Skocz do zawartości
adamx32

Zmiana felg z 16 na 19 passat b8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Proszę o pomoc kogoś kto sie zna w tym temacie, oryginalnie mam felgi z oponami 215 /60/16 et 41 szer felgi 6,5 , chciałbym zmienić felgi ,znalazłem takie :235/40/19 et 40 ,szerokość felgi 9 , czy te felgi bez problemu podejdą do passata b8 i nie będzie nigdzie obcierało nawet przy sporo załadowanym bagażniku ? 2 pytanie o komfort podczas jazdy ze względu na mały profil opony  czy faktycznie będzie bardzo twardo ?

Czy ma ktoś z was takie felgi w swoim passacie ? jeżeli tak prosze o jakieś zdjęcie jak to wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie prawidłowe oznaczenie powinna miec felga 18 badź 19 montowana w pasku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem o ile wzrasta spalanie paliwa to takim zabiegu ,bo zastanawiam się na zmiana z 17 na 18 cali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem na 235/40/19. Nic nie ociera. Spalanie z 215_55/16 wzrosło lekko o 0,5l/100km. Stoi za wysoko jak dla mnie. Teraz jestem na etapie szukania niższych sprężyn od rline. Wtedy będzie ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem pełen r line i sprężyny były normalne. Niżej siedział tylko Passat z mocniejszym silnikiem i opcjonalnym pakietem sportowym (o 15 mm).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@adamx32Rozmiary kół i opon do passka są następujące;

215/55/17 7J ET40
235/45/18 8J ET44
235/40/19 8J ET44

Szczerze mówiąc nie wiem czy  9J ET40 bedzie pasowac w praktyce. Wkładając szerszą felge powinno się zwiększyć ET a nie zmniejszyć, więc w tym wypadku całość będzie zdecydowanie wystawać. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Marek3 napisał:

Ciekawy jestem o ile wzrasta spalanie paliwa to takim zabiegu ,bo zastanawiam się na zmiana z 17 na 18 cali

ja dokonałem takiej zmiany, w jezdzie miejskiej i podmiejskiej do 100-120 km/h nie zauwazam znaczącej roznicy w spalaniu, powyzej 140 to bywa i do 1 litra wiecej na 100km

 

Edytowane przez sadam1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy felgi ET38 Rozmiar 7jx18" podejdą ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności