Skocz do zawartości
piotrulex

RNS300 - czasami samo się włącza i na CD przełącza

Rekomendowane odpowiedzi

B6 2007. W radiu dzieje się tak od kilku miesięcy, choć ostatnio działało prawidłowo, do wczoraj. Jak auto jest wyłączone to potrafi się samo włączyć radio. Czasem włączy się z 3 razy w odstępach kilku minut i po którymś wyłączeniu więcej już się samo nie włącza. Czasami przez kilka dni spokój. Nie ma znaczenia czy auto ma zamki otwarte czy zamknięte pilotem. Radio ma menu DE. Jak chcę zmienić np na ENG i chyba wszystko robię prawidłowo to i tak DE zostaje. PL w liście brak. Proszę o jakieś pomysły w temacie tego samoczynnego włączania.

Edytowane przez piotrulex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błędy sprawdzone? Inne urządzenia działają poprawnie? Mieszane coś było w wyposażeniu/kodowaniu?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"CD

Fehler

CD Auswurf gestort

Bitte versuchen Sie es erneut"

 

Ostatnio po zejściu do garażu radio nie grało lecz na wyświetlaczu powyższy komunikat

Nie znam niemieckiego, innego języka nie mogę w nim włączyć ale translator podpowiada jakiś błąd z wysuwaniem płyty

Radio płyty CD nie widziało co najmniej 8 lat, przetestowaliśmy i pięknie działa, pobiera, odtwarza, wysuwa

W aucie błędy nie były sprawdzane, inne urządzenia działają popranie, nic nie było mieszane w wyposażeniu czy kodowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może padła krańcówka od slotu na CD - warto było go zdemontować i wyczyścić.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mając przeciętne zdolności manualne i podstawowe narzędzia, jestem to w stanie zrobić sam?

Gdzie znajdę jakieś wskazówki jak zdemontować i co/jak wyczyścić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety tutaj nie pomogę - moja porada jest wyłącznie na zasadzie "wydaje mi się" (większość oryginalnych zestawów ma możliwość wyciągania/wkładania płyt bez włączenia zapłonu stąd ten pomysł o krańcówce), bo nie miałem w ręku tej jednostki.

PS: Nie cytujemy poprzedniego posta ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu gdyż jest nowy trop :) Jak żona nim jedzie i słucha radia to czasem samo się potrafi przełączyć na CD, gdzie płyty nie ma nawet wewnątrz. Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dawaj auta żonie i po problemie ....

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, mkpol napisał:

Nie dawaj auta żonie i po problemie ....

Ależ nie mogę, to jej auto :)

Zresztą to tylko wygodny staruszek, na jej dojazdy do biura :)

Z góry dziękuję za merytoryczne wpisy ...

Edytowane przez piotrulex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żony auto, żony problem :D

A na poważnie, skoro jest to tylko podczas jej jazd to znaczy, że coś Ona robi źle - to najlepsze rozwiązanie do przekazania dla żony :P No dobra to nie było poważne - według mnie powinno się całe radio przejrzeć, obejrzeć styki, krańcówki, taśmy itp ale to wymaga czasu niestety.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, radekrp90 napisał:

Żony auto, żony problem :D

A na poważnie, skoro jest to tylko podczas jej jazd to znaczy, że coś Ona robi źle - to najlepsze rozwiązanie do przekazania dla żony :P No dobra to nie było poważne - według mnie powinno się całe radio przejrzeć, obejrzeć styki, krańcówki, taśmy itp ale to wymaga czasu niestety.

Nie mogę tak żartować, za dobrze gotuje :)

W garażu czasami samo się włącza radio, podczas jazdy czasami samo przełącza na CD

Pewnie skończy się na jakimś 2DINowym skośnookim wynalazku za 5-6 stów ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz wydawać 500-600 zł to kupiłbym fabrycznego RNS (ewentualnie jeszcze wymienił Gateway gdyby okazał się za stary) i już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, radekrp90 napisał:

Jak masz wydawać 500-600 zł to kupiłbym fabrycznego RNS (ewentualnie jeszcze wymienił Gateway gdyby okazał się za stary) i już.

Niby tak, ale cały czas mamy wtedy stare radio, ze starymi mapami i nawet nie będzie szło na tym muzy ze Spotifaja posłuchać czy googlowej mapy z trafikiem odpalić

Są 2 opcje

1. To co jest reanimować własnymi siłami

2. Kupić jakiegoś Chińczyka z androidem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto zostaw w spokoju, zajmij się żoną. Doraźnie powinno pomóc wykodowanie radia w GW. Nie będzie działać prawidłowo wyciszanie muzyki (o ile w rns300 też jest tak że mute zatrzymuje odtwarzanie). Jeśli nie pomoże to już będziesz miał 100% pewności, że to radio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radio coraz częściej szwankowało. Po powrocie do niego zwykle okazywało się, że gra muza. Podczas jazdy często przełączało się na CD i cisza gdyż nie było płyty

Skoro chciał płyty to ja dostał :)

Od kilku tygodni w radiu jeździ płyta, nic się samo nie włącza, nie przełącza itd. Problem usunięty

Chcemy kupić jakiegoś chińczyka na androidzie za kilka stów, ale większość ludzi narzeka na słaby odbiór radia w tych sprzętach, a nam właśnie na radiu najbardziej zależy. Wszelkie inne "bajery" to raczej przy okazji. Auto służy tylko żonie, tylko na dojazdy do biura, Ja nim raz byłem na myjni, fajne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności