Skocz do zawartości
raver32

2.0 TDI - 85.000km czy już czas na wymianę rozrządu?

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli pasek sprężarki klimy jest w dobrym stanie to nie ma potrzeby na siłę go wymieniać, warto jedynie aby dokładnie go sprawdzili. Co do samych kosztów, to 1150zł na tych częściach wraz z usługą wydaj się rozsądna kwotą. Znajomy za podobny zabieg plus serwis olejowy zapłacił łącznie 1920zł w serwisie VW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://allegro.pl/rozrzad-pompa-vw-passat-b6-1-9tdi-bkc-bxe-bls-oe-i6561335957.html

 

to faktycznie oryginalny rozrząd? warto kupić taki czy lepiej np cont, ine itp?

 

Kupuj śmiało. Zapytaj ewentualnie czy to nie tzw. lezak magaynowy. Chodzi tu datę produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok a takie części mają nabita datę produkcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok a takie części mają nabita datę produkcji?

 

Tak mają. Bardziej chodzi tu o sam pasek rozrządu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie w pasacie b6 1.9tdi bkc co ile rozrzad? Mialem przy 152tys wymieniony w 2014r, teraz juz mam 212tys i zastanawiam sie czy juz pora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie w pasacie b6 1.9tdi bkc co ile rozrzad? Mialem przy 152tys wymieniony w 2014r, teraz juz mam 212tys i zastanawiam sie czy juz pora.

 

To odpowiem sobie sam:

Dzwoniłem do serwisu VW i po winie dostałem odpowiedź, że jeśli miałem rozrząd na oryginalnym osprzęcie zrobiony to wymiana co 120tyskm, jeśli na zamienniku to ustala to producent osprzętu jednak wymiana nie rzadziej niż 90tys. Skąd się biorą te Wasze teorie o 60tys km to ja nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jeździsz w tzw. cyklu mieszanym czyli miasto i trasa to warto wymieniać co 60 tyś. km. Tak ślepo nie słuchaj dałnów z ASO z tym przebiegiem na rozrzadzie. H..ja sie w większości przypadkow znają. Jak Ci wcześniej pasek strzeli to chyba nie będziesz z pretensjami do nich dzwonił. Jeśli bedziesz jeździł tylko w trasach to 90 tys rozrząd z powodzeniem wytrzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy osłona paska rozrządu jest jako przykręcana czy tylko zakładana ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie czy osłona paska rozrządu jest jako przykręcana czy tylko zakładana ?

Osłonę rozrzadu zabezpiecza się kilkoma zatrzaskami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam zrobione 67 tyś. a więc pora pomyśleć o zmianie rozrządu. Dzwoniłem do warsztatu i za rozrząd oryginał tj. INA + pasek Continental+pompa wody wraz z robotą powiedzieli 850-900 zł. Co sądzicie o takim zestawie i o cenie? Czy lepiej kupić na portalu aukcyjnym, ale się trochę obawiam. Oczywiście chodzi o Passata b6 1,9 Tdi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się zakupu rozrządu przez Internet nie bał. Teraz wszystkie sklepy prowadzą dodatkową sprzedaż przez internet. Wiec czego sie obawiac skoro dostaniesz paragon? Po za tym zestaw, który wymieniłeś to nic innego jak zamiennik. Chyba, że ma logo typy vw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw wygląda na oryginalny http://allegro.pl/rozrzad-vw-passat-b6-1-9tdi-105km-bkc-bxe-bls-oryg-i6161704832.html wszystkie części mają nabite logo vw, produkcja Canada, sprzedawca chyba też pewny co sądzicie? Kolega Simon2123, miał ochotę kupić ale nie wiem czy się zdecydował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napinacze wszystkie są z Kanaday. Czy to oryginał czy zamiennik. Faktycznie oryginał. Ciekawe gdzie wyprodukowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie żeby nie China, na małej rolce pisze FRANCE, z drugiej strony gdyby to była podróba to nikt by nie nabijał logo vw audi, tak mi się wydaje. Na tej aukcji http://allegro.pl/rozrzad-pompa-vw-passat-b6-1-9tdi-bkc-bxe-bls-oe-i6561335957.html piszę Made in Canada. U tego sprzedawcy zobaczyłem taki komentarz negatywny, ''Uwaga na niebezpieczne części od tego sprzedawcy!!!!! Rzekomo oryginalny rozrząd do 1.9TDI po założeniu halsował jak betoniarka. Zgrzytała pompa wody, rolka się przegrzewała a pasek bił na boki. Montaż wykonał ASO Skoda a sprawdził ASO Seat.'' -komentarz unieważniony ale daje do myślenia.

Edytowane przez lukaszplt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pisze tylko jest napisane!!!

Możliwe, że leżał w magazynie długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar wymienić rozrząd,ale nie wiem gdzie uderzyć by kupić oryginalny cały komplet z pompą wody.

Może ktoś podeśle mi kontakt,gdzie takowy towar mogę nabyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do swojego regionalnego ASO VW i zapytaj o promocje na wym. rozrządu- ja do swojego w zeszłym roku na wiosenną promocję zapłaciłem 1299pln za całą operację! Wymiana na 160tkm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności