Skocz do zawartości
raf97

głośniki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy pod Radio PIONEER DEH-1900 UBG można podłączyć zestaw głośników 4x PIONEER TS-G170C ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, bez problemu podłączysz 4 pary głośników do tego radia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy to dobrze zagra? Uważam, że do fabrycznego czy zwykłego, taniego aftermarketowego radia najlepsze będą głośniki również fabryczne,

Te Pionierki to średnio-niskotonowe. Co z wysokimi tonami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No grało będzie napewno tak sobie. Za 300zł to jest taki fajny zestaw z niezbędnymi dystansami MDF i nawet kawałek maty jest i można by usztywnić nimi coś w drzwiach. Byłoby świetnie założyć jeden solidny zestaw zamiast większego ale słabego.

https://allegro.pl/oferta/excursion-sx-6c-maty-glosniki-ford-focus-c-max-8068692460?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_ELKTRK_PLA_RTV+i+AGD&ev_adgr=Sprzęt+car+audio&gclid=Cj0KCQjwpPHoBRC3ARIsALfx-_L4Qo25q6XomhIoW2b7UxcOQZEI5tk9JG29CItRqYG6fzbHDs09tjIaAvrmEALw_wcB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@StreamHD tylko z kolei czy radyjko sobie z tym poradzi? Pewnie fajnie zagra, ale pod wzmacniaczem.

 

I tu znowu wychodzi, że albo robimy tanio, fabryczne radio albo aftermarket i fabryczne głośniki z nowszego passata za grosze (bo 20 letnie w B5 to wszystko już podarte i zniszczone) albo dobre radio, wzmacniacz, głośniki, wygłuszenie.

 

Ale to tylko moja opinia, niepotwierdzona badaniami. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czegoś trzeba zacząć ?   Najpierw głośniki, potem wzmak dla wymagających i odważnych lub radio w mocy 50W na kanał dla mniej wymagających i nie chcących próć auta pod wzmaka i instalację. 

 

Na samych moich początkach z audio w samochodzie kupiłem sobie zestaw Excursion SHX 6C o mocy 90W i 3 OHM i podpiąłem to pod pionieera MVH 280DAB i nawet na takim radiu głośniki potrafiły trząść lusterkami, robić wibracje na fotelu i nie trzeszczeć.  I naprawdę to grało na takim poziomie, że przeciętny użytkownik byłby w pełni zadowolony.  Ale mówimy o takim przeciętnym, który mało słyszał i nie ma jeszcze wymagań.

Potem z racji mojej wtopy zmieniłem ten zestaw 3ohm bo jest niezalecany do standardowych wzmaków i zmieniłem zestaw na GMS + radio Pioneer MVH 280FD o faktycznej mocy 40 - 45W na kanał i to grało jeszcze lepiej i całkowicie wystarczająco dla przeciętnego ziomka bez wymagań i choroby na coraz lepszy dźwięk.

Wydaje mi się więc, że zwykłe radio + solidny zestaw da radę zaspokoić potrzeby większości użytkowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy Pionek DEH-1900 ma 50W? Myślę, że raczej 20.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DEH-1900 jak najbardziej coś z przedziału 15-25.  Mi chodziło o pionka 280FD, który realnie ma około 45W na kanał i jest świetną opcją dla kogoś kto nie chce instalować wzmaka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, a kolega już ma tego DEH-a jak rozumiem i budowa na nim dobrego audio to kiepski pomysł raczej.

Miałem zresztą niedawno bardzo podobny (w zasadzie ten sam) model i szału nie było. Przy fabrycznych głośnikach Gamma V mu nie ustępuje. Zaletą bezsprzecznie jest USB, ale to chyba tylko tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu już niech autor decyduje co chce robić. Wiadomo, szału nie będzie, a jak kolega będzie chciał więcej to wymieni radio na mocne lub wstawi wzmacniacz.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na chwile obecną mam założoną jedną parę głośników z przodu i zastanawiam się na dołożeniem kolejnej super gra  tylko nie jestem pewien czy to radio uciągnie kolejne głośniki tak aby coś się nie spaliło 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nic się nie spali, ale jak gra super, to zostaw tak. Dwa razy więcej głośników w tym przypadku nie da dwa razy lepszego grania.

Chyba, że robisz to dla pasażerów z tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności