Skocz do zawartości
Albercik

Poszukiwana zaciskarka do MQS - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Szukam zaciskarki do konektorów MQS lub uniwersalnej na przewody 0,2-0,5 mm2. Mam zaciskarkę na >= 0,75mm2, jednak najczęściej zaciskam na 0,35...

Znalazłem dosłownie jedną w jakiejś firmie niemieckiej, ale 1500 zł za kawałek żelastwa z gumowymi rączkami to chyba cena 'ciut' zbyt wysoka.

Może ma ktoś z Was, grzebaczy, jakiś namiar na firmę, która to sprzedaje po ludzkich cenach z Polski?

 

Z góry dzięki!

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, nTomek napisał:

Polecam od majfrenda:

Dzięki! Choć wolałbym z PL, bo nie chce mi się czekać miesiąc, a mam kilka ton kabli do dołożenia do mojego auta :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta zaciskarka jest dostępna na naszym Allegro chyba, bo sam przed chwilą szukałem...

https://allegro.pl/oferta/zestaw-nowe-duze-wyjmaki-18cz-zaciskarka-pinow-7826319395

Wczoraj widziałem też w Mrówce ale nie jestem pewny czy tez była na 0.5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, radekrp90 napisał:

ale nie jestem pewny czy tez była na 0.5.

A czy przypadkiem 0.5 to nie za dużo na MQS np. 000979009E ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja, aktualnie używam takiej: https://allegro.pl/oferta/zaciskarka-mta-7583211308

41 minut temu, radekrp90 napisał:

Dobra, kupiłem. Zobaczymy czy zadziała ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zadziałała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jej nie testowałem :lol W sobotę będę AUX'a podłączał do RNS'a to przetestuję ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mkpol wybacz - miałem dać znać i zapomniałem. Powiem tak - no konektory zaciskane tym urządzeniem może nie wyglądają jak zaciskane orzez fabrykę, ale cena/jakość jest na wystarczająco dużym poziomie.

Zaciskałem przed chwilą konektory do wtyczek lampek drzwi (tak na prawdę to są konektory mini-iso w tych wtyczkach ;) ) i poszło rewelacyjnie - niemal jak fabryka (szczęką do 1.0 mm). Natomiast MQS'y zaciskane szczęką do 0.75mm już nie są takie piękne i trzeba delikatnie poprawić zacisk na części izolowanej przewodu. W MQS te uszka są na zakładkę, a szczęka tego nie przewiduje i próbuje usilnie je zawinąć do środka.

Myślę, czy tego ząbka nie zeszlifować - wtedy stracę możliwość zaciskania zwykłych, zawijanych konektorów, ale MQSy powinny być piękne.

Po lewej konektor zaciskany tą zaciskarą, po prawej - konektor zaciskany w fabryce Fiata w Tychach.

IMG_20190721_154706.thumb.jpg.1d66b0002679e5e7865e4b5b2b1622fe.jpg

To zgrubienie na końcu konektora trzeba lekko dognieść szczękami, ale to niska cena przy zaciskarce za 40 zł, zamiast 1600...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i tak lepiej niż ja robiłem przy pomocy zwykłych "obcinaczek" do przewodów :D Ale doszedłem wówczas do takiej wprawy, że nawet z uszczelkami do przewodów mi wychodziło ale przewód musiał być dość gruby. Ale to tylko na kilku przewodach do ECU w B4 było więc się nie liczy ;) Teraz chcę też się wyposażyć w jakieś porządniejsze urządzenie, bo ręczne zarabianie przewodów jest upierdliwe i mało pewne.

Kupiłeś typowo ten zestaw czy z jakiegoś innego źródła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, radekrp90 napisał:

Ale doszedłem wówczas do takiej wprawy, że nawet z uszczelkami do przewodów mi wychodziło ale przewód musiał być dość gruby.

Ja zaciskałem konektory SuperSeal z uszczelkami na przewodach 0.35mm przy pomocy małego multitoola z Casto:
P1160046.JPG

Ale przy dziesiątym już zaczynała ostro ręka boleć, a finalnie - syn gdzieś mi zwinął i zgubił go :P Stąd cały ten temat o zaciskarce ;)

4 godziny temu, radekrp90 napisał:

Teraz chcę też się wyposażyć w jakieś porządniejsze urządzenie, bo ręczne zarabianie przewodów jest upierdliwe i mało pewne.

No na próbę zarobiłem kilka MQS'ów na kablu 0.35mm tą zaciskarą i je szarpałem. Za pierwszym razem wyrwałem przewód (choć musiałem się trochę namęczyć), więc podregulowałem siłę docisku w zaciskarce i za drugim razem - urwałem przewód, ale część zaciśnięta pozostała nieruszona.

Myślę, że sprzęt jest godny polecenia. Jeszcze za tą cenę, razem z kompletem tych wyjmaków do pinów - rewelka.

Wczoraj przygotowywałem wiązki do lampek w drzwi. 20 minut i gotowe. 4x2 przewody = 16 konektorów i nawet mi się ręka nie spociła. Zgrzyyyyt, pyk i gotowe :lol A konektorki wyglądają solidnie i nie będzie rzeźby jak w B6 (konektory MQS zaciskane kombinerkami często nie mieszczą się w gniazdo wtyczki i trzeba je wbijać na siłę, albo wyjmować i poprawiać, co osłabia materiał) ;)

Jedyne narzędzie, jakiego mi jeszcze brakuje to ściągaczka do izolacji automatyczna z regulacją długości. Tzn. mam taką, ale do grubszych przewodów (powyżej 1mm2).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności