumulator na żywca> odpiąć akumulator na 30 minut. Niech się wszystko rozładuje do zera i dopiero podpinamy akumulator. Najpierw +, potem masa.

Edytowane przez Albercik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok spróbuję odłączyć akumulator. Możliwe że coś nacisnąłem w VCDSie w module komfortu bo jak przeglądałem funkcje to zresetował mi się laptop :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ANDRIUBIKER napisał:

Gdzies Ty to wyczytal????! Zawsze i od zawsze najpierw podpinamy kleme plus a potem dopiero kleme masy!

Dzięki Andrzej - oczywiście miało być odwrotnie, ale myślałem jeszcze o odłączaniu i w konsekwencji napisałem odwrotnie, niż chciałem :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłączenie akumulatora nic nie dało :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dziwna rzecz. Kompa trzeba bo tak to trochę wróżenie z fusów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z kompa jest potrzebne? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrzeć, pogrzebać. Zrobić test zamka. Sprawdzić stan mikrostyku (może być zacięty na zwarciu) itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto trafiło wczoraj do ASO, dzisiaj mam odbiór, zobaczymy co było przyczyną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bartusj napisał:

Auto trafiło wczoraj do ASO, dzisiaj mam odbiór, zobaczymy co było przyczyną :)

Albo i nie: "Coś tu było grzebane i nasz elektryk nie potrafi określić przyczyny usterki" :P Wymieniacze z ASO zazwyczaj tak mają ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, okazało się że trzeba było zakodować kilka rzeczy i wszystko działa. W związku z tym że kupiłem auto używane w salonie VW serwis wykonał usługę bezpłatnie :) temat uważam za zamknięty i dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, bartusj napisał:

Problem rozwiązany,

:hurra Szacun dla ASO! Gdzie to tak naprawiają, że wiedzą, co robią?

12 godzin temu, bartusj napisał:

W związku z tym że kupiłem auto używane w salonie VW serwis wykonał usługę bezpłatnie

A to miło z ich strony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności