Skocz do zawartości
sh95

Nie rozpoznano kluczyka

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

od kilku dni męczył mnie komunikat o słabej baterii, więc ją wczoraj wymieniłem (to już drugi raz, poprzednio chyba 2 lata temu). Dziś rano zdziwiłem się, bo nie mogłem otworzyć auta ręką (easy open), a dopiero z pilota. Większe zdziwienie przyszło przy próbie zapłonu, komunikat "Nie rozpoznano kluczyka, sprawdź w instrukcji". Hmmm, o co chodzi? Wstawiłem może starą baterię (ze starego blistra)? Kluczyk się rozprogramował? W instrukcji nic na ten temat nie znajduję.

Na szczęście miałem w domu drugi kluczyk, ale przy nim też mam komunikat o słabej baterii.

Wiecie może co można z tym zrobić? Czy to tylko kwestia kiepskiej "nowej" baterii? Pilot niby działa, otworzyć auto się da z pilota.

 

Edytowane przez sh95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Miałem to samo w Mercedesie A (W176), wymianiłem baterie na takie, które kupiłem byle gdzie. W efekcie stale miałem komunikat, że słabe baterie a po kilku dniach, że nie rozpoznano kluczyka. Po wymianie na baterie o wydłużonym działaniu (renomowanej firmy) wszystko wrociło do  normy. 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Zgadza się, wymieniłem baterię na kolejną - w sumie taką samą i od razu wszystko zadziałało. Zmyliło mnie to, że pilot nadal działał.

Problem rozwiązany.

Pozdrawiam

Edytowane przez sh95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś przy próbie uruchomienia samochodu z użyciem 2 kluczyka ( innego niż używany dotychczas) pojawił się Komunikat Kluczyk nie rozpoznany i nie można uruchomić zapłonu. Od razu Nadmienię że baterie w obu kluczykach były ostatnio wymienione w ASO. Czy podpowiecie co można z tym zrobić? Otwieranie z pilota drzwi działa zarówno jednego jak i drugiego kluczyka. Z 1 kluczyka odpalanie działa normalnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak zblizysz do kolumny kierowniczej w wyznaczone miejsce to odpala czy nie? I pisanie ze ostatnio byly wymieniane jest zbyt ogolnikowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłożenie do kolumny kierownicy nic nie pomaga. A wymiana była 3 dni temu. 

Edytowane przez bol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedź do aso i powiedz że działał a po ich wymianie baterii nie działa .Zepsuli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponownie dodaję temat, ponieważ ja na razie dostałem tylko idiotyczny komentarz. Dodam jedynie, że bateria u mnie wymieniana była w październiku a kluczyki używam zamiennie.

Sytuacja jest taka - po powrocie z ASO użyłem drugiego kluczyka, pojawił się komunikat "Nie rozpoznano kluczyka, przyłóż go we wskazanym miejscu, instrukcja .." do tego nie działa otwieranie drzwi z pilota.

Jak zsynchronizować kluczyk z alarmem aby otwierał drzwi. Oba sposoby z instrukcji obsługi nic nie dają, chyba, że nie wiem czegoś dodatkowego. Poza tym nie mogę uruchomić zapłonu, ponieważ pojawia się komunikat o nie rozpoznaniu kluczyka. Znów według instrukcji obsługi przykładam go we wskazanym miejscu i dalej nic - komunikat jest ten sam. 

Macie pomysł/procedurę jak to poprawnie i po kolei wykonać? Czy najpierw zsynchronizować kluczyk z alarmem, czy z immobiliserem??

Przeszukałem forum i oprócz zbliżonych tematów nie znalazłem nic odpowiadającego mojej sytuacji.

Alarm.png

Immobiliser.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też przestał działać, próbowałem robić te wszystkie procedury z instrukcji, nic to nie dało. Co więcej jak miałem oba kluczyki przy sobie to musiałem ten zepsuty wyciągnąć poza auto żeby odpalić. U mnie się skończyło na wymianie (udało się jeszcze na gwarancji). W ASO stwierdzili po prostu, że zepsuty.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności