Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Potrzebuje pomocy w zlokalizowaniu przewodów w kostce które odpowiedzialne są za podnoszenie i opuszczanie szyby w pasacie b5 1998

IMG_20190712_150507.jpg

IMG_20190712_150526.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coś chcesz konkretnie uzyskać czy nie działa silnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie działa podnoszenie a silnik jest na pewno ok. wiec chciałbym dać prąd bezpośrednio i podnieść szybę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale drzwi kierowcy?

 

Montowałem kiedyś ustrojstwo do domykania szyb z pilota. Urządzenie dostaje sygnał z centralnego zamka i uruchamia domykanie szyb (wszystkich).

Podłączone to zostało do przewodów czarny/niebieski i czerwony/zielony. Niestety nie wiem , który z nich jest sterujący (sygnał z zamka), a który wykonawczy (sygnał do silnika). Wiem tylko jeszcze, że jeśli sterujący to masa, to wykonawczy to "+", albo odwrotnie. Możesz oskubać lekko otulinę na obu i sprawdzić czy podczas zamykania pilotem pojawia się na którymś sygnał (masa bądź "+"). Jeśli tak, to drugi powinien zamknąć szyby i ma to być sygnał odwrotny, tzn. jeśli przy zamykaniu na jednym z przewodów pojawiła się masa, to na drugi podaj "+".

Edytowane przez jihad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW. Opis problemu najbardziej lakoniczny jak się dało i domyślam się tylko, że wszystkie szyby pracują oprócz kierowcy, który to otworzyła się tylko nie chce zamknąć.

Może problem jest wobec tego w samym panelu włączników? Albo w gumowej przelotce między drzwiami i kabiną, ale tu problemy są zazwyczaj większe, tzn. nie działa większość elementów związanych z drzwiami.

No i zostaje kwestia "silnika", który jest rzekomo sprawny, ale w jego skład wchodzi oprócz samego silnika elektrycznego również układ sterujący.

Edytowane przez jihad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz opisuje cala historie

 

wiec jakiś czas temu popsuł mi się mechanizm tylnich lewych drzwi. potem przestał działać centralny i wo gole silnik odpowiadać. wiec wziąłem się na początek za naprawę mechanizmu. naprawiłem mechanizm ale okno mam w dolnej pozycji wiec chce go teraz :na krotko" zamknąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam nie było gdzieś miejsca na klucz, żeby ręcznie podnieść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, [email protected] napisał:

wiec jakiś czas temu popsuł mi się mechanizm tylnich lewych drzwi. potem przestał działać centralny i wo gole silnik odpowiadać

Sprawdź kable w gumowych przelotkach do drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm może to być przyczyna nie działającej szyby i zamka?  kable sprawdzę ale narzazie potrzebuje podnieść szybę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności