Skocz do zawartości
MarianoS81

Antena GPS VW CC 2012

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie

Posiadam radio RNS 510, mam problem z anteną GPS, nawigacja nie znajduje satelitów 0/10. VCDS pokazuje problem z anteną GPS. 

Teraz moje pytanie na które nie potrafili mi odpowiedzieć nawet w serwisie VW:

Czy mam wymienić antenę dachową 3C0035507AA czy antenę 000051502f? Pytałem gdzie ta antena czyli  000051502f się znajduje, też nie byli wstanie mi odpowiedzieć...normalnie żal.pl

Panowie miał już ktoś taki problem w CC? Proszę o POMOC.

Pozdrawiam

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej będzie dostać się do przewodów wchodzących do anteny dachowej i sprawdzić czy jest przewód GPS idący do radia.

Edytowane przez emilus100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, emilus100 napisał:

Najlepiej będzie dostać się do przewodów wchodzących do anteny dachowej i sprawdzić czy jest przewód GPS idący do radia.

Przez rok wszystko działało normalnie, nawigacja działała prawidłowo. Radio jest seryjne, nikt nie zmieniał ani nie dokładał nawigacji. Tak wyszedł z fabryki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usterka naprawiona, wymieniłem antenę dachową 3C0035507AA. Powiem tylko że wymiana to dramat. Poradziłem sobie sam ale walka była straszna :)  Trzeba wypiąć podsufitkę przy tylnej szybie jest na czterech zatrzaskach, potem wyjąć z uszczelek podsufitkę do przednich drzwi (dużo to nie dało ale zawsze coś).  Położyłem tylne siedzenia, usiadłem na nich  i od tyłu przy szybie włożyłem rękę, Delikatnie odciągałem podsufitkę bym mógł coś zobaczyć i odkręcić antene. Mam dosyć małe ręce więc mi się udało. Trochę się wystraszyłem i załamałem bo przy odkręcaniu anteny  podsufitka jakby się delikatnie pozałamywała w 2 miejscach, lecz po złożeniu całości nie ma śladu. Misja zakończona powodzeniem :)Navi działa :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności