Skocz do zawartości
nnww

passat b7 - brak podświetlenia przycisków konsoli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie. Bardzo proszę tu o pomoc w rozwiązaniu następującego problemu - przy wyłączonym zapłonie po przekręceniu włącznika świateł nie daje podświetlenia na nic oprócz tarcz zegarów, przy włączonym zapłonie podświetlają się tylko przyciski panelu climatronica, zegarek oraz przycisk św. awaryjnych, reszta ciemna. Kolega sprawdził mi włącznik świateł, mówił, że nic tam zaśniedziałe nie jest. Sam po kolei odpinałem panele sterowania szybami (itp) w drzwiach oraz panele przycisków przy dźwigni zmiany biegów - bez efektu. Doczytałem, że może tak się dziać w przypadku przepalonej żarówki podświetlenia zapalniczki. Zdemontowałem wymieniłem żarówkę (faktycznie była spalona) - dalej bez efektu. Bezpieczniki całe. Po podpięciu komputera pokazuję "01064, permanentny, zacisk 58d, regulacja oświetlenia wnętrza". Bardzo bym prosił o sugestie co mógłbym jeszcze jako typowy amator w warunkach domowych sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wpisać w google'a i masz opis błędu z RossTech:

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/01064

Do sprawdzenia przełącznik (czy daje napięcie na styk 58d) oraz połączenie pomiędzy stykiem 58d, a BCM.

Schemat: https://drive.google.com/open?id=1hWlmm8pBPMW-6eTctr43RjOJWszFo7Vh

Pinout, który będzie Cię interesował:

  • Przełącznik świateł E1: wtyk T10j - pin 10 -> BCM: Wtyk T52b - pin 51
  • Regulacja podświetlenia E20: wtyk T8g - pin 6 -> BCM: Wtyk T52b - pin 15
  • Regulacja podświetlenia E20: wtyk T8g - pin 5 -> BCM: Wtyk T52c - pin 35
  • Regulacja podświetlenia E20: wtyk T8g - pin 7 -> BCM: Wtyk T52b - pin 30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za odpowiedź. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności