Skocz do zawartości
bartonek

Wymiana klamki (kessy) w przednich drzwiach - Passat B7

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam problem z moim Passatem B7. Już od ponad roku, z jakiegoś powodu, co jakiś czas włącza się w nim alarm. Zauważyłem że na zimę problem ucichł (mn. dlatego nic z tym nie robiłem), ale kiedy wróciło lato i wysokie temperatury, wrócił też problem.

Pojechałem na diagnostykę komputerową do jednego z nieautoryzowanych serwisów VW. Powiedziano mi tam że alarm włącza się z powodu usterki przedniej prawej klamki. Warto tutaj dodać że samochód posiada system keyless access więc chodzi tutaj konkretnie o czujnik klamki. Nie wiem dokładnie w jaki sposób uszkodzony czujnik klamki keyless może powodować wzbudzanie alarmu (może ktoś wie?), ale postanowiłem zaufać fachowcom i zakupiłem używaną klamkę. Jak nietrudno się domyślić, zamierzam ją wymienić. ;) I tutaj pojawiają się pytania:

1. Czy istnieje gdzieś tutaj dobra instrukcja ściągania przedniej tapicerki w Passacie B7? A może nawet cała instrukcja wymiany klamki? :D
2. Czy po wymianie klamki na używaną, system będzie wymagał przeprogramowania, czy może wystarczy jedynie podmienić część?
3. Zupełnie przy okazji: żeby samemu potwierdzić że rzeczywistą przyczyną wzbudzania alarmu jest klamka (zanim rozbiorę pół samochodu), czy istnieje jakiś niedrogi interfejs diagnostyczny do odczytywania informacji o kodach błędów z komputera samochodu? Oczywiście pytam o 'wyspecjalizowany' sprzęt potrafiący odczytać informacje i błędy z modułu komfortu VW.

Z góry dziękuję za pomoc,
pozdrawiam!

Edytowane przez bartonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Ad1. Dział warsztat- wymiana cięgna Bowdena, co prawda b6 ale technologia ta sama demontazu boczka.

Jednak do zmiany klmaki nie musisz ściągać boczka,

Mam b6 i klamki KESSY, wydaje mi się że w B7 są podobnie montowane.

W tym poradniku będziesz miał opis demontażu klamki ale ogólnie to klamkę pociągnąć jak przy otwieraniu i wykrecasz torxa  pod gumowa zaślepka do zablokowania klamki.

Klamkę trzeba wysuwać do tyłu auta i wyciągasz z wyczuciem aby wtyczka od klamki zablokowała się w specjalnym uchwycie i wypiąć się od klamki.

Na początek sprawdź czy styki wtyczki nie sa zaśniedziałe i wyczyść je.

Ad2. Klamka raczej nie wymaga żadnej adaptacji bo ja nigdzie nie widziałem tego, ważne są jednak numery bo przednie i tylne się różnią i pewnie stronami też.

Ad3. Vcds, obdeleven- na forum jest temat o diagnostyce

 

IMG_20190518_092942.jpg

Edytowane przez let_me_b3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2019 o 14:46, let_me_b3 napisał:

Jednak do zmiany klmaki nie musisz ściągać boczka,

Potwierdzam - robiłem to niedawno,

Dnia 30.06.2019 o 14:46, let_me_b3 napisał:

Klamkę trzeba wysuwać do tyłu auta i wyciągasz z wyczuciem aby wtyczka od klamki zablokowała się w specjalnym uchwycie i wypiąć się od klamki.

Niestety, szczególnie w wiekowym aucie jak moje 2008, wcale nie jest łatwo, a wtyczka nie chce się trzymać w tym uchwycie. Mi oczywiście wpadła do środka, ale kształt wiązki kabli sprawił, że była tuż-tuż pod dziurą w drzwiach, więc po pół godziny walki, finalnie mój 6-letni syn ją wyjął (ja mam za grube paluchy ;) ). Po wyjęciu, po prostu ją podłączyłem do klamki i wsadziłem klamkę na miejsce. Działa do dziś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności