Skocz do zawartości
Voodek

Polerowanie zegarów

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

ostatnio zauważyłem, że po czyszczeniu zegarów pojawiło się na nich bardzo dużo rys widocznych pod światło. Normalnie pewnie dałoby się je spolerować, ale akurat ta szybka zegarów (analogowych) jest podzielona przez wystające plastikowe elementy na 3 części, stąd zastanawiam się, czy uda się je doprowadzić do lepszego stanu. 

Czy ktoś z forumowiczów próbował rozwiązać ten problem i z jakim skutkiem? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ramki zegarów podatne są na rysy. Ja użyłem u siebie Meguiar's PlastX - czyszcznie, polerowanie, usuwanie rys z plastików. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@77Marek Masz może jakieś zdjęcia przed/po jak wyszła renowacja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam. Ale zapewniam Cię, że efekt jest natychmiastowy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie te szybki już były porysowane jak wyjechałem z salonu, normalnie żenada . Do tego był na nich jakiś klej chyba z folii który ciężko dało się ściągnąć i powstały dodatkowe rysy. Kiepskie tworzywo, a nie da się tego gówna dokupić i wymienić bo to występuje w całości z zegarami.

Edytowane przez kubek197878

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam widocznych pod słońce,

będę próbował ratować się sprawdzonym Meguiar's Plastx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja szukam jakiś nakładek ze szkła na te zegary, ale jak narazie słabo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

folia ochronna na tablet i sobie wytnij?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z tymi foliami ochronnymi. Wystarczy pasta do polerowania plastiku i po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, paolokos napisał:

folia ochronna na tablet i sobie wytnij?

Ciekawy pomysł, może spróbuję. Ciekawi mnie co z elektryzowaniem się po naklejeniu folii. Mam wrażenie, że szkło tak nie ciągnie kurzu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem ten specyfik, filmy na youtube z polerowania mnie przekonały, żeby zaryzykować.

 

Postaram się zrobić zdjęcia przed i po, to wrzucę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, wiec jestem po 'polerowaniu'. Efekt słaby. Owszem rysy w miejscach ktore byly sa mniej widoczne gdy nie swieci swiatlo, ale zamiast nich pojawilo sie milion rys innych płytkich rysek. Więc pod słońce również będą widoczne, tylko z uwagi na to ze są wszedzie, to nie będą się rzucać w oczy. Moim zdaniem nie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obiecane fotki 'po'

 

IMG_0215.thumb.jpeg.539125474484daf90c66553b67583c6b.jpegIMG_0214.thumb.jpeg.bcd428bd7d4591fb4184b8365afc4b82.jpegIMG_0213.thumb.jpeg.751ae3b34957a46fd5cf4134aadd850a.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: czy prawidłowo przeprowadziłeś polerowanie z użyciem PlastX. Te zegary wyglądają gorzej niż moje bez polerowania. Fakt, że swoje tylko przedmuchuje sprężonym powietrzem  i od święta zgarniam kurz mikrofibrą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@IvanH też się nad tym zastanawialem, jednakże polerowanie nie powinno dodawac nowych rys. Co zrobiłem:

 

1. wyczyscilem zegary

2. nalozyłem troche środka na nową mikrofibrę

3. zacząłem polerować okrągłymi ruchami, aż do momentu gdy srodek zaczął znikać

4. zebrałem nadmiar środka nową mikrofibrą

 

Myślicie, że powinienem to wykonać inaczej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam używam tylko środka z autolandu - efekt matowy na wosku pszczelim i po wypolerowaniu nie widać tak rys. Polerowanie sobie odpuściłem bo za dużo zakamarków ,a najlepiej to robić maszynowo polerką tak jak reflektory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forach detalierskich siedziałem 5 lat temu. Chyba lepiej tam zajrzeć. Z tego co pamiętam to mikrofibra chyba nie jest dobra jako medium do polerowania. Lepiej jakąś gąbkę z pastą, a fibra to później żeby tylko to powycierać.

Popatrz czy taka pasta nie wymaga więcej pracy na plastiku i wtedy efekt będzie lepszy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@77Marek

Zdradzisz jak ty polerowales, że u ciebie jest wszystko ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A poczatku umylem ciepłą wodą. Później  miękka szmatka i dwa razy polerowąłem dla lepszego efektu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności