Skocz do zawartości
Debian36

Wyciek płynu spryskiwacza ze złączki tylnej wycieraczki

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam problem, bo podczas pompowania tylnego spryskiwacza pół płynu leci na szybę a pół do środka auta z łączenia silnika z przewodem od płynu przy szybie. Czy jest to związane z uszczelką na złączce, czy tez może być tak, że dusza jest przytkana i jest za duże cisnienie i dlatego wywala cześć do auta? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, mam podobny problem w B7. Na szybę leci kilka kropel, a reszta... ch.g.w. gdzie. Będę paczał na to i zobaczymy. Ja jednak obstawiam zatkaną dyszę, bo jak patrzyłem na nią z zewnątrz - wylot jest jakby zakamieniony :zdziwko:

Edytowane przez Albercik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dysze można jakoś/czymś odetkać czy tylko wymiana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojęcia. Na razie odczyściłem ten kamień i dysza wygląda na drożną, a i tak dalej nie leci :( Teraz już w ogóle. Co gorsze - słychać pompkę, a pod autem sucho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie teraz doszedłem że leci z silniczka obok tego plastikowego trzpienia jak na zdjęciu z dwóch stron , a nie ze złączki. i teraz to się rozbiera jakoś naprawia czy nowy silniczek ?

preview.jpg

Edytowane przez Debian36

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No można odkręcić ten dekiel mechanizmu (w środku są zębatki oraz tuleja napędzająca ramię; w tulei idzie rurka do dyszy). Trzeba by tam zajrzeć i zobaczyć co padło. Przy okazji - trzeba przesmarować cały napęd bo na bank, lejący się płyn, wypłukał cały smar ze środka i zaraz stanie Ci całe ramię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale może do  środka się nie leje, tylko gdzieś przeżarło jakaś uszczelke i wali na zewnątrz. NIe wiem jak to jest skonstruowane. Jak wrócę z wakacji to tym się zajmę. 

Edytowane przez Debian36

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak cieknie Ci pomiędzy plastikiem, a blachą - na bank lało się do środka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie ruszam już tego, a jak wrócę to powrócę do tematu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pękł przewód spryskiwacza na zgięciu i leje się w rożne miejsca:

  • C słupek po przewodach wtyczkach itp
  • podsufitka
  • klapa, zamek itp

chowanie głowy w piasek nic nie da ale nie uzywanie spryskiwacza ograniczy szkody

gnojki z VW dobrze wiedza ze źle poprowadzono wiązkę jest TPI ale nie ma oficjalnej akcji serwisowej

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności