Skocz do zawartości
kmach77

Prosze o analize logow 1.8t.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wiem, ze Sharan to nie Passat, ale mysle, ze uzyskam tu rzeczowe informacje:)

Co o stanie/ mozliwosciach auta mozemy wywnioskowac z ponizszych logow? Auto ma czkawke ok 4000obr ale tu po kosciach daje n75, a jak reszta?
Dziekuje i pozdrawiam.

Dynamiczny:

Grupy 002, 033, 115: http://vaglogi.pl/log-002_033_115_GNqIV.html(Sharan 1.8t AWC)

Grupy 003, 020, 031: http://vaglogi.pl/log-003_020_031_8Tk66.html(Sharan 1.8t AWC)

Grupy 031, 115, 118: http://vaglogi.pl/log-115_118_031_BM726I.html(Sharan 1.8t AWC)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logi mi już przestały działać. Wrzuć jeszcze raz na inny serwer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj... Bieda. Masz możliwość wgrania ori softu? 

Log z 033 jest z lpg? 

Edytowane przez zwonko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto nie ma lpg. Co te logi sugeruja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem do końca co to za silnik bo to taki egzemplarz. Ale z neta na to mieć 150kucy. A w logach widać tak :

Po przeplywie to jest te 150kucy

Po doładowania to jest 200 a nawet lepiej 

Turbo nie daje rady tyle bic ile trzeba 

Powyżej 6000rpm ubogo, wygląda na pętlace wtryski

Stukowe dość ostre. Może soft pod 98...

Z tych logów to ciężko zdiagnozować dlatego pytałem o ori soft

 

 

Edytowane przez zwonko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zakladajac, ze ktos zrobil soft na 200kuca to co niedomaga? Wg tego co spr po oznaczeniach to zamontowane sa wtryski 0280155897. Tak pomyslalem, ze cos bylo kombinowane. Jezdze na pb 95. Moze soft do bani?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, kmach77 napisał:

Czyli zakladajac, ze ktos zrobil soft

Nie ma co zakładać. Soft jest na pewno grzebany.

15 minut temu, kmach77 napisał:

co niedomaga?

Co może niedomagać... wszystko co w 1.8T jest standardem. Czyli przepływka, n75, szczelność. Turbo nie wiem jakie tam w serii idzie ale 1,3 bara doładowania raczej nie wytrzyma długo turbo bez większych modyfikacji. Dlatego nie bije jak trzeba.

22 minuty temu, kmach77 napisał:

wtryski 0280155897

czyli standardowe przy 1.8T 150KM:

https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=81658

raczej nei mają szans wyrobić czasów przy tak dobranym doładowaniu.

14 minut temu, kmach77 napisał:

Moze soft do bani?

Przy korelacji tych wszystkich wskazań najbardziej bym się czepił softu. Korelacja jest dziwna bo przy tym przepływie, którego winny najczescie jest MAF sensor lub nieszczelność, powinno być ubogo w całym zakresie obrotów. A nie jest. Dlatego wydaje mi się że jest to soft. Ale jeśli to soft... to tak skopanego dawno nie widziałem :P

19 minut temu, kmach77 napisał:

Jezdze na pb 95.

Poszukaj czy nie ma jakiejś wlepki przy wlewie że masz lać 98.

Podsumowując, powinieneś spr wszystko co w 1.8T jest standardem, czyli zaczynając od szczelności kompresorem, poprzez N75, aż do podmianki przepływomierza. MAF zapewne podejdzie z byle jakiego 1.8T. No chyba że masz możliwość zmiany mapy na ori, to wtedy zmiana mapa na ori i dopiero sprawdzamy co jest, czyli nowe logi. Na a3-club są poradniki jak tanio wgrać/zgrać soft. Pozostaje kwestia znalezienia orginału do tego silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel ma dokladnie takie samo auto, wiec z wgraniem softu nie piwinno byc problemu. Wtryski fabryczne w rym aucie to chyba 280 te niby 320....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie się chyba pomyliłem z tymi wtryskami

Aż tak się nie znam ale może wystarczy zmiana sterownika... Chociaż pewnie będzie problem z immobilizer. 

Jak ma to samo to niech zrobi logi, zobaczymy czy na sprawna przeplywke i wtedy do podmiany 

Edytowane przez zwonko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności