Skocz do zawartości
Jacky

Niespodziewany problem po odpaleniu

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

Passat B8 2.0 tdi 150k - przebieg 115k

dziś rano naciskam START/STOP i nagle jakby lekki zgrzyt, pisk + komunikat "usterka systemu start/stop" przy czym silnik odpalił i pracował.

zaglądam pod maskę. Pojawiło się brzęczenie, które przy wyższych obrotach nasila się. Generalnie odpala już normalnie, natomiast pozostało to brzęczenie 

mam wrażenie ze dzwięk wydobywa się z okolicy silnika zaznaczonej czerwoną ramką.

image.thumb.png.75f46f45785b4df3dde1dacf31e7db00.png

 

Dodam, że narazie sprawdzałem i "osłuchiwałem"  na jałowym bez wyjeżdżania z garażu. 

Prośba o pomoc i opinię 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Jacky napisał:

Panowie,

Passat B8 2.0 tdi 150k - przebieg 115k

dziś rano naciskam START/STOP i nagle jakby lekki zgrzyt, pisk + komunikat "usterka systemu start/stop" przy czym silnik odpalił i pracował.

zaglądam pod maskę. Pojawiło się brzęczenie, które przy wyższych obrotach nasila się. Generalnie odpala już normalnie, natomiast pozostało to brzęczenie 

mam wrażenie ze dzwięk wydobywa się z okolicy silnika zaznaczonej czerwoną ramką.

image.thumb.png.75f46f45785b4df3dde1dacf31e7db00.png

 

Dodam, że narazie sprawdzałem i "osłuchiwałem"  na jałowym bez wyjeżdżania z garażu. 

Prośba o pomoc i opinię 

 

 

Masz 2015 r. Może rolka napinacza rozrządu , może pompa wysokiego ciśnienia ,powinieneś sprawdzić pamięć usterek ,bez tego to wróżenie z fusów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Marek3 napisał:

Masz 2015 r. Może rolka napinacza rozrządu , może pompa wysokiego ciśnienia ,powinieneś sprawdzić pamięć usterek ,bez tego to wróżenie z fusów

Dzięki za info. Można jeździć? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez ustalenia co jest przyczyną , ja bym nie jeździł , bo możesz uszkodzić silnik bardziej niż może być ....i tym samym narobić sobie kosztów na parę tysięcy...

Zapytam jeszcze czy klimatyzacja działa , bo w warsztatach teraz sezon na kompresory klimy ?

Tak z ciekawości masz kierownicę po prawej stronie ?

Edytowane przez Marek3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

klima działa, kierownica po lewej ;) 

 

dorzucam filmiki

 

- odpalanie 

 

- praca na wolnych obrotach

 

- jakieś 2 tys. obrotów i słyszalne brzęczenie 

 

Edytowane przez Jacky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności