Skocz do zawartości
wodzu997

Samoczynnie włacza sie alarm, różne źródła wywołania.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio wymieniłem moduł komfortu. Nie działalo światełko wnętrza.  Po wymianie mam samoczynne  właczanie alarmu. Tak dwa lub raz w ciagu nocy.  Za każdym razem inne źródło.  Raz tylna klapa, raz prawe przednie drzwi, raz tylne drzwi. Wymieniłem moduł na stary i to samo. Podejrzewam że jak wymieniłem moduł ruszyłem kablami przy module i sie dzieją jakieś jaja. Może wiecie jakich kolorów kabli szukać, gdzie coś jest nie tak. Oczywiscie chodzi mi o wiazkę w lewym progu. Może ktoś miał już taki przyladek i trochę ułatwi naprawę. Odłaczyłem syrene póki co. Z tego co czytalem to nie można programowo wylaczyć tego ustrojstwa fabrycznego. No chyba ze ktoś ma jakiś sprawdzony sposób wyłączenia fabrycznego alarmu. Z góry dziękuje za wszelką okazaną pomoc. 

 

 

Edytowane przez wodzu997
Literówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nadal aktualne to sprawdź w vagu czy widzi zamknięte drzwi, maskę, klapę. Ja miałem naderwany kabel od zamka maski i raz widziało jako zamknięte a raz nie i widziało jako otwarte i odpalało alarm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedź.  Znalazlem przyczynę.  Powiedzmy. Jak moduł był całkowicie odpiety od kabli to swieciłmi sie otwarty bagażnik. Problem okazała się lampka bagażnika. Z modulu idzie kabel czerwono czarny , który rozchodzi sie na oświetlenie wnętrza. Połaczenie było zaśniedziałe. Ztwierdzilem ze zrobię nowe połączenie.  Zacząłem odcinać kable idące do tyłu.  Po odlaczeniu jednego kontrolka bagażnika zgasła. Okazało się że to lampka bagażnika,  plus. Nie podłączyłem tego kabla. Wszystko działa.  Muszę tylko zrobić nowe oświetlenie bagażnika.  Bo nie mialem czasu walczuć gdzie się zwarło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności