Skocz do zawartości
raver32

2.0 TDI - 85.000km czy już czas na wymianę rozrządu?

Rekomendowane odpowiedzi

Ori biora na regeneracje. Stad cena niższa. Zmieników nie regenerują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ori biora na regeneracje. Stad cena niższa. Zmieników nie regenerują.

 

A czy regeneracja ori pompy jest opłącalna w sensie czy nie lepiej przy wymianie rozrzadu wymienic na nowa pompe czy ori regenerowac?

posiadasz jakies wiadomosci odnosnie ceny regeneracji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy regeneracja ori pompy jest opłącalna w sensie czy nie lepiej przy wymianie rozrzadu wymienic na nowa pompe czy ori regenerowac?

posiadasz jakies wiadomosci odnosnie ceny regeneracji ?

 

Źle rozumiesz. Pompa nie jest regenerowna na miejscu w serwisie tylko zakłada się nową a Twoja pod warunkiem, że była oryginalna jest odsyłana do fabryki. To samo dotyczy skrzyń biegów i np. przekładni kierowniczych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i umówiony w ASO Benepol Szczecin. Cena wyjściowa 1900, ale mają rabat na części i robociznę więc wyjdzie mnie 1500zł - cena już z napinaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to po chrześcijańsku cię potraktowali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Krotowski Cichy gdzie mam znajomego po rabatach dla mnie 1780 i nie dało rady niżej. Benepol zaskoczył mnie bardzo pozytywnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w grudniu za kpl. rozrząd +p. wody+pasek alternatora+napinacz+nowy płyn chłodniczy wszystko ori dałem 2tyś ale to warszawa to koszą ile wlezie(cena wyjściowa była 2600) a jak już stał w aso to trochę podzwoniłem i w Płocku za to samo 1700 mi krzyknęli. A w Skodzie 1500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek wymieniłem sam po zakupie auta. Płynu raczej nie ma potrzeby u mnie wymieniać, inne najwyżej doleją do pełnych stanów - sami w cenie zaproponowali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benepol ma nieźle prosperujący sklep internetowy z częściami więc jest prawdopodobne że mają konkretne rabaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I są w Szczecinie najmłodsi więc pewnie walczą o klienta. Z tego co mi mówił 40% dostałem rabatu na części i 20% na robociznę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ksiazkowo mowia o wymianie rozrzadu w 2.0 CR CBAC? Bo ja slysze, ze niektore silniki maja pierwsza wymiane przy ok. 200 tys to dla mnie dosc ryzykowne..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam będę u siebie wymienial kompletny rozrząd i mam takie pytanie czy trzeba przy okazji wymienić tez pasek alternatora napinacz i lozysko kierunkowe alternatora, dadam ze pasek 1,9tdi b6 przebieg 136000.

Edytowane przez toma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam będę u siebie wymienial kompletny rozrząd i mam takie pytanie czy trzeba przy okazji wymienić tez pasek alternatora napinacz i lozysko kierunkowe alternatora, dadam ze pasek 1,9tdi b6 przebieg 136000.

 

Zasada jest taka, że trzeba to wszystko wymienić. Czyli kompletny rozrzad, pasek napędu alternatora, napinacz paska alternatora. A sprzegiełko ma rzywotność 100 tyś km. Także też dobrze było by je wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam będę u siebie wymienial kompletny rozrząd i mam takie pytanie czy trzeba przy okazji wymienić tez pasek alternatora napinacz i lozysko kierunkowe alternatora, dadam ze pasek 1,9tdi b6 przebieg 136000.

Ogólnie jedna robota, to już od Ciebie zależy, ja zawsze wymieniam rozrząd, pompa, paski osprzętu, napinacze wszelkie i rolki osprzętu weryfikuje po rozebraniu dopiero, jak jest całe nie ruszam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co ksiazkowo mowia o wymianie rozrzadu w 2.0 CR CBAC? Bo ja slysze, ze niektore silniki maja pierwsza wymiane przy ok. 200 tys to dla mnie dosc ryzykowne..

 

Mam CBAB z 2010r i w książce mam napisane, że wymiana rozrządu powinna nastąpić przy 210tys. km.

 

Właśnie orientuję się w temacie kosztów, bo w kwietniu mija 5 lat, ale z kolei mam 133tys. km nalotu. Pytałem się w 2 serwisach VW i koszty podobne: 1700-1800zł (pasek, rolki, napinacz, pasek wielorowkowy, płyn, robocizna itd.). Może dojść ok. 200-250zł za napinacz paska wielorowkowego. W obu serwisach powiedzieli mi, że do 6 lat mogę spokojnie poczekać. W sumie zdecydowałem, że do końca tego roku rozrząd ogarnę i nie powinienem przekroczyć 160tys. km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj ma przelatane 170 tys, wiec przydaloby sie ogarnac nowy rozrzad ;) zadzwonie jeszcze do aso zeby sie upewnic co do typu CBAC..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim wymieniałem 150 tys. W moim jest maks 180 ale rzadko jak mi powiedział kolega z ASO wymienia się przy tym przebiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moj ma przelatane 170 tys, wiec przydaloby sie ogarnac nowy rozrzad ;) zadzwonie jeszcze do aso zeby sie upewnic co do typu CBAC..

 

Mam identyczny i wymienilem przy 200 tys ale w serwisie mowili ze ma przejechac 210 tys :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam niby na 210, wymienialem w zeszlym tygodniu przy 190tys, jedna rolka miala juz luzy a pompa wody delikatnie podciekała...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności